İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

02
Ekim

Yobaz Deresi’ne İZSU neşteri

TÜMÜ PAYLAŞ

Yobaz Deresi’ne İZSU neşteri
Yobaz Deresi’ne İZSU neşteri
Yobaz Deresi’ne İZSU neşteri
Yobaz Deresi’ne İZSU neşteri
Meles Deresi’nde iyileştirme çalışmalarını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar ilçesinden geçen önemli derelerden biri olan Yobaz Deresi’ne de neşter vurdu. Özellikle yaz aylarında artan sıcaklık nedeniyle zaman zaman ortaya çıkan kokunun kalıcı olarak giderilmesi ve yağışlarda su akışını rahatlatmak için dere zemini betonlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, derelerde temizlik çalışmasını sürdürürken bir yandan da yağışlı mevsimlerde suyun akışını rahatlatacak, atıkların kokuya neden olmadan alınmasını sağlayacak “zemin iyileştirme” çalışmalarını sürdürüyor. Meles Deresi’nin Sümerbank Köprüsü ile İzmir Limanı istikametinde viyadük altlarına kadar olan bölümde balçık zeminini betonla kaplayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Yobaz Deresi’nde de benzer bir uygulama yaptı. Derenin Aşık Veysel Mahallesi’nden geçen 5848 ile 4044 Sokak arasındaki 1 kilometrelik bölümde özellikle yaz aylarında artan sıcaklık nedeniyle kokuya neden bölümde 11 bin 500 metrekarelik zemin betonlandı. Ayrıca 280 metre uzunluğunda taş duvar örülerek güvenlik önlemi alındı. İZSU ayrıca yine merkez derelerden biri olan Bornova Deresi’nde eski Piyale Fabrikası boyunca 230 metre uzunluğunda duvar imalatı gerçekleştirerek dere duvarlarını taşkına karşı yükseltti.

İZSU Genel Müdürlüğü, dere tabanında ve yan duvarlarda yapılan bu imalatların yağışlı mevsimlerde yaşanabilecek taşkınları önlediğini belirterek, “İş makinelerimizi dere tabanına sokabileceğimiz için burada biriken malzemeleri kokuya neden olmadan alabilecek ve temizlik çalışmalarını daha kısa sürede tamamlayacağız” diye konuştu.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber