Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

16.7° SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Bayraklı Kıyı Düzenlemeleri

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Bayraklı Kıyı Düzenlemeleri  fotoğrafı 0
 Bayraklı Kıyı Düzenlemeleri  fotoğrafı 1
 Bayraklı Kıyı Düzenlemeleri  fotoğrafı 2
 Bayraklı Kıyı Düzenlemeleri  fotoğrafı 3
Bayraklı kıyı düzenlemesi;  Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Şelale Deresi arasındaki 23 bin metrekarelik ilk etap ile Şelale Deresi ve Adnan Kahveci Kavşağı arasındaki 70 bin metrekarelik alanda  ikinci etap çalışmaları kapsıyor.

Şelale Deresi Adnan Kahveci Kavşağı Alanı
Kumsal düzenlendi, kıyıda beton şezlong, gölgelik ve ahşap güneşlenme terasları oluşturuldu. Kıyı ile diğer fonksiyonları ayırıcı dalga desenli kesintisiz yaya yolunun yanısıra, kara tarafından da kesintisiz bisiklet yolu ve Bisim alanları oluştruluyor. Mevcut ağaçlar korunacak ve ağaç yoğunluğu fazla olan yerlerde oturma birimleri, aydınlatmalar ve çocuklar için hamakların yer alacağı iki piknik alanı yapıılıyor. Ayrıca Bornova Deresi üzerine kurulacak çelik köprü ile kesintisiz yaya geçidi ve bisiklet yolu bağlantısı sağlanacak.  Engelli çocukların da kullanabileceği şekilde tasarlanmış çocuk oyun alanı; engelli salıncağı, ipli tırmanma, denge halkası, dinamik bar ve zıpzıp oyun birimleri ile donatılıyor.   

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Şelale Deresi
 
İzmirdeniz- Kıyı Tasarım Projesi” kapsamında Bayraklı Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ile Şelale Deresi arasındaki kalan bölgede viyadük altında yer alan otopark kapasitesi artırrıldı ve yenilendi,  viyadük üstü bisiklet yolu düzenlendi ve  sahil bandında onarım gerçekleştirildi.