Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

10° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

22
Haziran

Körfez’de "bayram" havası

TÜMÜ PAYLAŞ

Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Körfez’de "bayram" havası
Son teknolojiyle donattığı yeni nesil gemilerle deniz ulaşımında çığır açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonuyla birlikte rotasını dış körfeze çevirdi. Bayramın ikinci günü başlayacak Foça ve Yassıcaada seferlerinin yanında ilk kez yapılacak Urla seferlerinin de startı veriliyor.

Deniz ulaşımında yeni gemilerle birlikte hızlı, konforlu ve güvenli yolculuk dönemini başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününden itibaren  (26 Haziran Pazartesi) yaz sezonunu açıyor. İZDENİZ Genel Müdürlüğü'nün deniz yolculuğunu sevenler için bu kez bir de sürprizi var. Geçtiğimiz aylarda Urla iskelesini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Foça ve Yassıcaada seferlerinin yanına yeni bir rota olarak Urla’yı da ekledi.

Yeni rota Urla
Urla seferleri Ramazan Bayramı’nın ikinci günü 26 Haziran 2017’de başlayacak ve bayramın üçüncü günü de devam edecek. Bu tarihten sonra  hafta sonu tatilini Urla’da geçirmek isteyen İzmirliler için Cumartesi ve Pazar günleri Konak İskelesi'nden-Urla İskelesi'ne sabah 09.00’da ve akşam üzeri 17.00’de, Urla İskelesi'nden-Konak İskelesi'ne de 10.15 ve 19.00’da  olmak üzere karşılıklı 2 sefer düzenlenecek. Seferler 5 Eylül’e kadar devam edecek.
Urla seferlerinin ücretleri tam bilet 10 TL, öğrenci bileti 6 TL, öğretmen bileti de 8 TL olacak ve İzmirim Kart ile geçiş yapılacak.
 
Günübirlik tatilin vazgeçilmezi: Yassıcaada
İzmir’de günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, bayramın ikinci gününden itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak. 2016 yaz sezonunda yaklaşık 23 bin kişiyi ağırlayan tesis, bu yaz da İzmirlilere ekonomik tatil hizmeti vermeye devam edecek. Yassıcaada seferleri Ramazan Bayramı’nın ikinci günü başlayıp 5 Eylül’e kadar devam edecek ve Pazartesi günleri dışında her gün sefer yapılacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yassıcaada seferleri, Karşıyaka iskelesinden 08.30’da, Üçkuyular iskelesinden ise 09.00’da başlıyor. Adadan dönüş saati ise 17.45.

Gidiş-dönüş gemi yolculuğu ile tesise giriş ücretinin sadece 20 TL olduğu “Yassıcaada tatilinin biletleri sefer gününe kadar Karşıyaka ve Konak  iskelesindeki bilet satış ofislerinden temin edilebilecek. Yassıcaada tatilinden 7 yaş altı çocuklar, ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek ‘Serbest Seyahat Belgesi’yle ücretsiz yararlanabilecek.

Yine yeniden Foça
İZDENİZ Genel Müdürlüğü Foça seferlerini de başlatıyor. Normal şartlarda sadece hafta sonları sefer yapılması planlansa da, bayram nedeniyle 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran Salı günleri için özel tarife uygulanacak.Konak-Foça seferleri bayram sonrası her hafta sonu Konak'tan 8.20'de Karşıyaka'dan 8.40'ta kalkacak vapurlarla yapılacak.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber