Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

​Özkaynaklarımızla İtfaiye Araç ve Ekipman Parkını Yüzde 70 Büyüttük

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 ​Özkaynaklarımızla İtfaiye Araç ve Ekipman Parkını Yüzde 70 Büyüttük  fotoğrafı 0
 ​Özkaynaklarımızla İtfaiye Araç ve Ekipman Parkını Yüzde 70 Büyüttük  fotoğrafı 1
 ​Özkaynaklarımızla İtfaiye Araç ve Ekipman Parkını Yüzde 70 Büyüttük  fotoğrafı 2
 ​Özkaynaklarımızla İtfaiye Araç ve Ekipman Parkını Yüzde 70 Büyüttük  fotoğrafı 3
Özkaynaklarımızla İtfaiye Araç ve Ekipman Parkını Yüzde 70 Büyüttük 

İzmir İtfaiyesi'nin bünyesine 2016 yılı sonunda kapasiteleri 2.5 ton ile 18 ton arasında değişen 48 arazöz, 31 adet merdivenli araç, 3 adet endüstriyel ve kimyasal müdahale aracı, 16 adet kurtarma aracı ile 13 adet Alınan araçlar arasında biri 104, diğeri 90 metre merdiven uzunluğuna sahip bomlu sepetli iki araç ile endüstriyel yangınlarda kullanılmak üzere robotik araç katıldı. 
 
Robotik araç; uzaktan kumandalı, duvarı yıkabilen ve uzaktan kumanda ile yangının içine giren, sürücüsüz; su püskürtebilen bir yangın müdahale aracı ve Türkiye'de ilk kez İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne alındı. Tamamı kamera sistemiyle donatılan araçların olay yerine giderken güzergah üzerinde karşılaştığı sıkıntılar, itfaiyenin hareket merkezinden canlı olarak takip edilebilecek ve müdahalenin gecikmemesi için gerekli önlemler alınabiliyor. 

İzmir İtfaiyesi, yeni alınan araçlarla birlikte İzmirliler'e toplam 309 araçla hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 2017 yılı sonunda ise araç filosuna 1 adet dağda kurtarma aracı, 3 adet dar alan merdivenli araç, 1 adet özel donanımlı afet iskan otobüsü ile 1 adet hava teneffüs cihazı dolum aracı olmak üzere toplam 7 özel araç ilave ediyor.
İtfaiyemizin kadrosunda 1350 itfaiyeci yer alıyor.