Farkında mısınız ? Farkında mısınız ? Farkında mısınız ? Farkında mısınız ? Farkında mısınız ? Farkında mısınız ? Farkında mısınız ? Farkında mısınız ?
HABER ARAMA
ANAHTAR KELİME İLE ARA
TARİHE GÖRE ARA
 
HEM GÜLDÜRDÜ HEM AĞLATTI
28 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” etkinlikleri kapsamında sanatçı Müjdat Gezen’in Yılmaz Özdil’in köşe yazılarından sahneye taşıdığı “Köşe Yazıları” isimli oyunu İzmirlilerle buluşturdu. Tek kişilik oyunda Yılmaz Özdil’in köşe yazıları usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yorumuyla birleşince hem kahkaha hem de duygu dolu bir gece yaşandı.
RUMELİ-MARDİN HATTI
28 Mart 2017 Salı
Balkan Dernekleri Federasyonu ile Mardinliler Federasyonu yöneticilerini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı İzmir’de kimsenin bir diğerini ötekileştirmediğini belirterek, “İzmirli, bu kardeşlik ve huzur ortamını bozmak isteyenlere prim vermez” dedi.
NURİ BİLGİN ANISINA..
28 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde düzenlenen “Kent Söyleşileri”nin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ahmet Arslan olacak. Arslan “Felsefe ve Eğitim” konulu söyleşisini, geçen yıl kaybettiğimiz Prof. Dr. Nuri Bilgin anısına gerçekleştirecek.
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
27 Mart 2017 Pazartesi
Aliağa'ya bağlı Helvacı, Hacıömerli, Yeni Şakran ve Çaltılıdere'yi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Ufak tefek farklılıklarımızı  bir tarafa bırakıp birbirimize sımsıkı sarılmamız gereken günlerden geçiyoruz. Bu sıkıntılı süreci birlikte aşacağız” dedi.
İZMİR SİZİ ÇAĞIRIYOR
27 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü ve büyük ilgi gören İzmir kent turlarının “Bahar Etabı”, 31 Mart 2017 Cuma gününden itibaren başlıyor. 10 Haziran’a kadar cuma ve cumartesi günleri düzenlenecek ücretsiz kent turlarına katılmak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi web sitesi (www.izmir.bel.tr) üzerinden online rezervasyon yaptırabilecek.
HASANAĞA’YA “GENÇLİK AŞISI”
27 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Hasanağa Bahçesi’nde hastalıklı, ekolojik ömrünü tamamlayarak devrilme tehlikesi bulunan 138 ağacı kaldırdı; yerlerine çınar, çam, ıhlamur ve erguvan gibi çeşitli türlerde yaklaşık 300 ağaç dikti.
"İNANCA SAYGI, HİZMETTE ADALET"
27 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Aliağa'da yapımını tamamladığı kültür merkezi Başkan Aziz Kocaoğlu'nun da katıldığı törenle hizmete girdi. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu merkez, her inancın ibadet edebileceği, geleneğini, göreneğini, inancını yaşatabileceği altyapıyı sağlama ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin herkese adil hizmet götürme çabalarının sonucudur" dedi.
AKŞENER’DEN BAŞKAN KOCAOĞLU’NA ZİYARET
26 Mart 2017 Pazar
16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi Gündoğdu Meydanı'nda miting düzenleyen Meral Akşener, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu da ziyaret etti. Akşener, kendisini eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte ağırlayan Başkan Kocaoğlu'na gösterdiği nezaketten dolayı teşekkürlerini sundu.
BRAVO ÇİÇEK!
26 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin judodaki gururu Çiçek Akyüz, üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.
BU GURUR İZMİR’İN
26 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanal idaresi İZSU, 2016 yılında 64 arıtma tesisinde 301 milyon metreküp atık su arıttı. İzmir’de “atık su arıtım hizmetlerinden yararlananların kent nüfusuna oranı” yüzde 97’ye ulaştı. Birleşmiş Milletler’in son Dünya Su Gelişim Raporu’nda, yüksek gelir düzeyine sahip ülkelerde bile bu oran yüzde 78.9 olarak belirlendi. Türkiye’de ise bu oran yüzde 57.
SERAMİKLE VERİLEN ÇEVRE MESAJI
26 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi, Dağıstan Seramik Atölyesi’nin  “Dünyamızı Seviyor muyuz?” temalı sergisine ev sahipliği yaptı.
“DAVETSİZ MİSAFİRLER” YENİDEN DOĞAYA DÖNDÜ
26 Mart 2017 Pazar
Uzun uçuş sırasında halsiz düşüp İzmir Doğal Yaşam Parkı’na inen kızıl şahin ve Muğla yönünden geldiği tahmin edilen flamingo, tedavileri yapıldıktan sonra yeniden doğaya bırakıldı.
VATANDAŞ SORDU, BAŞKAN ANLATTI
25 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk’u ziyaret ederek proje ve yatırımlarını anlattı. Vatandaşların taleplerine tek tek cevap veren Başkan Kocaoğlu, gittiği her yerde “referandum sürecine” ilişkin sorularla karşılaştı; bu ilgiyi “Halkımızın bu konudaki duyarlılığı, ülkemizin geleceğiyle yakından ilgili olması çok güzel ve umut verici” diye yorumladı.
OHH, BAHAR VARMIŞ!
25 Mart 2017 Cumartesi
Bahar yüzünü gösterdi; İzmir rengarenk çiçeklerle donatıldı. Büyükşehir Belediyesi, kente 5.5 milyon çiçek, 25 bin de ağaç dikiyor.
HERKES KİTAP OKUSUN DİYE..
25 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası’nı renkli etkinliklerle kutlayacak. 27 Mart-2 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek program,  kitap okumayı özendirecek. Toplu ulaşımı kullanırken kitap okuyan İzmirlilere küçük sürprizler de var.
DOĞALTAŞTA NEFES KESEN REKABET
24 Mart 2017 Cuma
Dünya doğaltaş pazarının en büyük üç fuarı arasında yer alan İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, sektörde liderlik mücadelesi veren Çin, İtalya ve Türkiye arasında müthiş bir rekabete sahne oluyor. 82 firma ile fuara en çok katılım gösteren İtalya’yı 37 firma ile Çin izledi. Çin firmalarının katılımı, geçtiğimiz yıla göre ikiye katlandı. Türk firmaları ise yine kaliteleriyle bir adım öne çıktı.
HER YER İZMİR GİBİ OLSUN!
24 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZENERJİ A.Ş.nin 4 bin çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşme imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Eğer taşeronu kaldırdıysak, bugün demokratik sendikal haklarınızı kullanarak İzmir'de özgür bir şekilde toplu iş sözleşmesi yapıyorsanız bunu Cumhuriyet Halk Partili belediyenin demokrat, insan haklarına ve hukuka saygılı yönetimi sayesinde yapıyorsunuz" dedi.
EVLER DÖNÜŞECEK, KOMŞULAR DEĞİL!
24 Mart 2017 Cuma
Başkan Aziz Kocaoğlu, Gaziemir ve Karabağlar’ın 8 mahallesini ziyaret ederek önce önemli proje ve yatırımlarını anlattı; sonra da vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.  Ağırlıklı olarak kentsel dönüşüm konusundaki sorularla karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı, “70-80 yıldır çarpıklaşan bir kenti bir günde bozup yapamazsınız. Ama biz herkese örnek olacak bir çalışma yürütüyoruz. Kimseyi komşusundan etmeyeceğiz. Herkes aynı yerde, aynı komşusuyla ama daha konforlu ve güvenli binalarda oturacak” dedi.
DİK DUR, EĞİLME!
23 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi,  ilçe belediyelerinin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere 25.7 milyon liralık maliyetle satın aldığı 90 aracın son partisini de teslim etti. Gaziemir’de gerçekleşen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Herkes Türkiye’nin üzerine çorap örmeye çalışıyor. Bundan kurtulmamız lazım. Dik duracağız, eğilmeyeceğiz. Bu kötü gidişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak biz durduracağız” dedi.
ANAHTAR KELİME “MORAL”
23 Mart 2017 Perşembe
İzmir 1. Uluslararası 10. İleri Yaş Sempozyumu “Yaşlılıkta Sosyal Yaşam ve Bakım” konusu ile Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi.
İZMİR’İN KIZLARI TARİH YAZDI
23 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı, Ankara'da oynanan final müsabakalarında güçlü rakiplerini geride bırakarak tarihinde ilk kez 1. Lig’e yükseldi.
23 YIL ÖNCE, 23 YIL SONRA..
23 Mart 2017 Perşembe
Dünyanın en büyük üç doğaltaş fuarından biri olan Marble’ı ziyaret ederek katılımcılarla görüşen Başkan Kocaoğlu  “23 yıl önce Türkiye’nin mermer ihracatı 30 – 40 milyon dolardı. O yıl fuarımıza 41 katılımcı ile başlamıştık. Şimdi 1109 katılımcı ile birlikte ihracat rakamımız da 4 milyar dolara çıktı. Bu büyük bir başarıdır” diye konuştu.
İZMİR’DE “DOĞALTAŞ ŞÖLENİ” BAŞLADI
22 Mart 2017 Çarşamba
Alanında dünyanın en büyük 3 fuarından biri olan MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı,  48 il ve 30 ülkeden 214'ü yabancı 1109 firmanın katılımıyla Fuar İzmir’de açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, konuklarını “Türkiye’nin fuarcılık mabedine hoş geldiniz” diye selamladı.
“KAYIP ŞARKILAR” İZMİR’DE BULUNDU
22 Mart 2017 Çarşamba
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ni dolduran İzmirliler, çok özel bir gösteriye tanıklık ettiler. Anadolu'nun “unutulmaya yüz tutmuş” ezgilerinin sinema görüntüleri ve eşsiz bir canlı performansla sahneye aktarıldığı konser izleyenlerden tam not aldı.
KORDON’DA “TENTE” ÖDÜLÜ
22 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kordon Yönetmeliği'ne uygun olarak tentelerini düzenleyen 4 işletmeye “En İyi Uygulama Örneği” plaketi verdi. Büyükşehir yetkilileri, Kordon ve Pasaport’taki diğer işletmelerin yönetmelik gereği belirlenen tenteleri uygulamak için gerekli başvuruyu yaptığını ve bir bölümünün de şu an gerekli çalışmayı başlattığını söyledi.
İZMİR’E “ÇİFTE” ŞAMPİYONLUK GELDİ
22 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antalya'da 84 kulüpten toplam 505 sporcunun katıldığı Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda hem kadınlar hem de erkeklerde zirveye çıktı.
BOSTANLI DERESİ AŞILDI
21 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Tramvayı güzergahındaki Bostanlı Deresi üzerinde kurulan 37 metrelik köprünün montajını üç gün gibi kısa bir sürede tamamladı. 150 ton ağırlığındaki çelik köprünün kurulmasıyla birlikte Alaybey-Mavişehir arasındaki bağlantı da sağlanmış oldu.
ASFALT MEVSİMİ
21 Mart 2017 Salı
Bergama ve Bayındır’da iki yeni asfalt şantiyesi kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, kurulu kapasiteyi üçe katladı. Üretim kalitesini artırmak için başlattığı ova yolu asfaltlamalarını yerinde inceleyen Başkan Kocaoğlu, yıl sonuna kadar kentte 6 milyon metrekare sathi kaplama yapacaklarını, 1.8 milyon ton da sıcak asfalt dökeceklerini açıkladı.
HAYDİ KADINLAR, EĞİTİME!
21 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, bilgiye ve hizmete ulaşmada sorun yaşayan kadınlarda sağlık bilincinin yükseltilmesi ve yaşam kalitesinin geliştirilmesi amacıyla hazırladığı Kadın Sağlığı Eğitim Programı’na Çarşamba günü başlıyor.
İZMİR’DE TİYATRO COŞKUSU BAŞLIYOR
21 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen "Dünya Tiyatro Günü", etkinlikleri kentte 9 gün boyunca tiyatro rüzgarı estirecek. 27 Mart Pazartesi günü İzmirliler İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun “Köşe Yazıları” isimli oyununu ücretsiz izleyebilecek.
MARBLE’A YETİŞTİ
20 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en büyük fuarcılık tesisi Fuar İzmir'e ulaşımı rahatlatacak “geçici servis yolu” projesini, Çarşamba günü açılacak Mermer Fuarı’na yetiştirdi. Büyükşehir, diğer taraftan da Fuar İzmir’e ikinci girişi sağlayacak kavşak için kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyor.
“81 VİLAYET İÇİNDE PARMAKLA GÖSTERİLİYORUZ”
20 Mart 2017 Pazartesi
Kınık’ın merkeze uzak mahallelerini ziyaret ederek vatandaşla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Yerel kalkınma politikamız, ‘Bir belediye kendi olanaklarıyla kenti ve halkını nasıl kalkındırır?’ sorusuna en güzel cevaptır. Türkiye belediyecilik tarihinde ilk kez üreticiye bu kadar destek veren belediyeyiz. 81 vilayet içinde parmakla gösteriliyoruz. Gelip İzmir modelini öğrenmeye çalışıyorlar”  dedi.
İYİ Kİ FUAR İZMİR VAR
19 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi,  ilçe belediyelerinin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere 25.7 milyon liralık maliyetle satın aldığı 90 aracın 21’ini daha teslim etti. Dikili’deki törende ‘turizmde kriz’ vurgusu yapan Başkan Kocaoğlu, “Her hafta fuar yaparak biz bu kentte turizm sektörünü, otelleri, lokantaları, taksicileri beslemeye, onların yükünü hafifletmeye çalışıyoruz.” dedi.
MÜLTECİ ÇOCUKLARIN “SÜT KUZUSU” SEVİNCİ
19 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Süt Kuzusu’ projesinde yeni dönem başladı. Kentteki 122 bin miniğin yararlandığı projeye, bu yıl Suriyeli mülteci çocuklar da dahil edildi. Konak’taki 3 bin Suriyeli çocukla başlayan uygulama, toplam 14 bin mülteci çocuğu kapsayacak.
AFETZEDE ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ BÜYÜKŞEHİR GÜLDÜRDÜ
19 Mart 2017 Pazar
Ocak ayındaki yoğun kar yağışı nedeniyle seraları yıkılan üreticinin imdadına İzmir Büyükşehir Belediyesi yetişti. Müjdeli haberi Menderes'e yaptığı ziyaret sırasında veren Başkan Aziz Kocaoğlu, 851 üreticinin hesabına toplam 4 milyon TL yatırdıklarını açıkladı.
ŞAMPİYONLUK YOLUNDA DEV ADIM
18 Mart 2017 Cumartesi
Kadınlar Voleybol 2. Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, hedefe bir adım daha yaklaştı. Yarı final grubunu lider tamamlayan İzmir ekibi,   Ankara'daki finallerde de aynı başarıyı göstererek 1. Lig'e yükselmek istiyor.
DEV YATIRIM BAŞLADI
18 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Homeros Bulvarı’nı Otogar’a kadar uzatarak Buca-Bornova arasındaki ulaşım süresini 10 dakikaya düşürecek  6 şeritli yol ve tünel projesi başladı. 232 adet bina yıkılarak 56 milyon liralık kamulaştırma bedeli ödenen 211 milyon liralık dev projeyi yerinde inceleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, yeni yolun kent trafiğine nefes aldıracağını söyledi.
ÇİĞLİ MESAJLARI
18 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘2004'ten 2016'ya Yerel Kalkınmada İzmir Modeli’ toplantısında 13 yıllık yatırım ve projelerini anlattı. Başkan Kocaoğlu başarının sırrını üç maddede özetledi: “Şeffaflık, adalet, çok çalışmak..”
MİNNETLE, ŞÜKRANLA, RAHMETLE..
18 Mart 2017 Cumartesi
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle Kadifekale Şehitliği’nde düzenlenen tören duygu dolu anlara sahne oldu.
“İZMİR İÇİN BİR JEST BEKLİYORUM”
17 Mart 2017 Cuma
Egetürk Televizyonu’nda Gündem Özel programına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, katı atık bertaraf tesisinden Konak Meydanı’nda kuş yemci İzzet Amca’ya kadar pek çok konuya değindi.
KUKLA COŞKUSU SOKAKLARA TAŞTI
17 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası Kukla Günleri” kapsamında Bornova, Seferihisar, Çiğli, Torbalı, Karaburun, Menderes, Kemalpaşa, Urla, Bergama ve Kültürpark’ta düzenlediği ücretsiz gösterimlerle 7'den 70'e herkesi “sihirli bir dünyaya” götürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Gezici Sanat Kamyonu” ve “Gezici Sanat Sahnesi” de festival coşkusunu cadde ve meydanlara taşıyor.
“DİMDİK AYAKTAYIZ”
17 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle şehit ailelerini ve gazileri makamında ağırladı.
BAŞKAN KOCAOĞLU “İZMİR MODELİNİ” ANLATACAK
16 Mart 2017 Perşembe
Yerelde kalkınma hedefiyle Türkiye'ye örnek uygulamaları hayata geçiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği “2004'ten 2016'ya Yerel Kalkınmada İzmir Modeli” konulu toplantıda konuşacak.
ÇOCUK GÖZÜYLE İZMİR
16 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği “Çocuk Gözümden İzmir’im” konulu fotoğraf yarışması başvuruları için son tarih 31 Mart Cuma.
“ET VE TIRNAK GİBİYİZ”
16 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi,  ilçe belediyelerinin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere 25.7 milyon liralık maliyetle 90 araç satın aldı. İzmir'in güney bölgesinden başlayan dağıtımlar Yarımada bölgesi ile devam etti. Güzelbahçe'de düzenlenen törende konuşan Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir ile ilçe belediyelerinin birlikte çalışıp birlikte üretmesi gerektiğini söyledi.
ADNAN SAYGUN’DA “ANADOLU AÇILIMI”
16 Mart 2017 Perşembe
Avrupa’nın en nitelikli konser salonlarından biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, “Anadolu’nun Kayıp Şarkıları” belgeselinin canlı performansını 21 Mart akşamı  sanatseverlerle buluşturacak.
DÖNÜŞÜM İÇİN İHTİSAS MAHKEMELERİ KURULSUN!
16 Mart 2017 Perşembe
Türkiye'de kentsel dönüşüm konusunda söz sahibi olan en önemli isimler İzmir'de buluştu. "Kentsel Dönüşüm ve Riskli Alan Sempozyumu"na konuşmacı olarak katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, imarla ilgili yargıya taşınan konuları sadece bilirkişilerin inisiyatifine bırakmak yerine ihtisas mahkemelerinin kurulmasını, bu davalara belirli bir eğitimden geçmiş hakim ve savcıların bakmasını istediklerini söyledi.
GÜLTEPE TEŞEKKÜRÜ
15 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, plansız gelişme nedeniyle dere yataklarının yola dönüştüğü ve düşük kotta olduğu için yağışlarda sel tehdidi yaşayan Gültepe bölgesindeki İZSU çalışmalarını inceledi. Yaklaşık 50 milyon liraya mal olacak projenin Ağustos ayında tamamlanacağını söyledi. Çalışmalardan büyük memnuniyet duyan Gültepeliler, “Bu yapılan hizmet o kadar değerli ki, hepimizi çok mutlu etti. 50 yıllık sorunumuz çözüldü” diye konuştu.
NİCE BAYRAMLARA..
15 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin asırlık kuruluşu Eşrefpaşa Hastanesi, 14 Mart Tıp Bayramı’nı mütevazı bir törenle kutladı. Meslektaşlarıyla Tıp Bayramı kutlamasında bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, 14 Mart tarihinin artık ülkemiz adına bayram olmaktan çıktığını ifade ederek, “Bu anlamlı günü gerçek bir bayram olarak kutlayacağımız günlerde buluşmayı diliyorum” dedi. Dr. Türkegül Kocaoğlu meslektaşlarının hem sorunlarını dinledi hem de onlarla keyiften bir gün geçirdi.
ONLARIN İŞİ HAYAT KURTARMAK!
15 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin arama-kurtarma köpekleri, eğitimleriyle görenlere parmak ısırtıyor. Sadece “enkazdan canlı insan bulmak” üzere yetiştirilen Şans, Gece, İzci, Hera ve Haşi adlı 5 köpek, afet anında en iyisini yapabilmek için günde ortalama 8 saat eğitiliyor.
İZMİR BAŞARILI ÖRNEK
14 Mart 2017 Salı
Siyaset bilimci Prof. Dr. Korel Göymen, küresel eğilimlerde ulusal planlar yerine yerel-bölgesel planların ve yerelde kalkınmanın öne çıktığını belirterek “Artık yerel yönetimlerin liderliğinin bilincinde hareket etmek durumundayız. İzmir’deki çalışmaları yakından takip ediyorum. Örneğin Avrupa’da en modern planlama, kır ve kentin birlikte planlanması. İzmir bunun en güzel örneğini veriyor” dedi.
TIP BAYRAMI’NI KÖRFEZ’DE KUTLADILAR
14 Mart 2017 Salı
İzmir’de “14 Mart Tıp Bayramı” kutlamaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin doktor ve tıp fakültesi öğrencileri için düzenlediği "Körfez Gezisi" ile başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu'nun ev sahipliğinde Bergama Vapuru ile  gerçekleşen  Körfez turu,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin dans gösterileri ile renklendi.
GÖNÜLLERİ FETHETTİLER
14 Mart 2017 Salı
İki sezon aradan sonra yeniden Avrupa sahnesine çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çekti. Euroleague-3'te oynadığı 4 maçın 3'ünü kazanan Büyükşehir Belediyesi'nin genç oyuncusu Ahmet Efetürk de “Turnuvanın en iyi 5’i”ne seçildi.
SAM YELİ
13 Mart 2017 Pazartesi
“Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinlikleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 5 günlük renkli programında farklı ilçelerden binlerce kadını bir araya getirdi. Ahmed Adnan Saygun Merkezi'ndeki final konserinde ise Leman Sam rüzgarı esti.
BACASIZ FABRİKA
13 Mart 2017 Pazartesi
Sanayi ve hizmet sektörlerinde daha fazla kadının istihdam edilebilmesi için mesleki eğitimlerini çeşitlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 75 branşta eğitim verdiği Meslek Fabrikası’nı adeta “bacasız fabrikaya” çevirdi.
İZSU’DAN MORDOĞAN’A 20.7 MİLYON LİRALIK YATIRIM
13 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun’un turistik mahallesi Mordoğan’ın içme suyu şebekesini baştan sona yeniliyor. 20 milyon 775 bin liraya mal olacak çalışmalar bir yılda tamamlanacak.
MENEMEN’E “AVRUPALI MEZBAHA”
12 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen Türkelli'de kurulacak Avrupa Birliği standartlarındaki modern mezbahanın proje çalışmalarını tamamladı.
KEYİFLİ YAŞLANMANIN ANAHTARI İZMİR’DE
12 Mart 2017 Pazar
Fuarcılığın doğduğu kent İzmir, Türkiye’de ilk kez “Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi”ne ev sahipliği yapacak.
ALMAN GİRİŞİMCİLER İZMİR’DE BULUŞACAK
11 Mart 2017 Cumartesi
2007 yılından beri Türkiye'nin çeşitli kentlerinde düzenlenen Türk-Alman Ekonomi Günü etkinliği, bu yıl Mayıs ayında İzmir'de yapılacak.
ÇİĞLİ’NİN YENİ GÖZDESİ OLACAK
11 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, modern semt parklarına bir yenisini daha ekliyor. Çiğli Ege Kent Mahallesi'nde yapımına başlanan 6 dönümlük yeni park, bölgeye estetik açıdan artı değer katacak. 
TORBALI’DA KAHKAHA DOLU BİR AKŞAM
11 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de taşındı. Torbalı'da yaşayan kadınlar,  Sumru Yavrucuk'ın "Shirley" isimli tek kişilik müzikal komedi gösterisini ücretsiz izleme imkanı buldu.
BU AŞI TUTAR
11 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş'te  üreticileri sevindirdi. Başkan Kocaoğlu, 170 üreticiye 668 koyun ve keçi ile 2522 üreticiye 63 bin 350 adet meyve fidanı dağıttı.
USTAYA SAYGI
10 Mart 2017 Cuma
Bodrum Oda Orkestrası’nın “Kalamış'tan Beyaz Güvercine” projesi İzmirli sanatseverlerle buluştu. Başkan Aziz Kocaoğlu, orkestrayı yöneten usta sanatçı Timur Selçuk’a “Sanatta 50. Yıl” plaketi takdim etti.
HELAL SİZE GENÇLER!
10 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 yaş ortalamasına sahip Tekvando Takımı, 70 ilden bin 700 sporcunun katıldığı Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda 2 altın ve 4 bronz madalya kazandı. Büyükşehir ekibinin yeni rotası, Sofya’daki Avrupa Şampiyonası..
ÜNİVERSİTE ADAYLARINA “ÜCRETSİZ ULAŞIM” JESTİ
10 Mart 2017 Cuma
12 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşıma yönelik bir dizi önlem alındı. Ayrıca İzmir'de sınava girecek tüm adaylar, sınav giriş belgelerini göstererek Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs, vapur, metro ve banliyö seferlerinden ücretsiz yararlanabilecek.
EMEĞİNİZE SAĞLIK!
10 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 8-12 Mart tarihleri arasında düzenlediği 8. Kadın Festivali, Kültürpark 3 No'lu Hol'deki çeşitli etkinliklerle sürüyor.
KİMSENİN EKMEĞİNİ EKSİLTMEYECEĞİZ
9 Mart 2017 Perşembe
İzmir'deki ulaşım sektörünün temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Başkan Kocaoğlu, taksi ve minibüs esnafının sorunlarının ele alındığı görüşmede, “Proje ve yatırımlarımızı kimsenin ekmeğini eksiltmeden tamamlamak için çabalıyoruz” dedi.
KEYİFLİ YAŞLANMAYI ÇİZİN, KAZANIN!
9 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11-13 Mayıs arasında gerçekleştirilecek “Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi” kapsamında “Yaş Alma” konulu  karikatür ve resim yarışması düzenledi.
BÖYLE KUTLADILAR
9 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 8. kez düzenlediği Kadın Festivali, İzmirli kadınların coşkulu buluşmasına sahne oldu.
FUAR İZMİR’E “PRATİK” BAĞLANTI
9 Mart 2017 Perşembe
Türkiye'nin en büyük fuarcılık tesisi Fuar İzmir'e ulaşımı rahatlatacak kavşak projesi için kamulaştırma çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 22 Mart’ta açılacak Mermer Fuarı öncesinde seferberlik ilan etti. Kendi ekipleriyle “geçici servis yolu” oluşturmaya başlayan Büyükşehir, çevre yoluna 2 şerit çıkış ve 1 şerit giriş bağlantısı yapıyor.
GENÇ TASARIMCILAR NEFES KESTİ
8 Mart 2017 Çarşamba
Tasarım kenti olma yolunda önemli adımlarla ilerleyen İzmir, Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın ikincisini gerçekleştirdi. SHOEXPO - 41. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı çerçevesinde düzenlenen yarışmada 70 genç tasarımcı mücadele etti. Genç tasarımcıların çalışmaları, sektörün geleceği adına büyük umut verdi.
BÖYLE OLUR İZMİR’DE KADIN KUTLAMASI
8 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 8. Kadın Festivali, Kültürpark'ta düzenlenen renkli ve coşku dolu etkinliklerle başladı. Açılış töreni için ayrılan 6 bin 500 kişilik oturma alanının tamamı doldu. Festivalin açılış törenine eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir onurlu ve kişilikli kadınları sayesinde kadın dostu kent oldu" diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİR YENİDEN AVRUPA ARENASINDA
8 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 2 sezonluk aradan sonra Euroleague-3 ile yeniden Avrupa’ya açılıyor.
“KENT SÖYLEŞİLERİ”NİN KONUĞU İLHAN TEKELİ
8 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM) “Kent Söyleşileri” serisinde Mart ayının konuğu, Türkiye’nin en önemli şehir ve bölge plancılarından, sosyolog Prof. Dr. İlhan Tekeli olacak.  Tekeli, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Prof. Dr. Rauf Beyru anısına “Konak Meydanı ve Tarihi”ni anlatacak.
İŞTE İZMİR’İN AMAZONLARI
7 Mart 2017 Salı
Her 8 Mart'ta gündeme getirilen kadınların başrolünde yer aldığı mağduriyet öykülerinin aksine, onlar başarılarıyla ön plana çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin toplumsal hizmet birimlerinin en zorluları itfaiye, toplu ulaşım ve zabıta kadrolarında kadın çalışanların etkinliği dikkat çekiyor. Kimi cesaretle alevlerin içine dalıyor, kimi 120 tonluk trene hükmederek her gün binlerce kişiyi taşıyor. İşte İzmir'in güçlü, cesur ve becerikli ve iyi kalpli kadınlarından bir kesit..
KRİZ DİNLEMEYEN FUAR
7 Mart 2017 Salı
Türk fuarcılığının en prestijli buluşma noktası Fuar İzmir’de, İzmir Mobilya Fuarı’ndan iki gün sonra  41. SHOEXPO'nun da açılışı gerçekleştirildi. 4 gün boyunca ayakkabı dünyasının kalbinin atacağı fuarın açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.
FESTİVAL GİBİ..
7 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi,  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle 5 günlük renkli bir program hazırladı.
ÖZGÜRLÜK HALAYI
7 Mart 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 5 yıllık yargılama süreci sonunda beraat eden Büyükşehir bürokratlarıyla eş ve çocuklarını ağırladı; onlara “Başımızı öne eğdirmediniz. Sizinle gurur duyuyorum” dedi. Bürokratlar, beraat kararını halaylarla kutladı.
"BİZ BİR OLDUKÇA GÜÇLÜYÜZ"
7 Mart 2017 Salı
Türkiye'nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nden kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Urla'da buluşarak, "Biz bir oldukça güçlüyüz" mesajı verdi. Etkinliklerin açılışını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kadını eğitimini belirli bir aşamada sonlandırmaya zorlamanın onlara yapılan en büyük şiddet olduğunu belirterek, "Kadınlarımız sokağa çıktığı, sosyal olaylara, ekonomiye müdahale ettiği, ürettiği müddetçe bu ülkenin sırtı yere gelmeyecektir" diye konuştu.  
TELEFERİK YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR
6 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce hizmete alınan Balçova Teleferik Tesisleri, sezon öncesi “yıllık periyodik bakım” nedeniyle Mart ayı sonuna kadar hizmet veremeyecek.
ADIM ADIM TRAMVAY
6 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin iki yakasında yapımı süren tramvay çalışmalarını, hattın 8 km'lik bölümünde “yürüyerek” denetledi. 450 milyon liralık dev projede çalışmaların planlandığı şekilde ilerlediğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İzmir'i ulaşımda hak ettiği konforla buluşturacağız” dedi.
“ANIT ADAMA” ANIT HEYKEL GELİYOR
6 Mart 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’in kahraman polis şehit Fethi Sekin anısına düzenlediği “Anıt Heykel Yarışması” için son başvuru tarihi 28 Nisan olarak belirlendi. Sekin’in heykeli, şehit düştüğü Adliye önüne dikilecek.
YARIMADA’YA İZSU MARKAJI
5 Mart 2017 Pazar
Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden Yarımada’daki Güzelbahçe, Urla, Seferihisar, Çeşme ve Karaburun ilçelerine 136.6 milyon liralık yatırım gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, şimdi bu 5 ilçede 64.8 milyon liralık içme suyu ve kanal yatırımı daha yapıyor.
İZMİR’İN HYDE PARK’I OLACAK
5 Mart 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavişehir’de 88 bin metrekarelik alanda kentin en nitelikli parklarından birini kuracak. 610 ağacın dikileceği parkın en renkli bölümü ise tıpkı ünlü Hyde Park’ta olduğu gibi vatandaşların kendini özgürce ifade edebileceği kürsü ve yazı duvarları olacak.
ÖNEMLİ DUYURU
4 Mart 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kendisini kurumun üst düzey yetkilisi olarak tanıtarak telefonla aradıkları kişilerden çeşitli gerekçelerle para talebinde bulunan şahıslara hiçbir şekilde itibar edilmemesi istendi.
HOŞGELDİN BAHAR!
4 Mart 2017 Cumartesi
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde bahar esintisi.. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mart ayında 4 önemli konsere ev sahipliği yapacak. 9 Mart’taki ayın ilk konserinde, Bodrum Oda Orkestrası, Timur Selçuk ve Altuğ Dilmaç birlikte sahne alacak.
“ADALET KUTUP YILDIZI GİBİDİR”
4 Mart 2017 Cumartesi
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 yıl süreyle yargılanan ve geçtiğimiz hafta beraat eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve belediye bürokratlarını ziyaret etti. Yapılan operasyonlar ve açılan davayı “yanlışlıklar komedyasına” benzeten Kılıçdaroğlu, “Biz adalet istiyoruz. Soylu bir adalet, kutup yıldızı gibidir. O yerinde durur,  bütün kainat etrafında döner” diye konuştu.
KÖPRÜLER KURAN FESTİVAL BAŞLADI
3 Mart 2017 Cuma
Bir İzmir markası haline gelen "İzmir Uluslararası Kukla Günleri" törenle başladı. Festival gruplarını yalnız bırakmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Türkiye'nin en aydınlık kenti İzmir'i daha da aydınlık yapabilmek için kültür sanattan başka tutunacak dalımız yok. Bunun için çalışıyoruz" dedi. Festival Direktörü Selçuk Dinçer ise güvenli olmadığı için yabancıların gelmekte kaygı duyduğu Türkiye'de kukla günleri süresince 20 ülkeden 200 sanatçıyı İzmir'de konuk etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
ŞAİR EŞREF’TE İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR
3 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımına yeni bir soluk kazandıracak tramvay projesinin Konak hattındaki imalatları hızla sürdürüyor. Konak Tramvayı'nın güzergahı üzerinde bulunan Şair Eşref Bulvarı’ndaki çalışmaların 1. etabı tamamlandı. Lozan Meydanı ile Alsancak Hocazade Camii arasındaki 460 metrelik kısımda biten çalışmaların ardından sıra 2. etaba geldi.
TİRE ARITMASI EYLÜL’E HAZIR
3 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yeni yasayla sınırlarına dahil olan Tire’ye Avrupa Birliği standartlarında arıtma tesisi kazandırıyor. 9.1 milyon liraya mal olacak tesis Eylül ayında hizmete girecek. 
BUCA KONUTLARINDA FIRSAT DEVAM EDİYOR
3 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’da inşa ettiği konutların 23 dairesini daha ihale yoluyla satışa sunuyor. Satışlar için son başvuru tarihi 8 Mart 2017. 3+1 dairelerin fiyatları, 167 bin ile 201 bin TL arasında değişiyor.
MASAL GİBİYDİ
2 Mart 2017 Perşembe
4 İtalyan sopranodan oluşan Le DIV4S grubunun İzmir konseri, izleyicilerine “büyülü bir gece” yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konserde tenor Levent Gündüz de sahne aldı.
BÜYÜKŞEHİR’DEN 30 İLÇEYE 90 ARAÇ DAHA
2 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere 25.7 milyon liralık maliyetle 90 araç satın aldı.   Son teknoloji araçların dağıtımına İzmir'in güney bölgesinde bulunan 8 ilçeden başlandı.
HALKIN FESTİVALİ
1 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası Kukla Günleri” kapsamında Bornova, Seferihisar, Çiğli, Torbalı, Karaburun, Menderes, Kemalpaşa, Urla, Bergama ve Kültürpark’ta düzenleyeceği ücretsiz gösterimlerle 7'den 70'e herkesi “sihirli bir dünyaya” götürecek. Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Gezici Sanat Kamyonu” ve “Gezici Sanat Sahnesi” de festival coşkusunu cadde ve meydanlara taşıyacak.
EN GÜZEL MOBİLYALAR BU FUARDA
1 Mart 2017 Çarşamba
Türkiye'nin en önemli mobilya markaları,  Türkiye'nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir'de vizyona çıktı. 5 Mart’a kadar açık kalacak MODEKO İzmir Mobilya Fuarı’nda 350 markanın yeni dönem koleksiyonlarını görmek mümkün. 
YALNIZ DEĞİLSİNİZ!
1 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Alzheimer ve Demans Merkezi’nden faydalanan hastalar ile aileleri, dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.
GÜLTEPE’YE HAYAT HATTI
1 Mart 2017 Çarşamba
İZSU, uzun yıllar devam eden plansız gelişme nedeniyle doğal dere yataklarının yola dönüştüğü ve düşük kotta olduğu için yoğun yağışlarda sel tehdidi yaşayan Gültepe bölgesine tarihi bir yatırım gerçekleştiriyor. Yağmur sularını ayrı bir hatla Meles’e ulaştıracak 26 milyon liralık yatırımın yüzde 70’i tamamlandı.
İZMİR’DE KUMPAS BÖYLE ÇÖKTÜ
28 Şubat 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve çalışma arkadaşlarının "çete üyeliğiyle" itham edildiği iddianame, savcılığın “tarihe not düşen” mütalaasıyla yerle bir oldu.
ALTIN ÇOCUK
28 Şubat 2017 Salı
Buz pateninin yeni yıldızı Efe Çetiz, kariyerine bir altın madalya daha ekledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Efe, Hollanda’da yapılan ve 25 ülkenin yarıştığı Challenge Cup 2017’de şeref kürsüsünün en üst basamağına çıktı. Efe’nin bugüne kadar kazandığı 23 madalyadan 18’i altın..
 
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..