Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Çocuklar ve Gençlerin Sosyo - Kültürel Gelişimlerine Destek

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ


BİR YOKMUŞ BİR VARMIŞ
İlkokullarda ve ortaokullardaki  öğrencilerin çevre bilincinin gelişimi ve farkındalığının geliştirilebilmesi için eğitim, söyleşi, fidan dikimi ve ambalaj atıklarıyla yapılacak olan geri dönüşüm sergisinden oluşmuş yıl boyuna yayılan bir sosyal çalışma sürüyor. 

MÜZEDE GEZİ-YORUM
Kentsel ve sosyal olanakları kısıtlı gençlerimizin, (orta ergen olarak adlandırılan 15-17 yaş arası gençlerin) yaşadıkları kentin temalı müzelerini gezmelerini sağlayarak kültürel ve sosyal gelişimlerini destek vermek  hedeflemektedir.

Yıl boyunca okullardan gelen talepleri değerlendirerek 50 kişilik gruplar halinde ayda iki kez temalı müzelerin gezilmesi planlanmaktadır.  Gezi güzergahı müzelerin konumlarına ve temalarına göre gruplandırılmıştır. 

HAVAGAZI GENÇLİK MERKEZİ
Havagazı Gençlik Merkezi; gençlerin sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler çerçevesinde özgüven birikimlerini artırmayı, gençleri ilgi alanları ve kariyer planlamaları doğrultusunda bilinçlendirmeyi ilke ve amaç edinmiş bir gençlik organizasyonudur.

18 -27 yaş arası üniversiteli gençlerin kültürel, kişisel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla 1 Mart 2014 tarihinde eğitim ve atölye çalışmalarına başlayan Havagazı Gençlik Merkezi, düzenlediği kurs ve atölye çalışmaları ile gençlerin ilgi alanlarını keşfetmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Her yıl 1 Mart – 31 Mayıs ve 7 Ekim – 15 Aralık olmak tarihleri arasında olmak üzere 2 ayrı dönemde  20 farklı branşta yaklaşık 700 saatlik kurs ve atölye çalışması yapılabiliyor.  Tüm eğitim faaliyetlerinin haftaiçi akşam ve cumartesi günü için planlanıyor.

SOSYAL PROJELER DESTEK PROGRAMI
Sosyal Projeler Şube Müdürlüğüne başvuruda bulunan,  bireysel ya da kurumsal düzeyde projeleri olan, hali hazırda uyguladıkları projelerine destek talep eden hemşehrilerimize ihtiyaçlarına çözüm üretebilmek için  Belediyemizin gerekli birimlerine yönlendirme, danışmanlık ve kapasite ölçüsünde desteklerin verildiği program  sürdürülüyor.