Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

15.7° SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Bostanlı Kıyı Düzenlemeleri

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Bostanlı Kıyı Düzenlemeleri fotoğrafı 0
 Bostanlı Kıyı Düzenlemeleri fotoğrafı 1
 Bostanlı Kıyı Düzenlemeleri fotoğrafı 2
 Bostanlı Kıyı Düzenlemeleri fotoğrafı 3
Bostanlı 1.Etap
İzmirdeniz projesi kapsamında Mavişehir-Alaybey Tersanesi arasında ilk uygulama alanı olan Bostanlı Deresi ve yakın çevresi çekim alanı oldu.  Dere üzerinde kurulan yaya köprüsü, ahşap kaplamalı gün batımı platformu, şezlonglar ve özel kent mobilyalarıyla Karşıyakalılar yeni bir buluşma adresine kavuştu.  

Ağaçlarla kaplı yapay bir tepe üzerinden başlayıp denize kadar uzanan ahşap kaplı gün batımı platformu ve bu platformun uzantısı niteliğindeki karşı kıyıya uzanan üzerinde oturulup denizin seyredilebileceği modern yaya köprüsünün birlikteliğiyle oluşturulan dinlenme – buluşma alanları, yeşil alan içerisine yerleştirilen çocukların koşup oynayacağı çim tepelerin yer aldığı her yaş grubundan ve engelli çocukların kullanımına uygun modern çocuk parkı, yürüyüş yolu, koşu parkuru, piknik alanı, etkinlik meydanı ve Bostanlı sahiline özgü yeni kent mobilyaları ile rekreasyon alanı zenginleştirilerek kentlilerin denizle daha fazla buluşmasına imkan sağlayan yeni bir odak yaratıldı.

Alan boyunca giderek tüm kıyıya yaygınlaştırılması planlanan ücretsiz wi-fi erişimi ve yeni görüntüsü ile kendini temizleyen otomatik şehir tuvaleti kullanıma sunuldu.
Bütün bu yeniliklerin yanında mevcut kıyının kullanım kültürü desteklenerek mekan kalitesinin arttırılması amacıyla Bostanlı deresi içine yüzer bir platform(ponton) yapılarak, bisiklet yolu Mavişehir yönüne doğru yenilendi ve mevcut “Bisim” park alanı büyütüldü.

Boıstanlı 2. Etap
Bostanlı Deresi Yaya Köprüsü ve Bostanlı Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi’nin uzantısı niteliğindeki Bostanlı Balıkçı Barınağı'na kadar uzanan 70 dönümlük bölümünü kapsayan 2. Etap ile kıyıyı zenginleştirme ve yenileme çalışmaları da Aralık 2017 sonunda başladı. 

Bostanlı Balıkçı Barınağı ile Yasemin Cafe, Yasemin Cafe ile Deniz-Gösteri Meydanı ve Deniz-Gösteri Meydanı ile Bostanlı Gün Batımı Terası arasında gerçekleştirilecek. Alanın bütünündeki çalışmalar beklenmeden, tamamlanan yerler etap etap hizmete açılacak.