İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

30° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

29
Temmuz

Başkan Soyer UNESCO için lobi desteği istedi

TÜMÜ PAYLAŞ

 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Skal İzmir Klübü’nün yeni başkanı Güner Güney ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Başkan Soyer, turizmcilerden İzmir'in UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen bölgeleri için lobi faaliyeti yürütmeleri konusunda destek istedi.
 
İzmir Uluslararası Turizm Profesyonelleri Derneği (Skal İzmir Kulübü) yeni başkanı Güner Güney ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i İzmir Sanat’taki çalışma ofisinde ziyaret etti. Başkan Tunç Soyer tarihi Birgi kenti, Foça ve Çandarlı Kaleleri, Kemeraltı ve çevresi gibi bölgelerin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday olduğunu anımsatarak, turizmcilerden destek istedi. Başkan Soyer, “Farklı yapıları da işin içerisine dahil ederek adaylık sürecinde biraz farkındalık yaratmak ve lobi yapmak mecburiyetindeyiz. Bizim buraların ne kadar değerli olduğunu dışarda anlatmamız lazım” dedi.  UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmek için ciddi rekabetlerin yaşandığını ifade eden Soyer, “Bunlar bize tepside sunulacak şeyler değil. Bir çok aday var. Ama bizim bunu İzmir'e kazandırmamız lazım. Hem İzmir'in turizm potansiyelini büyütecek adımlardan biri bu. Hem de İzmir'in dışardaki bilinirliğini artıracak bir çalışma olacak. Bu nedenle sizlerle işbirliği zemini yaratmamızda fayda var. Bir çok yapıyı harekete geçirmemiz lazım” diye konuştu.
Güner Güney de hayata geçirmek istedikleri çalışmaların olduğunu belirterek, Başkan Soyer'e projelerini anlattı. Güney, 2024'te düzenlenmesi planlanan Dünya Kongresi'nin İzmir'in ev sahipliğinde yapılması için adaylık başvurusunda bulunacaklarını da söyledi. 
 
Başkan Soyer’e plaket
İzmir Skal Kulübü’nün geçmiş dönemki başkanı ve Yönetim Kurulu Danışmanı Emre Gezgin ise dünya ikinciliği kazanan filmlerinde İzmir Skal Kulübü'nün İzmir turizminin gelişimine yönelik çalışmalarına ve Dünya Kongresi’nin İzmir’de yapılmasına destek olmak için rol alan Başkan Soyer’e dernek adına teşekkür plaketi sunarak kendi döneminde başlayan Travel Turkey, Uzakrota gibi uluslararası turizm platformlarına ilişkin İzmir Büyükşehir Belediyesi & SKAL işbirliği hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber