Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

27° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

10
Şubat

Bu otoparkı çok seveceksiniz

TÜMÜ PAYLAŞ

Bu otoparkı çok seveceksiniz
Bu otoparkı çok seveceksiniz
Bu otoparkı çok seveceksiniz
Bu otoparkı çok seveceksiniz
Bu otoparkı çok seveceksiniz
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay bölgesinde 440 araç kapasiteli yeni bir otopark için ay sonunda ihaleye çıkıyor. Çok fonksiyonlu bu bina, otopark özelliğinin dışında, çatısındaki seyir terası ve süs havuzu ile keyifli bir dinlenme alanı olacak. Çevre halkının da kullanabileceği otopark asansörleri ise aralarında 22 metre kod farkı olan iki sokak arasındaki bağlantıyı kolaylaştırılacak. Tıpkı Tarihi Asansör gibi..

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerindeki artan ihtiyacın karşılanması amacıyla yeni otopark projelerine hız verdi. Kent dokusunu bozmadan otopark ihtiyacına çağdaş çözümler üretmek amacıyla proje ve imalatlarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin, Hatay bölgesinin ikinci otoparkını Çankaya Mahallesi’ne (Uşak-i Zade Muammer Bey Sokağı)  yapmak için 26 Şubat’ta ihale gerçekleştireceği bildirildi.
8 katlı ve 440 araç kapasiteli otoparka, aralarında yaklaşık 22 metre kot farkı bulunan 143 (Bahattin Tatış) Sokak ile 141 Sokak'tan ayrı ayrı girişler yapılacak. Otopark içerisindeki asansörlerden hem otoparka gelenler hem de çevre halkı, engelli ve yaşlı vatandaşlar faydalanabilecek. Böylece aralarında büyük kot farkı bulunan iki sokak arasında kolay erişim de sağlanmış olacak. 

Otopark üstünde manzara keyfi
8 katlı olarak yapılacak yeni otoparkın en üst bölümü 141 Sokak’ın yol kotuna dayanacak. Burada vatandaşlara hoş bir sürpriz hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, otoparkın çatısında çevre halkının kullanımı için seyir terası, oturma alanları ve süs havuzu eşliğinde deniz manzarası izleme olanağı sunacak. Toplam 15 bin metrekare alanda oluşturulacak otoparkta engeliler için 21 araç yeri bulunacak.

Alaybey’e 6 katlı otopark ihalesi yapıldı
Karşıyaka Alaybey bölgesinin otopark ihtiyacını karşılamak için de düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, “Alaybey Katlı Otoparkı” için yapım ihalesi gerçekleştirdi. Karşıyaka Hidayet Erzeybek Sokak’ta mülkiyeti İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Tansaş bina alanına yapılacak olan 6 katlı ve 635 araç kapasiteli otopark yapılacak. Alaybey Katlı Otoparkı’nda engelli vatandaşlar için 34 araç yeri ayrılacak.

3 otopark daha geliyor
Alsancak ve civarının otopark ihtiyacının karşılanması için daha önce Alsancak Atatürk Spor Salonu önü yeraltı otoparkı,  Kültürpark Yeraltı Otoparkı ve Alsancak Tam Otomatik Katlı Otoparkı’nı hizmete alan Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın otopark ihtiyacı için de Askeri Hastane 248 Sokak ile 255 Sokak kesişiminde “Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı”nı yaşama geçirmişti.

Buca Kasaplar Meydanı ve Yeraltı Otoparkı inşaatını da büyük bir hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, toplam 6 bin 271 metrekarelik alanda çalışıyor. 150 araçlık yeraltı otoparkının üst kısmı gezinti yerleri, kafeterya, heykel alanı ve yeni su elemanları ile Bucalıların hoşça vakit geçirecekleri bir mekan haline getiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi,  Alabey’de ikinci, Karabağlar ve Yeşilyurt’ta birer adet olmak üzere toplam 3 adet otopark için de düğmeye bastı.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber