Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

28
Ekim

​Cumhuriyet coşkusu İzmir’i sardı

TÜMÜ PAYLAŞ


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği ile Körfez turunda buluşan çocuklar bayramın sevincini doyasıya yaşadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü İzmir'de, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor. Kentin dört bir yanında devam eden kutlama programı kapsamında Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı çocuklar için Uçurtma Şenliği ile Körfez turu düzenlendi. Körfez turuna çocuklar aileleri ile birlikte katıldı.  
 
Gökyüzü renklendi
Kadifekale’de düzenlenen uçurtma şenliğinde ise gökyüzü yüzlerce çocuğun uçurduğu uçurtmalar ile renklendi. Rotary 2440. Bölge ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Kadifekale Mercek Projesi kapsamında gün boyu çocuk ve yetişkinler için atölye çalışmaları yapılırken, konser, zumba, karaoke etkinlikleri ile çocukların gönüllerince eğlenmesi sağlandı.   
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber