Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

30° ÇOK BULUTLU

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı fotoğrafı 0
 Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı fotoğrafı 1
 Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı fotoğrafı 2
 Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı fotoğrafı 3
 Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı fotoğrafı 4
 Sasalı'dan sonra Gaziemir Evka 7'ye Zeytin Piknik ve Mesire Alanı fotoğrafı 5
Kentin Kuzeyindeki Piknik Alanı Sasalı...
İzmir ve Ege Bölgesinin cazibe merkezi, 750 bin metrekarelik yeşil alanıyla kentin akciğerleri niteliğindeki Sasalı Piknik Alanı; serin gölgesi, çam ormanı, yaşam parkuru, bisiklet yolu ile kent içindeki piknik alanı ihtiyacını karşılıyor.

Gaziemir Evka 7 Zeytin Piknik ve Mesire Alanı Hazırlanıyor
İçinde zeytin ağaçlarının bulunduğu Gaziemir EVKA-7'deki 33 bin metrekarelik araziyi, doğal yapısını bozmadan, yenilikçi ve modern tasarımlarla mesire ve piknik alanına dönüştürüyor.
 
Yapım çalışmaları devam eden ve betonarme hiçbir yapının inşa edilmediği bu alan tamamen doğanın yapısıyla uyumlu malzemelerle donatılacak. 
 
2018 yılının sonlarında hayata geçirilecek olan alanda, 350 adet zeytin ağacı özellikle korunacak ve 5 bin adet çalı grubu bitki takviyesi yapılacak. 500 kişinin kullanabileceği kapasitede 55 adet çatılı piknik masasının bulunacağı alanda doğayla uyumlu yürüyüş yollarının yanı sıra engelsiz spor alanı ve engelsiz oyun alanı, spor alanları, oyun grupları ve çok amaçlı sahalarla da bölge sakinlerinin yeni buluşma noktalarından biri olacak. 14 adet çeşme ve taşınabilir büfenin alana konuşlandırılmasıyla da bölge halkının ve İzmirlilerin tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek.