Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Cepheleri İyileştiriyoruz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Cepheleri İyileştiriyoruz fotoğrafı 0
 Cepheleri İyileştiriyoruz fotoğrafı 1
 Cepheleri İyileştiriyoruz fotoğrafı 2
İZMİRCEPHE
Alsancak Limanı - Konak Pier arasında denize bakan bina cephelerini iyileştiriyoruz

Alsancak Limanı – Konak Pier Arasında Denize Bakan Bina Cephelerini İyileştirme Projesi kapsamında hazırlanan uygulama rehberinde alanda görsel kirliliğe neden olan mevcut sorunlar her bina özelinde tespit edilerek, bu sorunların giderilmesine yönelik ilkeler belirlenmiş ve bu ilkelerin uygulamasına yönelik adımlar tarif edilmiştir.

Projenin bölgede yaşayanlara aktarımı amacıyla toplantılar düzenlenmiş; broşürler hazırlanmış, tüm katılımcılara dağıtılmıştır
 
İkiçeşmelik cephe iyileştirme kapsamında ilan ve reklam panolarını düzenliyoruz
İzmir Büyükşehir Belediyesince yürütülen İkiçeşmelik Caddesi Cephe Sağlıklaştırma ve Düzenleme Projesi ve Kentsel Yenileme çalışmaları kapsamında bina cephelerinde yer alan tanıtım unsurlarının hazırlanan projeye göre düzenlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Buca Forbes Sevgi Yolunda ilan ve reklam panolarını düzenliyoruz
Buca Forbes Sevgi Yolu Sokak Düzenleme Projesi kapsamında yapılacak çevre düzeni imalatlarına paralel olarak, bina cephelerinin de iyileştirilmesi için Buca Belediyesi ile ortak çalışma yürütülmeye başlanmıştır. Sokak üzerinde faaliyet gösteren işyerlerinin tanıtım ve reklam unsurlarının görsel kaliteyi artıracak şekilde düzenlenmesi için esnaf bilgilendirme toplantıları yapılmış, bina bazında analizler ve değerlendirmeler yapılarak uygulanacak ilkeler saptanmıştır. Forbes Caddesine ait sokak siluetleri oluşturulmuş olup, çevre düzeni yapım faaliyeti süresince tanıtım elemanlarının da düzenlenmesi hedeflenmektedir.