Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

10° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Araç Takip Sistemi

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce 2009 yılında uygulamaya başlayan Araç Takip Sistemi ile 2018 yılı itibariyle 1400 aracın kontrollü ve verimli kullanımı sağlanıyor.

Araç Takip Sistemi, Google gibi web harita servisi sağlayıcılarının dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait gerçek zamanlı ve güncel haritaları üzerinden araçlara ait konum ve zaman bilgileri sunucu üzerine aktarılmakta ve gerekli sorgular/analizler bu sunucularda gerçekleştirilmektedir.

Sistemde araç hızlarının izlenmesi nedeniyle sürücüden kaynaklanan kaza ve ihlaller azalırken, yakıt tasarrufu ve ek gider kontrolü sağlanmış, araçlara ait ruhsat bilgisi, egzoz-emisyon tarihleri vs. sorgulanabilmektedir. Ayrıca Araç Takip Sistemi (ATS) Yazılım GPS desteği ile yerel veya uzak alanda online (aktif) ve offline (pasif) sorgulama ve izleme de gerçekleştiriliyor.