İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

16° SAĞANAK YAĞIŞLI

Sayfası

Sayfa İçeriği

01
Temmuz

Beydağ Kurudere'ye 3 milyon liralık içme suyu yatırımı

TÜMÜ PAYLAŞ

Beydağ Baraj Havzası’nda kaldığı için yeni yerleşim yerine taşınan ve içme suyu şebekesi olmayan Kurudere Mahallesi Ova mevkisi şebekeye kavuşuyor. 3 milyon lira tutarındaki yatırım yaz sonunda tamamlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün “Bütünşehir Yasası” ile sınırlarına bağlanan çevre yerleşimlerde alt yapı seferberliği sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bir yandan muhtarlarla bir araya gelerek sorunları tespit ediyor, yapılacaklar çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Başkan Kocaoğlu'nun Nisan ayında Beydağ’da gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısında baraj havzasında kaldığı için Kurudere Mahallesi Ova mevkisine taşınan bölge sakinleri, içme suyu şebekesi taleplerini iletmişti. Başkan Aziz Kocaoğlu'nun talimatı üzerine İZSU tarafından yürütülen proje çalışmaları hızlandırılarak imalata başlandı. İZSU Ödemiş Şube Müdürlüğü’nce yürütülecek çalışmalar kapsamında Ova mevkisine 10 kil ometreli k içme suyu şebekesi döşeniyor. Ayrıca Bakır ve Karaoba mahallelerinin de içme suyu şebekesi yenilenecek. Toplam 22 kilometrelik içme suyu şebekesi ve branşman hattından oluşan yatırım 3 milyon liraya mal olacak. İmalatlar yaz sonunda bitirilmiş olacak.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber