Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

15.7° SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Şehit Polis Fethi Sekin Parkı Açıldı

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Şehit Polis Fethi Sekin Parkı Açıldı fotoğrafı 0
 Şehit Polis Fethi Sekin Parkı Açıldı fotoğrafı 1
 Şehit Polis Fethi Sekin Parkı Açıldı fotoğrafı 2

Bayraklı Adliyesi'ne düzenlenen terör saldırısında kahramanca çarpışarak şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’in adı, Bayraklı’da 40 dönüm alan üzerine kurulan parkta ölümsüzleşti. 

Şehit Polis Fethi Sekin Parkı’nın parkın  ‘4 etap halinde;  Park İzmir’, ‘Park İzmir Kaykay’, ‘Park İzmir Çocuk’ ve ‘Park İzmir Çamlık’ bölümleri olarak düzenlendi. 
İzmir’in yeni parkı, yapılan ışık düzenlemeleri ile geceleri de ayrı bir görünüme bürünüyor.

Şehit Fethi Sekin Parkı’nda mevsim değişikliklerine göre farklı renk ve koku özelliklerine sahip olan gravilya, çınar, mabet ağacı, sığla ve meşe gibi büyüdükçe anıt ağaç formuna ulaşabilecek ağaçlar ile sedir, çam, pembe çiçekli akasya, ıhlamur, palmiye türlerinde olmak üzere toplam 800 adet yer alıyor. Parkta, entin birçok noktasında hizmete sunulan ücretsiz wi-fi erişimi ile usb şarj noktaları ile tuvalet bulunuyor.  Parkta güvenlik kameraları da var.

Bornova'da da Şehidimizi Anıyoruz
Bornovalılar için yeni bir odak noktası haline gelen ve içerisinde barındırdığı özellikleriyle de mahalle genelinin dinlenme, oyun ve spor imkanlarını rahatlıkla karşılayan yaklaşık 6 bin metrekarelik Rafet Paşa Mahallesindeki  park; 18 Ağustos 2016 tarihinde Bitlis'te bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı maddenin askeri aracın geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Şehit Jandarma Üsteğmen Ömer BOZKURT Parkı adıyla  hizmete sunuldu.