HABER ARAMA
ANAHTAR KELİME İLE ARA
TARİHE GÖRE ARA
 
71 ŞANTİYEDE NEFES NEFESE..
22 Kasım 2017 Çarşamba
Türkiye’nin en iddialı çevre yatırımlarına imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, aynı anda kentin farklı noktalarında kurduğu 71 şantiyede birden çalışıyor. Yürütülmekte olan bu yatırımların toplam bedeli ise 538 milyon lira..
YILBAŞINDAN ÖNCE AÇILIYOR
22 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Alaybey’de yapımını tamamlanan 7 katlı otoparkı inceledi. 635 kapasiteli otopark, çevre düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından hizmete açılacak. 
KADINA ŞİDDETE İZMİR TEPKİSİ
22 Kasım 2017 Çarşamba
İzmirli kadınlar, 25 Kasım Cumartesi günü “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele" için bir kez daha sokaklara çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da kadınlarla birlikte yürüyerek "şiddete hayır" diyecek. 
İZMİR’DE BELEDİYECİLİK 150 YAŞINDA
21 Kasım 2017 Salı
İzmir'de belediye teşkilatının kuruluşunun 150. yılı kutlamaları anlamlı bir törenle başladı. Kentin en uzun süre görev yapan başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ev sahipliğinde, İzmir eski belediye başkanları ile hayatta olmayan başkanların yakınları bir araya geldi. Buluşmada duygusal dakikalar yaşayan Başkan Kocaoğlu'na, Osmanlı Sultanı Abdülaziz'in mührünü taşıyan belediye teşkilatı kuruluş belgesi hediye edildi. Toplantı sonunda 150. yıl pastası kesildi.
BADEMLER VE OVACIK’A 4.7 MİLYON LİRALIK YATIRIM
21 Kasım 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla’nın Bademler ve Ovacık mahallelerinde eskiyen ve kaçaklara neden olan içme suyu şebekesini 4.7 milyon liralık yatırımla yeniliyor. 
“BASMANE GÜNLERİ” BAŞLADI
21 Kasım 2017 Salı
İzmir'in tarihi Basmane semti, bir hafta süresince birbirinden renkli kültür ve sanat etkinliklerine sahne olacak. Bölgenin kültür mirasının korunması ve tanıtılması amacıyla düzenlenen "Basmane ve Çevresi Tarih, Kültür, Sanat ve Arkeoloji Günleri" Basmane Garı'nda açılışı yapılan resim, fotoğraf ve uygulamalı eserlerin yer aldığı sergiyle başladı.
İZMİR “ÇOCUK HAKLARINI” UNUTMADI
20 Kasım 2017 Pazartesi
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü farklı etkinliklerle kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi,  çocuklara haklarını "eğlenceli yoldan" anlatıyor.
İZMİR ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU
20 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in verdiği en yüksek not olan AAA'yı korudu.  Başkan Kocaoğlu, kredibilitesi en yüksek kurumlar arasına girmenin, yabancı yatrımcılar için net bir ‘İzmir'e güvenle yatırım yapabilirsiniz' mesajı taşıdığını söyledi.
5 MADALYAYLA DÖNDÜLER
20 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da düzenlenen ve 66 sporcunun mücadele ettiği Artistik Buz Pateni Gazi Mustafa Kemal Ümitler Şampiyonası'nda 2 altın, 3 de bronz madalya kazandı.
BAŞKAN EŞLERİ DAYANIŞMASI
20 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, yıllardır sürdürdüğü başkan eşleri buluşmalarını bu kez Büyükşehir Belediyesi’nin Buca'daki 113 yıllık binada kurduğu 'Göç ve Mübadele Anı Evi' ve Sosyal Yaşam Kampüsü’nde gerçekleştirildi.
İZMİR’E YENİ YAŞAM ALANLARI GELİYOR
19 Kasım 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentlilerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik projeler çerçevesinde 5 ilçede  sürdürülen yeşil alan ve kıyı düzenlemesi çalışmalarını inceledi. Kısa süre içinde peşpeşe açılması beklenen yeni yaşam alanlarının büyüklüğü çeyrek milyon metrekareyi aşıyor.
SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ SU İÇİN...
19 Kasım 2017 Pazar
Torbalı ilçe merkezinde 46.7 milyon liralık tarihi yatırımla şebeke yenileme çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü,  şimdi de ilçenin yoğun yerleşim yerlerinden biri olan Ayrancılar Mahallesi’nin alt yapı sorununa el attı. Ayrancılar'da kaçaklara neden olan eski asbestli içme suyu şebekesi, uzun ömürlü ve basınca dayanıklı borularla yenilenmeye başladı.
KÜÇÜK MENDERES’E “BÜYÜK” DOKUNUŞ
18 Kasım 2017 Cumartesi
Hizmet alanı 30 ilçeye genişleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yarımada ve Gediz-Bakırçay havzalarından sonra Torbalı, Menderes, Ödemiş, Tire, Bayındır, Beydağ, Kiraz ve Selçuk ilçelerine yönelik Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam Stratejisi çalışmasını da tamamladı. Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan çalışmada havzanın her yönden kalkınması hedeflendi.
İZMİR’DE İKİNCİ ZİRVE
18 Kasım 2017 Cumartesi
"Yerli Otomobil" üretimi için sektörün öncü isimlerini harekete geçiren Büyükşehir Belediyesi, İzmir milletvekilleriyle "ikinci zirveyi" gerçekleştirdi. 8 kişilik Takip ve İzleme Komitesi, kentin vekillerini bilgilendirerek izlencek yol haritasını anlattı.
AĞIR ABİLER
18 Kasım 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’ndaki su aygırı sayısı, İtalya’dan gelen 2 yeni su aygırı ile 4’e yükseldi. Kısa sürede ilgi odağı olan hipopotamlar, parkın “ağır abileri” olarak tüm dikkatleri üzerinde topladı.
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA
17 Kasım 2017 Cuma
Görev yaptığı İZENERJİ şirketinde defalarca sergilediği "disiplinsiz davranışlar" nedeniyle iş akdi feshedilen ancak kamuoyuna yönelik beyanlarında açtıkları “kadro davası” nedeniyle işten çıkarıldığını öne sürerek bir takım eylemlere başvuran Mahir Kılıç isimli eski personelle ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı.
BÜYÜKŞEHİR’DEN BERGAMA’YA YENİ KÖPRÜ
17 Kasım 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bergama’da 2.3 milyon liralık yatırımla yenilediği Kestel Köprüsü hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca dere içerisinde ıslah çalışması da yaptı.
BU İHALE NEFES KESECEK
17 Kasım 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7.2 kilometrelik F.Altay-Narlıdere Metro hattının yapımı için 20 Aralık'ta uluslararası ihaleye çıkacak. Yapı sektörünün dev firmaları bu büyük projenin yapımını üstlenmek üzere yarışacak. Aralarında çok sayıda yabancının da bulunduğu 30 firma, şimdiden ihale dosyası alarak projeye olan ilgisini gösterdi.
DOĞAL YAŞAM KÖYÜ’NE HAYAT VERECEKLER
17 Kasım 2017 Cuma
Yarımada bölgesine hizmet edecek bölge şantiyesi kurmak için Urla Özbek’te çalışmalara başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre konusundaki hassasiyetini bir kez daha gösterdi.  Şantiye alanı içinde kalan zeytin ağaçları önce budanıp daha sonra da Bademler’de hizmete girecek “Doğal Yaşam Köyü”ne dikildi.
İZSU’DAN YEŞİLDERE’YE “40 YILLIK NEŞTER”
16 Kasım 2017 Perşembe
İZSU Genel Müdürlüğü, 1980’li yıllarda yapılan ve eskidiği için sadece 2017 yılında 10 kez arızaya ve su kesintisine neden olan 2.5 kilometrelik Yeşildere hattında zorunlu yenileme çalışmasına başlıyor.  18 Kasım Cumartesi günü start verilecek çalışmalar sırasında Yeşildere Caddesi'ndeki trafik düzeninde de geçici değişikliğe gidilecek.
AKDENİZ’E İZMİR’DEN BAKIŞ
16 Kasım 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kurulan Akdeniz Akademisi'nin düzenlediği “Devinen Akdeniz” başlıklı sempozyum 9 ülkeden akademisyenlerin katılımıyla başladı. Akdeniz coğrafyasına farklı pencereler açmayı hedefleyen sempozyumun açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe yaptı. İzmir'in Akdeniz’in en önemli bölgesi haline gelmesi için geçmişi de unutmadan çalıştıklarını vurgulayan Gökçe, "Çünkü biz her şeyden önce Akdenizliyiz” diye konuştu.
BOSTANLI’DAN TRAMVAY TEŞEKKÜRÜ
16 Kasım 2017 Perşembe
Bostanlı Esnaf, Sanayici, İşadamları Derneği (BESİAD) yöneticileri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na Karşıyaka Tramvayı için teşekkür etti. Yaratılmaya çalışılan spekülasyonlara rağmen tramvay projesinden son derece memnun olduklarını belirten BESİAD Başkanı Ali Akdaş, projenin yararının gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığını söyledi.
İZSU “SEFERBERLİK” İLAN ETTİ
16 Kasım 2017 Perşembe
Şirinyer, Çamdibi, Altındağ ve Gültepe bölgelerindeki yağmur suyu kanalı çalışmalarıyla bugüne kadar aynı kanaldan taşınan atık su ve yağmur suyu hatlarını birbirinden ayıran İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, şimdi de Bornova, Buca, Karabağlar, Menemen, Bayındır, Kemalpaşa ve Urla’nın yağışlarda sıkıntı yaşayan mahalle ve sokaklarında 65 kilometrelik yağmur suyu hattı döşemeye başladı.
BİLİN BAKALIM BURASI NERESİ?
15 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5.sini düzenlediği “Sizin Gözünüzden Doğal Yaşam” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. 266 fotoğraf sevdalısı, İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda birbirinden güzel 1.251 kare çekti. Ortaya Afrika ve Asya ormanlarını aratmayan muhteşem doğa görüntüleri çıktı.
DÖNÜŞÜMDE RANTI DEĞİL TORUNLARIMIZI DÜŞÜNMELİYİZ
15 Kasım 2017 Çarşamba
Türkiye'de kentsel dönüşüme 'yap-sat' zihniyetinin hakim olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu işe rant olarak bakılmaz. Biz bu işi doğru yapacağız ki, çocuklarımız, torunlarımız bir daha böyle bir problemle uğraşmasın. Büyükşehir Belediyesi'nin amacı budur" dedi.
İZMİR’DEN İKİNCİ HAMLE GELDİ
15 Kasım 2017 Çarşamba
"Yerli Otomobil" üretimi için sektörün öncü isimlerini harekete geçiren Büyükşehir Belediyesi, Cumartesi günü de İzmir milletvekilleriyle "ikinci zirveyi" gerçekleştirecek. 8 kişilik Takip ve İzleme Komitesi, kentin vekillerini bilgilendirerek yol haritasını çizecek.
ENDONEZYA’DAN RESTORASYON İÇİN GELDİLER
15 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir'in "kardeş kentleri" arasında yer alan Endonezya’nın Surabaya kenti belediye meclis üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’ı ziyaret etti. Üç günlük programla İzmir’e gelen 4 kişilik konuk heyet, başta kültür olmak üzere turizm ve tarihi varlıkların yönetimi konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ile toplantılar gerçekleştirerek saha ziyaretleri yaptı.
İZMİR BİR ADIM ÖNDE
14 Kasım 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde bir araya gelen otomotiv sektörü ve iş dünyası temsilcileri, yerli otomobil üretimi konusunda İzmir'in kararlılığını gösteren son derece anlamlı bir fotoğraf ortaya koydu. Başkan Aziz Kocaoğlu, "Yerli otomobilde tercihin İzmir’den yana kullanılması hepimizin dileğidir. Birlikte hareket etmemiz, İzmir'i bir adım öne taşıyor” diye konuştu. Toplantıda, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar başkanlığında 8 kişilik İzleme ve Takip Komitesi kuruldu.
BÜYÜKŞEHİR’DEN ASFALT HAMLESİ
14 Kasım 2017 Salı
Asfalt ve parke üretiminde rekor kapasiteye ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki yolları yenileme çalışmalarına, alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulmaların yaşandığı Konak, Karabağlar, Karşıyaka,  Bayraklı, Bornova, Buca, Gaziemir, Çiğli, Güzelbahçe, Narlıdere ve Balçova ilçelerinden başladı. 
KONAK TRAMVAYI’NDA SON ETAPLAR GEÇİLİYOR
13 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü Konak Tramvayı'nın hat imalatlarındaki son etaplardan biri daha geçiliyor. 15 Kasım Çarşamba gününden itibaren eski Vergi Dairesi’nden Üçkuyular İskelesi Kavşağı yönüne yapılan  ulaşım "tek taraflı" olarak trafiğe kapatılacak. Bu süre içinde Fahrettin Altay Kavşağı’ndan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na bağlantı, Mithatpaşa Caddesi Güzelyalı 19/1 Sokak üzerinden sağlanacak.
GÜZ KONSERLERİ
13 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir’de Kasım ayı, Büyükşehir Belediyesi düzenlediği birbirinden renkli konserlere sahne oluyor.
GELİN BU SERGİYİ BİRLİKTE KURALIM!
13 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir tarihinin ve kültürünün çeşitli dönemlerini kentliyle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), “Kent ve Spor” adıyla yeni bir sergi hazırlığına başladı. 2018 yılı içerisinde açılması planlanan sergi için İzmirlilerden de katılım bekleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Sergide geçmişten günümüze İzmir spor tarihini İzmirliler ile buluşturmak istiyoruz. Yaşadığımız güzel kenti anlatabilmek için vatandaşlarımızın da katkısı bizi mutlu edecektir. İzmirlileri, ellerinde bulunan kentin spor tarihiyle ilgili belgeler, fotoğraflar ve objeleri bizlerle paylaşmaya ve bu sergiyi birlikte kurmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
“SU FATURASI YANLIŞ DEĞİL, YASA DIŞI MÜDAHALE VAR”
13 Kasım 2017 Pazartesi
Tire’de evine 54 günlük su kullanım bedeli olarak 448 bin 591 TL’lik fatura gelen Haşim Erburhan’ın “faturanın yanlış yazıldığı” iddiasına İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri yanıt verdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nce yapılan teknik kontrolde, sayaca yasaya aykırı şekilde müdahale edildiği belirlendi.
EN “BABA” PROJE
13 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları, minik öğrencilerin sağlıklı gelişimi için başlattığı bilimsel çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Ancak bu kez çocuklara değil babalarına eğitim verildi.
HEYKEL USTALARINA BAŞKAN SÜRPRİZİ
12 Kasım 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5. kez düzenlediği Uluslararası Heykel Çalıştayı'nda sona yaklaşılırken, İnciraltı'ndaki atölyelere sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Aziz Kocaoğlu, usta sanatçılardan kentin farklı noktalarına yerleştirilecek eserleri hakkında bilgi aldı.
HAYDİ İZMİR İÇİN OYLAMAYA!
12 Kasım 2017 Pazar
Akdeniz'e kıyısı olan 21 ülke ve Avrupa Birliği'nin taraf olduğu Barselona Sözleşmesi çerçevesinde bu yıl ilk kez verilecek ödül için finale kalan 3 şehir arasında İzmir de var. İzmir'in İsrail ve Hırvatistan'dan rakipleriyle yarışacağı ödülün sahibi, internet üzerinden kullanılacak oylarla belirlenecek.
MÜZİK TUTKUNLARI AASSM’DE BULUŞACAK
12 Kasım 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, barok müzik ve romantik piyano resitalleri ile yine müzik tutkunlarının gönlünü fethedecek.
İZMİR’İN “YERLİ OTOMOBİL” HAMLESİ
11 Kasım 2017 Cumartesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir sanayi ve iş dünyası ile otomotiv ve yan sanayi sektörlerinin temsilcilerine "birlikte hareket" çağrısı yaparak ortak toplantıya davet etti.
“HANİ MAZOT YARI YARIYA OLACAKTI?”
11 Kasım 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere 1 milyon 231 bin TL'lik çiçek ve çam balı alımı için "İzmir Arı Yetiştiricileri Birliği" ile sözleşme imzaladı. Bergama'daki törende konuşan Başkan Kocaoğlu, gemicilik sektöründe mazotta ÖTV alınmazken, çiftçinin traktörüne koyduğu mazottan ÖTV alınmasını eleştirdi.
MUHTEŞEM GECE
11 Kasım 2017 Cumartesi
İzmir Atatürk’ü, İzmir’e ve Atatürk’e yakışan çok özel bir programla andı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Fahri Atakoğlu’nun “10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri Sarı Zeybek Sahne Kantatı” muhteşem görüntülere sahne oldu. Duygusal anların yaşandığı konserde, Mustafa Kemal’in yaşamı ekseninde ülkenin tarihini anlatıldı.
GÜLÜMSEYEN ATATÜRK
11 Kasım 2017 Cumartesi
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde yazar Hanri Benazus’un arşivlediği “Atatürk’ün Gülümseyen Fotoğrafları” adlı sergi büyük ilgi gördü.
MİNİBÜSE “KARTLI BİNİŞ” İÇİN İLK ADIM ATILDI
10 Kasım 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım sistemine minibüslerin de dahil edilmesi için geliştirdiği yeni sistemin pilot uygulamasını Seferihisar'dan başlatmaya hazırlanıyor. İlçedeki minibüsçülerle toplantı yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Bizim birinci önceliğimiz, ekmeğinizle oynamamaktır. Belediye olarak toplu taşıma yapan esnafla rekabet etmeyiz" dedi. Sistem uygulamaya başladığında, minibüslerin çalıştığı hattan ESHOT çekilecek. Yolcudan ücret kilometre hesabı ile kesilecek.
AYDINLIK YOLUMUZ ATATÜRK
10 Kasım 2017 Cuma
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde İzmir yine tek yürek oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel 10 Kasım yürüyüşüne onbinler katıldı. İzmirlilerle birlikte yürüyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Düne kadar adının anılmasına bile tahammül edemeyenler bugün birden ‘Atatürkçü’ kesildiyse, çok büyüksün Atam çok" diye konuştu.
ZAMANIN DURDUĞU AN…
10 Kasım 2017 Cuma
Türk ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümünde İzmir'de adeta hayat durdu. Saatler 09.05'i gösterdiğinde siren sisleriyle birlikte sadece tören alanlarında bulunanlar değil, kentin her noktasındaki İzmirliler saygı duruşuna geçti. Sürücüler de otomobillerini durdurarak Atatürk'e olan saygısını ve bağlılığını gösterdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları ise Konak Meydanı'nda toplanarak saygı duruşunda bulundu.
STAT YOK, NİYET DE YOK!
9 Kasım 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin spor politikasını belirlemek ve yol haritasını oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “Ege Bölgesi Spor Kurultayı”nda konuştu. İzmir bugün uluslararası futbol müsabakalarına  ev sahipliği yapamadığına dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, "Neden mi? İzmir’in UEFA standartlarında bir stadı yok o yüzden. Merkezi hükümet tarafından mutlaka minimum 30-35 bin kişilik UEFA standartlarında bir stadın yapılması gerekiyor. Stat yok, niyet de yok” dedi.
ŞİMDİ BİR BAŞKA GÜZEL
9 Kasım 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk bölümü geçtiğimiz Aralık ayında hizmete açtığı Narlıdere-Sahilevleri Kıyı Projesi'nin ikinci etabını da tamamladı. 2.7 kilometrelik sahil şeridi, ahşap görünümlü gün batımı terası, yeşil dokusu, balıkçı iskeleleri, bisiklet yolu, BİSİM istasyonu ve deniz tuzuna dayanıklı ağaç dokusuyla bambaşka bir çehreye büründü.
İZSU’YA JAPON PARTNER
9 Kasım 2017 Perşembe
Olası bir depremde İzmir'deki su ve kanalizasyon sisteminin zarar görmesini önleyebilmek için Japon uzmanlarla ortak çalışma yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, risk değerlendirme sistemi uygulayarak rehabilitasyon planı oluşturacak.
GARDIROP OTOBÜS
8 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kıyafet ihtiyacı olan aileler için tasarladığı mobil giyim aracı, bu ay hizmete giriyor. Kocaman bir gardırobu andıran araç, şehir merkezinden uzakta yaşayan dar gelirli ailelere "yerinde" hizmet edecek.
ORGAN BAĞIŞINDA İZMİR FARKI
8 Kasım 2017 Çarşamba
Toplumda organ bağışını özendirmek amacıyla 2007 yılında "İçten Bir Bağış" kampanyasını başlatarak geniş kitlelere ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez başka bir gönüllü kampanyanın destekçisi oldu. Gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu'nun öncülüğünde başlatılan ve 1000 bağışçıya ulaşmayı hedefleyen kampanya, İzmir farkıyla hedefe ulaştı.
İZMİR “ATA”SI İÇİN YÜRÜYECEK
8 Kasım 2017 Çarşamba
İzmirliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde bir kez daha sevgi ve saygıyla anmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 10. kez düzenlediği "Ata'ya Saygı Yürüyüşü"nde 350 metre uzunluğunda dev Atatürk posteri de açılacak.
AKDENİZ’İN YILDIZI
7 Kasım 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 1 yaş ortalamasıyla "Akdeniz'in en genç deniz filosunu" oluşturan 15 yolcu gemisi, Körfez'de gövde gösterisi yaparak İzmirlileri denizci usulü selamladı. Geçtiğimiz hafta sonu iki yeni geminin de katılımıyla filonun tamamını hizmete alan İzmir'in yerel yönetimi, bu alanda da fark yarattı.
GÜNEŞ PANELLERİ ÇOĞALIYOR, İZMİR KAZANIYOR
6 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menderes Arıtması ve ESHOT atölyelerinden sonra Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’nın elektrik ihtiyacını karşılamak için parkın içindeki spor salonu ve otopark alanlarının çatılarını da enerji tesisine çevirdi. Kurulan güneş panelleri ile üç ayda 45 bin kilovat saat elektrik enerjisi sağlanarak 19 ton karbondioksit salımının önüne geçildi.
115. KİTAP DA GELDİ
6 Kasım 2017 Pazartesi
Büyükşehir Belediyesi, İzmir'in tarihi ve kültürel birikimine katkı sağlayan yeni bir eser daha çıkardı; APİKAM Kent Kitaplığı’ndaki yayın sayısı 115’e ulaştı.
KARDEŞ KIRGIZİSTAN’A SELAM!
6 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 4. Uluslararası Su Kongresi için kente gelen Kırgızistan'ın İstanbul Başkonsolosu Erkin Sopokov'u ağırladı.
EN ÇOK BOYOZU YİYEN KAZANDI
6 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Boyoz Festivali”, renkli görüntülere sahne oldu. Gündoğdu Meydanı’nda binlerce boyozsever çimlerde,  Büyükşehir Belediyesi’nin ikramı boyoz, yumurta, peynir ve çay eşliğinde kahvaltı yaparken, düzenlenen boyoz yeme yarışması ile de eğlenceli dakikalar geçirdi.
HEM CAZ HEM SİNEMA
6 Kasım 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Yeniden Sinematek” gösterimlerinin kış sezonuna “Caz ve Sinema” temalı klasik filmlerle başlıyor.
BİR FUAR NOSTALJİSİ
5 Kasım 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “İyi Tasarım İzmir” sergi günlerinde yer alan  “Fuar’ın Ressamları Sergisi”, ziyaretçilerini 1920-1970 yılları arasında nostaljik bir tura çıkartıyor.
İYİ Kİ VARSIN İZMİR!
5 Kasım 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kente yeni gelmiş üniversite öğrencilerini bir araya getirerek hem kaynaştırdı hem de sosyal projelerde aktif rol almaya davet etti. Kültürpark'taki buluşmaya Başkan Kocaoğlu da katıldı. Pop Orkestrası'nın verdiği konserde gönüllerince eğlenen gençler, "İyi ki varsın İzmir" dedi.
LEZZET SOKAKLARA TAŞTI
5 Kasım 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Boyoz Festivali”, kent yaşamına farklı bir heyecan kattı. Sergi ve panelle start alan festival, Gündoğdu Meydanı’nda binlerce boyozseveri bir araya getirdi.  Boyoz yeme yarışmasının da yapıldığı etkinlikte,  Büyükşehir Belediyesi onbinlerce boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramında bulundu. Kordon’da temiz hava ve güneşin tadını müzik eşliğinde çimlerde boyoz yiyerek çıkaran İzmirliler, “İzmirli olmak bir ayrıcalık” dedi.
FİLO TAMAMLANDI
4 Kasım 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımına kazandırdığı 15 yolcu gemisinden son ikisi de hizmete girdi. Gemilere İzmir'in efsane belediye başkanlarından İhsan Alyanak ile ülkemizin Nobel Kimya Ödüllü Profesörü Aziz Sancar'ın ismi verildi. Büyükşehir böylece, 3’ü arabalı vapur olmak üzere 18 gemilik filosunu tamamlamış oldu.
İNCİRALTI’NDA “HEYKEL SHOW”
4 Kasım 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5. kez düzenlediği Uluslararası Heykel Çalıştayı’nda 5 farklı ülkenin sanatçıları ter döküyor. İnciraltı Demokrasi Meydanı’ndaki işliklerde “Şehir ve Hemşehri” temasıyla yontulan eserler, heykel sanatına meraklı İzmirlilerin bakışları altında her geçen gün biraz daha şekilleniyor.
İZMİR’E 5 YENİ MEZARLIK DAHA GELİYOR
3 Kasım 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak için Karabağlar, Narlıdere, Torbalı, Bornova ve Urla’da 135 bin 300 metrekarelik alanda yaklaşık 20 bin gömü kapasiteli yeni mezarlık alanları oluşturuyor. Yeni mezarlıklarda kabirlerin tamamı "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olacak.
“LEZZET FESTİVALİ” BAŞLADI
3 Kasım 2017 Cuma
3. İzmir Boyoz Festivali, “Hayatın İçinde Boyoz” adlı fotoğraf sergisi ve “Ev boyozu ile çarşı boyozu arasındaki farklılıklar" konulu panel ile başladı.  Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen festivalde asıl coşku, Pazar günü Gündoğdu Meydanı'nda yaşanacak.
İZMİR’İN YENİ VİDEO KANALI: İZMİRTUBE
3 Kasım 2017 Cuma
 Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu YouTube’da artık İzmir’in de bir kanalı var. İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle hayata geçirilen ‘İzmirTube’ kanalı, İzmirlilere ve İzmir’i sevenlere kente dair notlar aktaracak. İzmirTube, Türkiye’nin ilk ve tek şehir kanalı olarak keyifli içerikler.
KARŞIYAKA’YA 6 AHŞAP İSKELE GELİYOR
2 Kasım 2017 Perşembe
İzmirlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek amacıyla kent kıyılarını yeniden düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bostanlı Vapur İskelesi'nden Alaybey Tersanesi'ne kadar uzanan kıyı şeridinde yapacağı altı adet ahşap iskelenin uygulama projelerini hazırladı. İzmirdeniz Projesi kapsamında hayata geçirilecek 20 metre uzunluğunda, 5 metre genişliğindeki iskeleler için 23 Kasım'da yapım ihalesine çıkılacak.
İZMİR’İN 2050 PLANI HAZIR
2 Kasım 2017 Perşembe
Şehir suyu alt yapısının akıllı yönetimine ilişkin çalışmalar, İZSU'nun düzenlediği uluslararası kongrede masaya yatırılıyor. Kent EXPO Fuarı ile eş zamanlı açılan "Akıllı Şehirlerde Su Yönetimi" kongresinde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, küresel iklim değişikliğine karşı kenti hazırlamak ve yaşanabilecek muhtemel su sıkıntısına karşı yeni yol haritası oluşturmak amacıyla 2050 yılı nüfusuna göre 30 ilçe için “İçme Suyu Master Planı" hazırladıklarını söyledi.
BU FESTİVAL DAMAK ÇATLATACAK
2 Kasım 2017 Perşembe
Düzenlediği birbirinden farklı festivallerle kent yaşamına yeni renkler katan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez Radyo Romantik Türk projesi ve organizasyonu; İzmir Ticaret Odası (İTO) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek Boyoz Festivali’ne evsahipliği yapacak. Boyoz yeme yarışmasının da yapılacağı etkinlikte Büyükşehir Belediyesi onbinlerce boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramında bulunacak.
İKİ YAKAYI BULUŞTURAN KONSER
1 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin restore ederek kentin kültür-sanat yaşamına armağan ettiği Aziz Vukolos Kilisesi, yarın akşam Yunan ezgilerinin yankılanacağı bir konsere evsahipliği yapacak. Ücretsiz konserde “Egeyi Seyrederken Nikos Andrikos ve Grubu” sahne alacak.
USTA OBJEKTİFLERE ÖDÜL ZAMANI
1 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Arkas Holding, Yelken Federasyonu, Ege Açık Deniz Yat Kulübü ve Konak Pier işbirliğiyle düzenlenen İzmir Körfez Festivali'nin fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerini törenle aldı.
BU GÜMÜŞ “ALTIN” DEĞERİNDE
1 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyespor’un genç güreşçisi Tuncay Besler, 9 ülkeden 160 sporcunun mücadele ettiği 3. Uluslararası Gençler Güreş Şampiyonası'nda "kendinden büyük" sporcularla mindere çıkıp gümüş madalya kazandı.
AKDENİZ’E İZMİR BAKIŞI
1 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 9 ülkeden akademisyenlerin katılacağı “Devinen Akdeniz” başlıklı bir sempozyuma evsahipliği yapacak. Akdeniz Akademisi tarafından 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde AASSM'de düzenlenecek sempozyumda insanların, sermayenin ve emeğin sürekli hareket halinde olduğu Akdeniz coğrafyasına farklı pencerelerden bakılacak.
DEV İHALEYE GÖRÜLMEMİŞ İLGİ
1 Kasım 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 7.2 kilometrelik F.Altay-Narlıdere Metro hattının yapımı için 20 Aralık'ta yapacağı uluslararası ihale, yapı sektöründe büyük heyecan yarattı. 20 Ekim'de yapılan ihale duyurusunun üzerinden henüz iki hafta bile geçmeden yerli ve yabancı 17 firma ihale dosyası aldı.
DERS KONUSU OLDU
31 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Türkiye'nin ilk Engelli Farkındalık Merkezi, henüz bir yıl dolmadan 4 bine yakın kişi tarafından ziyaret edildi. Engellilerin yaşamındaki zorlukların deneyerek anlanması ve empati kurulmasını hedefleyen merkez,  Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul 4. sınıflarda okuttuğu “Sosyal Bilgiler Ders Kitabı"na da girdi.
İZSU’DAN “MOBİL” YENİLİK
31 Ekim 2017 Salı
İZSU Genel Müdürlüğü, su faturalarının cep telefonları aracılığıyla ödenebildiği, arıza bildirimlerinin yapılabildiği Ios ve Android uygulamasını yeniledi. İZSU tarafından hazırlanan uygulamalarda, vatandaşlar yıllık su tüketimleri ile ödedikleri su faturası miktarını öğrenebiliyor, kendi ilçelerindeki kesintilere hızlı bir şekilde erişebiliyor.
DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN DESTEK İSTEDİ
31 Ekim 2017 Salı
Türkiye'nin 2023 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın ev sahibi olabilmek için verdiği mücadeleye destek amacıyla FIBA Başkanı Horacio Muratore’ye bir mektup gönderen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şimdi de Dünya Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Ingo Weiss'i ağırladı. Başkan Kocaoğlu, Türkiye'nin ev sahibi olması durumunda grup maçlarının oynanacağı şehirler arasında İzmir'in de yer alması nedeniyle, Weiss'tan Aralık ayındaki oylama için destek istedi.
İZMİR’E BÜYÜK DAVET
30 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2018 yılında Singapur'da yapılacak Dünya Kentleri Zirvesi'ne davet edildi. Başkan'ı ziyaret eden Singapur'un Ankara Büyükelçisi A.Selverajah, "Fitch'in verdiği en yüksek kredi notuna sahip İzmir'i Singapur'da tanıtmanın vakti geldi" diye konuştu.
HOŞGELDİN MAX
30 Ekim 2017 Pazartesi
Avrupa'nın en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan Berlin Hayvanat Bahçesi’nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı Max, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'na yerleştirildi. İzmir'e bu hafta İtalya'dan 2 su aygırı daha geliyor.
BİZ ATATÜRK’ÜN KENTİYİZ
30 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir'de Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yıl kutlamaları, hafızalardan silinmeyecek bir finale sahne oldu. 350 metrelik Türk bayrağını "kutsal bir emanet gibi" özenle taşıyan İzmirlilerin heyecanı, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği fener alayı, ışık gösterileri  ve sevilen sanatçı Funda Arar'ın konseriyle doruğa ulaştı. Gündoğdu Meydanı'nı dolduran onbinlerce İzmirli'ye seslenen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Biz İzmir’iz, Atatürk’ün kentiyiz. Ne mutlu İzmirlilere" şeklinde konuştu.
BÜYÜKŞEHİR YARA SARIYOR
29 Ekim 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarım arazileri orman yangınında zarar gören Bayındır’ın Lütuflar ve Kızılkeçili köylerinde küçükbaş hayvancılık ve arıcılık eğitimlerine başladı. Eğitimin ardından 86 üreticiye 108 koyun ve keçi ile 236 arılı, 118 arısız kovan ve arıcılık malzemesi dağıtılacak.
30 YILLIK SİGARA, 4 KİLO 380 GRAM ZİFİRE BEDEL
29 Ekim 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi yönetimi, hastalara iyi örnek olabilmek için kendi personeli arasında "Sigarayı Bırakma Kampanyası" başlattı. İlk etapta 10 sağlık personeli "dumansız hayata" geçiş yaptı. 30 yıl boyunca sigara içen biyoloğun "Vücuduma 4 kilo 380 gram zifir aldım" itirafı, kampanyanın en etkili cümlesi oldu.
İZMİRLİ BAYRAMINI KUTLUYOR
29 Ekim 2017 Pazar
Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında İzmir’de günün ilk töreni Valilik makamında gerçekleşti. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgenaral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada tebrikleri kabul etti. İzmirlileri bayram coşkusuyla buluşturan gösterilerin adresi ise Cumhuriyet Meydanı oldu.
BÜYÜKŞEHİR’DEN SEFERİHİSAR’A 2.6 MİLYON LİRALIK KANAL YATIRIMI
29 Ekim 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar’da yeni yerleşime açılan 5 mahallenin kanal ihtiyacını karşılayacak.
CUMHURİYET BAYRAMI, CUMHURİYET MEYDANI’NDA BAŞLADI
28 Ekim 2017 Cumartesi
Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. Kuruluş yıldönümü törenleri, İzmir’de Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ile başladı.
ADNAN SAYGUN’DA “ÖKTEM ZAMANI”
28 Ekim 2017 Cumartesi
Efelerden ozanlara, maden işçilerinden emektar köylülere ve kahraman kadınlara kadar pek çok değeri heykelleriyle yaşatan, taşı ve bronzu vefaya dönüştüren “Cumhuriyet sanatçısı” Prof. Dr. Tankut Öktem’in heykel sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) açıldı.
“AKILLI ŞEHİRLERDE SU YÖNETİMİ” ZİRVESİ İZMİR’DE TOPLANIYOR
28 Ekim 2017 Cumartesi
Şehir suyu alt yapısının akıllı yönetimine ilişkin çalışmalar, İZSU'nun düzenleyeceği uluslararası kongre ile masaya yatırılacak. 2-4 Kasım tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenecek “Akıllı Şehirlerde Su Yönetimi” zirvesinde alanında uzman akademisyenler 110 bildiri sunacak.
NEŞET ERTAŞ’IN ANISI BU PARKTA YAŞAYACAK
28 Ekim 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Adatepe'deki kaçak moloz döküm alanı üzerine kurduğu parkta, Türkiye’nin en önemli halk ozanlarından Neşet Ertaş'ın adını yaşatacak. 
İZMİR’DE “PEMBE FARKINDALIK”
27 Ekim 2017 Cuma
Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde bir araya gelen İzmirli kadınlar, meme kanserine karşı farkındalık eylemi yaptı. Pembe fularlı erkeklerin de destek verdiği yürüyüşün sonunda, erken teşhisin önemine dikkat çekildi.
İLLE DE RAYLI SİSTEM
27 Ekim 2017 Cuma
2004 yılında 11 kilometre olan İzmir'deki raylı sistem uzunluğunun yılbaşından sonra 178 kilometreye çıkacağını ve bu yolla taşınan yolcu kapasitesinin 800 bine çıkacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu kadar yolcuyu lastik tekerlekle taşıdığımızı bir düşünsenize..  Bu, ortalama 1200 ilave otobüsün günlük trafiğe katılması demek. O yüzden raylı sistem vazgeçilmez ulaşım aracıdır” diye konuştu.
BU COŞKUYA HERKES ORTAK OLSUN DİYE..
27 Ekim 2017 Cuma
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılmak isteyen İzmirliler için toplu ulaşım tarifesini “1 kuruş” olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi, sefer saatlerini de gece yarısına kadar uzattı. Cumhuriyet ve Gündoğdu meydanlarında yapılacak kutlamalar nedeniyle vapur, metronun yanı sıra bazı otobüs hatlarında da ek seferler konulacak.
“İZMİR, HORMONLU BÜYÜMEYİ REDDEDİYOR”
26 Ekim 2017 Perşembe
Ege Ekonomik Forumu'nda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, rantı değil kentlinin yaşam kalitesini ön planda tuttuklarını belirterek, "İzmir, kendini ve yaşam biçimini koruyarak, sağlıklı büyüyor. Hormonlu büyümeyi reddediyor.  Biz de makro ve master planlarla, gücümüzün yettiği ve hukukun el verdiği kadar, kentin ilerde telafi edilmeyecek sorunlar yaşamayacağı bir şekilde, bozulmadan büyümesi için çabalıyoruz" dedi.
BÜYÜK KANAL’DA KIŞ TEMİZLİĞİ
26 Ekim 2017 Perşembe
İZSU, Gümrük ve Bayraklı pompa istasyonları arasında evsel atık su taşıyan 6.2 kilometrelik kolektör hattında temizlik çalışmalarına başladı. Geçmiş yıllarda da evsel atıkları taşıyan kolektörün içini temizleyen İZSU, kum, çakıl ve taşla birlikte tonlarca malzeme çıkarmıştı.
İZMİR YAPTI, UKRAYNA ÖRNEK ALDI
26 Ekim 2017 Perşembe
Teknolojik altyapı yatırımlarıyla öncü bir rol üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yurtdışındaki kuruluşlar tarafından da yakından takip ediliyor. Ukrayna İçişleri Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu ve doğal afetlerde bile kesintisiz iletişim imkanı sunan "Sayısal Trunk Telsiz Sistemi"ni incelemek üzere kente uzman bir heyet yolladı.
VE İZMİR “EUROVELO”DA
25 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Bisiklet Yolları Ağı’na (EuroVelo) girmek için yaptığı başvuru onaylandı. 5888 kilometrelik mevcut Akdeniz Rotası’nın uzantısı Dikili’den başlayıp Selçuk’ta son bulacak. Bisikletli turistler Midilli ve Sakız adaları üzerinden deniz yolu ile İzmir’e gelecek. 491 kilometrelik bisiklet ağı ile ilgili hazırlıklar tamamlandığında ECF (Avrupa Bisikletliler Federasyonu) İzmir’i resmi olarak EuroVelo 8 rotasına dahil edecek.
GÜLTEPE’DE TARİHİ YATIRIM TAMAMLANDI
25 Ekim 2017 Çarşamba
İZSU, uzun yıllar önce yaşanan plansız gelişme nedeniyle doğal dere yataklarının yola dönüştürüldüğü Gültepe bölgesinde tarihi bir proje gerçekleştirdi. 30.8 milyon liralık yatırımla yolların iki metre altında yeniden dere yatağı oluşturuldu ve bu hatla yağmur sularının Meles’e ulaşması sağlandı.
TERECİYE TERE SATACAĞIZ
24 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Türkiye'de "çiçeğin başkenti" haline gelen Bayındır, dünya çiçek ihracatında yüzde 49'luk paya sahip Hollanda adına çiçek tohumu üretmeye başladı. Bayındırlı çiçek üreticilerinin kurduğu BAYÇİKOOP, "sıcağa dayanıklı" siklamen türü geliştirerek dünyanın en büyük çiçek üreticileri arasında yer alan Hollandalı bir firma ile 5 yıllık ortak proje anlaşması imzaladı.
CUMHURİYET COŞKUSU İZMİR’İ İŞTE BÖYLE SARACAK
24 Ekim 2017 Salı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği programla "Cumhuriyet'in kenti İzmir'de" yine çok renkli kutlanacak. Toplu ulaşımın "1 kuruş" olarak belirlendiği bu özel günde 350 metrelik Türk Bayrağı ile fener alayı yürüyüşü, özel ses-ışık gösterileri ve Funda Arar konseri ile bayram coşkusu doruğa çıkacak.
BÜYÜK USTA AASSM’DE
24 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Cumhuriyet döneminin en büyük heykeltraşlarından Tankut Öktem'in muhteşem sergisine evsahipliği yapacak. Dünya heykeltraşları arasında ilk 10’da gösterilen Öktem’in sergisi, 27 Ekim Cuma günü 18.00’de açılacak.
EGE SÖYLEDİ, İZMİR DİNLEDİ
23 Ekim 2017 Pazartesi
İzmirlileri denizle daha fazla buluşturmak hedefiyle Kıyı Tasarım Projesi'ni hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, bir yeniliğe daha imza attı. İlki Konak Sahili'nde gerçekleşen "Gün Batımı Konserleri"nin ikincisi Bostanlı Seyir Terasları'nda yapıldı.
MOLOZ OPERASYONU
23 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, örnek bir geri dönüşüm projesine daha imza atıyor. İZBETON tarafından inşaat molozlarının biriktirildiği alana yerleştirilen kırım makinesi, saatte 250 ton molozu atık olmakta çıkarıp yapılacak yeni yollar için alt yapı malzemesine dönüştürüyor. Atıklar ortadan kaldırılırken, Belediye de yılda 3 milyon lira tasarruf ediyor.
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..