Anasayfa > Hizmetlerimiz > Ulaşım Hizmetleri > Ulaşım
Kent içi toplu ulaşım Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğundadır. Toplu ulaşım hizmetlerinin hat ve güzergahları ile birbirini tamamlaması için otobüs-vapur-metro-İzban'da ulaşım hizmet bütünlüğü sağlanmıştır.

ELEKTRONİK ULAŞIM KARTI  DOLUM NOKTALARI
Otobüs, metro ve deniz ulaşımında kullanılan elektronik kart dolum noktaları için TIKLAYINIZ
 
OTOBÜS ULAŞIMI
Otobüs hizmetleri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan Eshot Genel Müdürlüğü tarafından kent içi ve ilçe belediyeler arasında yapılmaktadır. 
5216 sayılı kanun gereği Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlanan ilçelere de bir program dahilinde otobüs seferleri başlatılmıştır. Ulaşım hizmetleri 322 hatta, hizmet vermektedir. Adnan Menderes Havalimanına da düzenli seferlere başlanılmıştır.
Sefer saatlerine ilişkin ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ
 


Havaalanı Seferleri
Adnan Menderes Havalimanı'na düzenlenen seferlerin güzergah ve saatlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
Gece Yarısından Sabaha Kadar Ulaşım 
24 saat çalışan otobüs hatları koyularak gece yarısından sonra da toplu taşım araçları ile  ulaşım olanağı sağlanmıştır. Otobüsler Konak’ta Belediye önünden, vapur iskelesi tarafından hareket etmektedir.
 
Buna göre;
63 Konak-Bornova( Konak, Montrö, Alsancak, Zafer Payzan, Manavkuyu)
104 Konak-Buca ( Varyant, Eşrefpaşa, Menderes Cad., Heykel, Buca Üçkuyular)
152 Konak- Gaziemir (Üçyol, Karabağlar, Sosyal Konutlar )
180 Konak-Balçova (Varyant, İnönü Cad., F.Altay)
542 Karşıyaka - Çiğli (Kahveler Durağı, Anadolu Cad.,Girne Bulvarı, Karşıyaka,Altınyol, Talatpaşa, Konak)
Hatlara göre hareket saatlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
Önemli Noktalara Ulaşım
Web sitemizde bulunan önemli noktalara ulaşım sistemi ile eğitim, sağlık, kamu kurum ve kuruluşları, sosyal tesisler, alışveriş noktaları, fatura ödeme merkezleri, tarihi yerler, kültür sanat, konaklama gibi önemli noktaların (250-400-500-750-1000 metre yürüyüş mesafesi içerisinde bulunan) hat-durak ve güzergah bilgilerini görüntüleyebilmekte, ilgili hatların ulaşım saatlerine erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca sistemde yer alan “Duraktan Geçen Hatlar” başlığını kullanarak seçilen duraktan geçen hatların bilgilerine de ulaşılabilmektedir.  
 
Elektronik Biniş Kartı Bakiye Sorgulama
Web ve Mobil Sitelerimize eklenen “Akıllı Kart Bakiye Sorgulama” sistemi numarası girilen akıllı kartların mevcut bakiye miktarını gösterir. 
 
Yolcu Bilgilendirme Sistemi
Web ve Mobil Sitelerimize eklenen “Yolcu Bilgilendirme Sistemi” durağa yaklaşmakta olan otobüslerin bilgisini gösterir.  Kolay durak seçimini gerçekleştirmek için önce hat ve yön bilgisinin seçildiği ve seçilen hattın güzergâhındaki durakların listelendiği sistemde, durak isimi seçildikten sonra, durağa yaklaşmakta olan otobüs bilgileri görüntülenir.
 
METRO ULAŞIMI
İzmir Metrosu; Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Hilal, Stadyum, Halkapınar, Sanayi, Bölge ve  Bornova İstasyonları ile 2012 yılında işletime açılan Ege Üniversitesi, Evka 3, İzmirspor - Hatay istasyonları  ile hizmet vermektedir. İstasyonlara ve platformlara ulaşımı kolaylaştırmak ve engelli yolcularımızın amacıyla, toplam 14 istasyonumuzda 85 adet yürüyen merdiven ve 46 adet engelli ve yaşlılar için asansörler yerleştirilmiştir.
 
Sefer sıklığı
06-24 saatleri arasında hizmet veren metronun ortalama 10 dakika olan sefer aralığı, yoğun saatlerde “ 5 dakikada bir”e inmektedir. Bornova/Halkapınar, Hatay/Üçyol aktarma istasyonlarında otobüs; Konak İstasyonunda ise hem otobüs hem de vapur bağlantısı vardır.
Sefer sıklıkları ve hareket saatlerine www.izmirmetro.com.tr internet sitesinden  erişebilirsiniz.
 
DENİZ ULAŞIMI
“Toplu ulaşımda bütünlük” amacıyla körfez vapurlarının sayısı ve sefer sıklığı arttırıldı, ulaşımda kolaylık ve rahatlık sağlandı. Karşıyaka ile Konak arasındaki sefer aralığı 20 dakikaya indirildi. Seferler; Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Pasaport, Konak, Göztepe ve Üçkuyular olmak üzere 7 iskeleden yapılmaktadır. 
Üçkuyular ve Bostanlı İskeleleri’ndeki aktarma istasyonlarına otobüslerle kolaylıkla ulaşılmaktadır. 

 
 
Vapur tarifeleri ile ilgili bilgi, iskelelerden, www.izdeniz.com.tr internet sitemizden edinilebilir. Duyurular, ek seferler ve iptal olan seferlerden mail yoluyla haberdar olabilmeniz için www.izdeniz.com.tr web sitesindeki “Kayıt Olun Haberdar Olun” bölümünden kayıt olabilirsiniz.
 
Üçkuyular ve Bostanlı iskeleleri arasında, sürekli sefer yapan araba vapurları ile, şehir içi trafiğine girmeden 25 dakikada ulaşım sağlanmaktaktadır.
 
Konak İskele  445 10 40
Göztepe İskele 224 20 22      
Üçkuyular İskele 277 91 98
Alsancak İskele 463 93 65    
Bostanlı İskele 330 50 71
Karşıyaka İskele 368 48 78     
Pasaport İskele  446 37 14
 
Vapur seferlerine ait tarifelere ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
 
KAYIP EŞYA BÜROLARI için bu başlıktan yararlanabilirsiniz.
Hat ve güzergah bilgisi almak ya da ulaşımla ilgili soru, şikayet, istek ve önerileriniz için öncelikle HEMŞEHRİ İLETİŞİM MERKEZİ’ni arayınız.
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..