HABER ARAMA
ANAHTAR KELİME İLE ARA
TARİHE GÖRE ARA
 
YAŞAM BU İŞTE!
28 Haziran 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu Türkiye'nin ilk sosyal yaşam kampüsünde, örneklerine dünyada bile az rastlanacak bir model uygulanıyor. Doğayla iç içe, 5 yıldızlı otel konforundaki tesis, 90'ına merdiven dayamış huzurevi sakinleri ile henüz 6 yaşındaki spor okulu kursiyerlerini bir araya getiriyor.
"İZMİR’DE OLDUĞUM İÇİN BENİ HEP KISKANDILAR"
28 Haziran 2017 Çarşamba
İzmir'deki 3 yıllık görev süresini tamamlayan Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach, Başkan Aziz Kocaoğlu’na veda etti.  Gerlach, "İzmir'de hayallerimdeki desteğin daha da ötesini gördüm. İstanbul ve Ankara’daki meslektaşlarım bu kentte olduğum için beni hep kıskandı" diye konuştu.
TARIMDA İZMİR MUCİZESİ
27 Haziran 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tarımı geliştirmek için 10 yıl önce başlattığı "Yerelde Kalkınma Modeli" meyve vermeye başladı. İzmir tarımındaki büyüme rakamları, ülke ortalamasının çok üzerine çıktı.
İŞTE BU YÜZDEN İZMİR!
26 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kent turizminin geliştirilmesi amacıyla başlattığı ve desteklediği tanıtım çalışmaları, Türkiye'nin dört bir yanında "İzmir rüzgarı" estiriyor. "İzmir'e Doyamazsın" kampanyasıyla eşzamanlı olarak yürütülen "İşte bu yüzden İzmir" başlıklı kampanya, ülkenin sevilen simalarının İzmir'le ilgili duygu ve düşüncelerini anlatıyor.
BU KAMPÜSTE TATİL YOK
26 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocukların yaz tatilini tablet ya da televizyon karşısında geçirmek yerine onları sanat, bilim ve doğaya yönlendirecek renkli bir etkinlik programı hazırladı.
ASIL BAYRAM BİR YIL SONRA
25 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Uzundere'de sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmalarında konutlar yükseldikçe, hak sahiplerinin heyecanı da artmaya başladı.
İLK MEZUNİYET, İLK GURUR
25 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları'ndan mezun olan 6 yaş grubu öğrenciler, düzenlenen törenle keplerini giydi.
BAYRAM ZİYARETLERİNDE ’’İNDİRİM’’ FIRSATINI KAÇIRMAYIN
24 Haziran 2017 Cumartesi
İzmirliler Ramazan Bayramı süresince, Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu ulaşım araçlarıyla yüzde 50 indirimli tarifeyle seyahat edecek. Ayrıca ücretsiz olarak yapılacak mezarlık ziyaretleri için tahsis edilen otobüslerin güzergah ve saatleri belli oldu.
KARŞIYAKA TRAMVAYI’NDA 1 TEMMUZ HEYECANI
24 Haziran 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını tamamladığı ve Nisan ayından bu yana ön işletme seferlerini sürdüren Karşıyaka Tramvayı'nda 1 Temmuz'dan itibaren "normal işletime" geçiliyor.
İŞÇİ-BAŞKAN EL ELE
24 Haziran 2017 Cumartesi
Büyükşehir Belediyesi'nin 26 bin kişilik bir aile olduğunu dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Birçok sıkıntıyı ve krizi birbirimize güvenerek aştık. Hepinize emekleriniz için teşekkür ediyorum" dedi.
“İZMİR, HERKESİN YAŞAMAK İSTEDİĞİ ŞEHİR OLDU”
23 Haziran 2017 Cuma
"İzmir, Türkiye’nin en çok dikkat ettiği, en çok takip ettiği, en çok yaşamak istediği bir kent haline geldi. Bunu birlikte başardık. Biz inandık, biz tasarruf ettik, biz doğru bir finans politikası izledik."
SÜT KUZUSU’NA 16 GÜNLÜK "MOLA"
23 Haziran 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni alım süreci nedeniyle Süt Kuzusu Projesi’ne 24 Haziran’dan itibaren 16 günlük zorunlu bir ara verecek.
LOZAN VE MONTRÖ’YE TRAMVAY MAKYAJI
23 Haziran 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı'nın geçiş güzergahındaki Lozan ve Montrö meydanlarını orijinaline sadık kalarak yeniliyor. 
TÜRKİYE’NİN “EN UZUNU”
22 Haziran 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüksek yapılardaki yangın ve kurtarma faaliyetleri için 2.4 milyon Euro'ya satın aldığı 104 metrelik yangın merdiveniyle fark yaratıyor. 60 ton ağırlığındaki aracın gövdesi 360 derece dönebiliyor.
KÖRFEZ’DE "BAYRAM" HAVASI
22 Haziran 2017 Perşembe
Son teknolojiyle donattığı yeni nesil gemilerle deniz ulaşımında çığır açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonuyla birlikte rotasını dış körfeze çevirdi. Bayramın ikinci günü başlayacak Foça ve Yassıcaada seferlerinin yanında ilk kez yapılacak Urla seferlerinin de startı veriliyor.
“AKILLI ŞEHİRLERDE SU YÖNETİMİ” ZİRVESİ İZMİR’DE TOPLANACAK
21 Haziran 2017 Çarşamba
Şehir suyu alt yapısının akıllı yönetimine ilişkin çalışmalar, İZSU'nun düzenleyeceği uluslararası kongre ile masaya yatırılacak. 2-4 Kasım tarihleri arasında  düzenlenecek kongreye bilimsel araştırmalarıyla katılmak isteyen akademisyenler, bildirilerini 30 Haziran’a kadar gönderebilecek.
BAYRAM TEMİZLİĞİ
21 Haziran 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde camilerdeki temizlik çalışmalarına hız verdi. Kutsal mekanları kutsal güne hazırlayan İZBETON ekipleri, camilerde bakım, onarım ve tadilat isteyen durumlarda da gerekeni yapıyor.
ZELİŞ’E KUZEN GELDİ
20 Haziran 2017 Salı
İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndaki zebra ailesi, geçtiğimiz ay dünyaya gelen yavrunun ardından peşpeşe ikinci doğum sevincini yaşadı. Zeliş’in ardından gelen kuzene Meliş adı verildi.
BAYRAM HEDİYESİ
20 Haziran 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 21 bin 332 ailenin banka hesabına Ramazan Bayramı öncesinde 200’er lira yatırdı. Yarından (21 Haziran Çarşamba) itibaren "bayram parası"nın çekebileceği duyuruldu. Büyükşehir’in dağıtacağı 4 milyon 267 bin TL'lik yardımın, Bayram öncesinde esnaf cirolarında ciddi bir hareketlilik getirmesi bekleniyor.
FOÇA TURİZMİNİN YENİ NEFERLERİ
19 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Foça’da düzenlediği “ev pansiyonculuğu” kursunu bitiren 20 kişi "sertifikalı" oldu. Kurs, iki kursiyerin Kozbeyli'de açtığı pansiyonla ilk meyvesini verdi.
LONDRA’DA "İZMİR MODELİ"Nİ ANLATACAK
19 Haziran 2017 Pazartesi
Dünya Bankası Uluslararası Finans Kurumu IFC ile ünlü İngiliz dergisi The Economist'in birlikte düzenlediği Bağımsız Kentler Konferansı için ay sonunda Londra'ya davet edilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in başarılı finans dengesi ile yerel kalkınma ve çevre projelerini anlatacak.
MOLOZ DEPOSUYDU, KENT ORMANI OLUYOR
18 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, eski moloz döküm sahalarını yeşillendirerek 315 bin metrekarelik alan üzerinde 3 yeni kent ormanı oluşturuyor.  2017 yılının sonunda Seferihisar, Bornova ve Menemen’de 3 kent ormanı daha yaratılacak.
ÇOCUKLAR BİLİNÇLENDİ, ATIKLAR GERİ DÖNDÜ
18 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklarda çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla yürüttüğü "Bir Yokmuş Bir Varmış Projesi" kapsamında eğitim gören minikler, 7 haftalık atölye çalışmalarını tamamladı.
İZMİR TİYATROYA DOYACAK
18 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 35. kez gerçekleştirilecek Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri'nin programı açıklandı. İzmirli tiyatroseverler, 21 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında, yerli ve yabancı tam 80 oyunu izleme imkanı bulacak.
BÜYÜKŞEHİR’DEN SAĞLIK TURİZMİNE “ÇİFTE” DESTEK
17 Haziran 2017 Cumartesi
İzmir Jeotermal A.Ş aracılığıyla Doğanbey’de 42 dönüm arazi satın alarak Seferihisar, Gümüldür, Özdere ve Ürkmez hattındaki otellerin turizm sezonunu uzatacak bir kür merkezi kurmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, aynı alanda ikinci büyük hamleyi Çeşme için yaptı. İZENERJİ şirketiyle Çeşme Termal Kür Merkezi’ne yüzde 40 ortak olduklarını açıklayan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Sağlık turizmini geliştireceğiz, EXPO’da sağlık kenti yapacağız diye senelerdir dil döktüğümüz konuyu iki yerde birden başlatarak mesafe almak istiyoruz” dedi.
EN SEVDİĞİM OLUR MUSUN?
17 Haziran 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seyrek ve Işıkkent’teki barınaklarda tedavileri tamamlanan kedi ve köpekleri yeni bir yuvaya kavuşturuyor. Kültürpark'ta düzenlenen "sahiplendirme" etkinlikleri her yaştan hayvanseverin büyük ilgisini çekiyor.
20. YILDA YENİ BİR REKOR
16 Haziran 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve ilçe belediyeleri işbirliğinde düzenlediği “Atık Pil Toplama Kampanyası”, 20. yılında da rekorla tamamlandı. Yıl boyunca en fazla kullanılmış pil toplayarak kampanyaya destek olan kişi ve kurumlara ise ödülleri törenle verildi.
ÖZÇEKİM MERKEZİ
16 Haziran 2017 Cuma
Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki iftar buluşmasında muhtarlar ve meclis üyelerini ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yine selfie (özçekim) karelerinin vazgeçilmezi oldu.
6 İLÇEYE "HAYAT HATTI" GELİYOR
16 Haziran 2017 Cuma

BU KÖRFEZ BİZİM
15 Haziran 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mavi Körfez” filosu, her gün üç devriye olarak körfez temizliği yapıyor. Çevre 1, Mavi Körfez 1 Denetim Botu, Mavi Körfez 2 ve Mavi Körfez 3 gemilerinden oluşan filo, denizden yılda ortalama 1000 ton çöp topluyor.
HİÇ EKSİLMEYEN ÖZLEMLE
15 Haziran 2017 Perşembe
İzmir’in unutulmaz Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün 13. yıldönümünde özlemle anıldı.
BİZİM BAMBİ
15 Haziran 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelen Alageyik yavrusu, daha ilk günden parkın gözdesi oldu. Sevimli hareketleriyle ve tüylerinin deseniyle çizgi film kahramanlarını andıran yavruya “Nazlı” adı verildi. 
MELES SEFERBERLİĞİ
14 Haziran 2017 Çarşamba
İZSU, yağışlı mevsimin bitmesinin ardından Meles ve Arap derelerinde  temizlik çalışması başlattı. Üç noktada drenaj işlemi yapılarak derelerdeki sular pompalar aracılığıyla boşaltıldı.  14 iş makinesi ve 18 kamyonla sürdürülen çalışmalarda kısa süre içinde iki dereden toplam 15 bin 460 ton atık malzeme çıkarıldı.
ŞAMPİYON
14 Haziran 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nin arama ve kurtarma köpekleri  “Köpekle Doğa Araması Sınavı” yarışmasında nefesleri kesti. Birincilik kürsüsüne Hera çıktı. İzmir'in bir başka köpeği İzci ise üçüncülüğe ulaştı.
BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞAMPİYONA YAŞ GÜNÜ HEDİYESİ
14 Haziran 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'e Süper Lig sevinci yaşatan sarı-kırmızılı ekibi 92. yaşını "müjdeyle" kutladı. Başkan Kocaoğlu, sarı-kırmızılı ekibin Torbalı'da yapacağı alt yapı tesislerine yüzde 50 oranında katkıda bulunacakları, bunun bedelinin de yaklaşık 7 milyon lira olacağını açıkladı.
KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ?
14 Haziran 2017 Çarşamba
"Sinematek" gösterimleriyle dünya sinemasının en önemli ve bol ödüllü örneklerini İzmirli sanatseverlerle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, "beyaz perdeye" olan ilgiyi yeniden artırdı.
MİLLİ YAPAN TESADÜF
13 Haziran 2017 Salı
İzmirli Feride Çetin, engelli kardeşi için tesadüfen öğrendiği boccia sporunda önce Büyükşehir Belediyespor'un, ardında da Milli Takım'ın başantrenörlüğüne getirildi.
TEK ÇARE "KENTSEL DÖNÜŞÜM"
13 Haziran 2017 Salı
Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki iftar buluşmasında muhtarlar  ve meclis üyelerini ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, deprem tehdidine karşı en önemli korunma yönteminin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.
GECEYİ DIŞARIDA GEÇİRENLERE SICAK YEMEK
13 Haziran 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi, deprem sonrası evlerine girmekten çekinen vatandaşlar için 10 Gezici Mutfak aracıyla gece boyunca çorba, pide, ayran ve su dağıtımı yaptı.
BÜYÜKŞEHİR’DEN BAYRAM HEDİYESİ
13 Haziran 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım araçlarında Ramazan Bayramı süresince yüzde 50 indirimli tarife uygulanacak. İzmirliler, kabristan ziyaretlerini ise ücretsiz yapabilecek.
İZMİR’DE DEPREM TEYAKKUZU
12 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karaburun açıklarından meydana gelen 6.2 şiddetindeki deprem sonrasında ilgili tüm ekiplerin teyakkuza geçirildiğini açıkladı.
NE MUTLU İZMİR’E !
12 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde başlatılan ve engellilerin yaşamını kolaylaştıran mekan ve araçlara yönelik olarak Türkiye’de sadece İzmir’de dağıtılan “Kırmızı Bayrak”ların sayısı 3.5 yılda 45’e ulaştı.
ÇİN İPEĞİNE MEYDAN OKUDULAR
12 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’ndaki “İpeğin Doğayla Dansı” temasıyla sergilenen "ipek böceği kozasından şala ve fulara" dönüşmüş eserler, görenleri adeta büyüledi. Ödemiş'te üretilen ürünler, Çin ipeğine karşı direnç kaybeden bölge ipekçiliğine de büyük moral oldu.
TRAMVAY GELDİ, BÖYLE OLDU
12 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Tramvay hattının geçmesi ile birlikte kullanım yoğunluğu artan Cengiz Topel Caddesi’nde işletme önlerindeki açık alanların kullanımına ilişkin ilke ve esasları belirledi. Bölgede faaliyet gösteren 16 işletmeye,  18.00 – 24.00 saatleri arasında, yaya ve apartman sakinlerinin haklarını gözetecek şekilde, işyerlerinin önüne masa ve sandalye koyma izni verildi. 
ANIT AĞAÇLARA "HAYAT ÖPÜCÜĞÜ"
11 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, aralarında asırlık çınarların da bulunduğu 50 tescilli ağacı koruma altına almak için harekete geçti.
MENEMEN’İN İKİNCİ ARITMASI DA TAMAM
11 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen Türkelli’de yeni bir arıtma tesisi kurdu.  9.4 kilometrelik iletim hattı ile birlikte 9.4 milyon liraya mal olan tesis, işletmeye alındı.
HAYALLERİYLE GELDİLER
11 Haziran 2017 Pazar
“Çocuk Gözüyle Güzel Kentim İzmir” projesi için Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden minik öğrenciler, hayal ettikleri kenti “Başkan Amca"larına anlattı.
TRAMVAYDA YAZ MARATONU BAŞLIYOR
10 Haziran 2017 Cumartesi
Karşıyaka Tramvayı'nı tamamladıktan sonra tüm ağırlığını Konak hattındaki  yapım işlerine veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte büyük bir atağa kalkıyor.
ŞÜKRAN BULUŞMASI
10 Haziran 2017 Cumartesi
İzmirli şehit aileleri ve gaziler, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Konuşmasından önce Şırnak’tan gelen acı şehit haberini alan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Başımızdaki terör belasını ancak 80 milyon vatandaşımızla birlikte omuz omuza, kol kola aşabiliriz” dedi.
ŞİMDİ SPOR ZAMANI
10 Haziran 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları, 12 Haziran Pazartesi gününden itibaren kapılarını açıyor. İzmirli çocuklar, 14 ayrı merkezde 21 branşta ve 80'in üzerinde eğitmen eşliğinde yaz tatilini spor yaparak geçirme imkanı bulacak.
“BUĞDAYIN AKDENİZ YOLCULUĞU”NDA 2. PERDE
9 Haziran 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Buğdayın Akdeniz’deki Yolculuğu” adlı konferanslar dizisinin ikincisi 10 Haziran 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konferansın konusu “ 16. –18. yüzyıllarda Akdeniz'de Buğday Üretimi, Ticareti ve Politikaları” olacak.
SÜRÜSÜNE BEREKET!
9 Haziran 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı Ekim ayında Kınık'taki 80 üreticiye 306 adet koyun-keçi dağıtarak başlattığı destek programı katlanarak büyüdü. Eğitimlerde başarılı olan 1653 üreticiye ücretsiz dağıtılan hayvan sayısı, yeni yavrularla birlikte 8 bin 137'e ulaştı.
"AÇLIK DEMOKRASİDEN ÖNCE GELİR"
9 Haziran 2017 Cuma
Habertürk TV’nin konuğu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülke ve kent gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kocaoğlu, "Demokrasi benim için önemli, herkes için önemli ama ondan önemlisi benim açlığım. Ben açsam, evime ekmek götüremiyorsam, ailemin çocuklarımın problemini çözemiyorsam, demokrasi beni ilgilendirmiyor..."
EGE MAHALLESİ’NDE İHALE ZAMANI
8 Haziran 2017 Perşembe
Kentsel dönüşümde büyük hız kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Ege Mahallesi’ndeki 7 hektarlık alanın ilk etabı için yapım ihalesine çıkıyor. İki aşamalı ihalenin teklifleri 6 Temmuz'da alınacak.
İZMİR’İN PROJESİ DÜNYA VİTRİNİNE ÇIKTI
8 Haziran 2017 Perşembe
Çevreyi korumaya yönelik çalışmalarıyla öne çıkan İzmir'e bir ödül de Avrupa Birliği'nden geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin Yüksek Teknoloji ve Ege Üniversitesi'yle birlikte hazırladığı "Mavişehir-Gediz Deltası" projesi, Avrupa'daki 39 şehir arasında birinci seçilerek 2,5 milyon Euro hibe kazandı.
LYS İÇİN TOPLU ULAŞIMA TAKVİYE
8 Haziran 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) nedeniyle toplu ulaşıma yönelik geçici düzenlemeler yaptı.
KADİFEKALE GECELERİ DE PARLIYOR
7 Haziran 2017 Çarşamba
2 bin 400 yıl önce inşa edilen Kadifekale surları, artık geceleri de kent siluetini süslemeye başladı. Büyük İskender'in yaptırdığı tarihi surlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu 298 özel armatürden oluşan aydınlatma sistemi sayesinde istenen her renge bürünebiliyor.
EN BÜYÜK SOFRA
7 Haziran 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelliler ve aileleri için kurduğu iftar sofrasında 3 bin 850 konuk ağırladı. Gecede, çölyak ve fenilketonüri hastaları için de özel menüler hazırlandı. “Engelsiz sofra”da masaları dolaşarak konuklarıyla tek tek ilgilenen, onlarla hatıra fotoğrafları çektiren Başkan Kocaoğlu, “Kardeşçe yaşamamızın önündeki engelleri hep birlikte kaldıracağız” dedi.
10 KUYU, CAN SUYU
6 Haziran 2017 Salı
Yaz aylarında su sıkıntısı çeken Ödemiş’te daha önce 20 kuyu açan İZSU Genel Müdürlüğü, Karakova ve Kazanlı mahallelerinde 10 yeni kuyu daha açacak.
"ERKEN UYARI" GELDİ, REKOLTE ARTTI
6 Haziran 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kemalpaşa’daki kiraz üreticileri için geliştirdiği “Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi”, henüz ilk yılında ürün rekoltesi ve kalitede ciddi artış sağladı. Cep telefonuna otomatik mesaj gönderilerek sulama ve ilaçlama uyarıları yapılan, don ve fırtına gibi olumsuz koşullar için önceden haberdar edilen üreticiler, en verimli sezonlarından birini yaşıyor.
"10 NUMARA" KAMPANYA 20 YAŞINA GİRDİ
6 Haziran 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TAP işbirliğinde bu yıl 20.’si düzenlenen Atık Pil Kampanyası’na her yaştan İzmirliler büyük ilgi gösteriyor. Topladıkları kullanılmış pilleri Büyükşehir Belediyesi’nin personel giriş kapısındaki kumbaralara atan katılımcılara zeytin fidanı hediye ediliyor. Dereceye girenlere ise sürpriz hediyeler var.
ATEŞTEN SUYA
5 Haziran 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Türkiye’deki hiç bir itfaiye teşkilatında bulunmayan cihaz sayesinde, dalgıçların dalamayacağı derin sulardaki olaylara kolaylıkla müdahale edebiliyor.
HAYDİ İZMİR, YENİ REKORA!
5 Haziran 2017 Pazartesi
Çevre Haftası'yla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde yürütülen Atık Pil Toplama Kampanyası da başladı. Bu yıl 20. kez düzenlenecek kampanya ile bugüne kadar toplanan atık pil adeti 15 milyonu buldu.
GELECEĞİN İZMİR’İNE ’’YEŞİL BAKIŞ’’
4 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin geleceğe daha yeşil bir dokuyla taşınması için yine bir ilke imza attı. İzmir'in "yeşil altyapı stratejisini" oluşturmak üzere düzenlenen çalıştaya 100'ün üzerinde akademisyen katıldı.
DOĞAL YAŞAM’IN YENİ YAVRULARI
4 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, yaz mevsimine yeni doğumlarla girdi. Sevimli zebra Zeliş'in ardından 30 ceylan ve 16 yaban keçisi dünyaya geldi. İbis ailesi ise ilk kez yavruladı.
SEZONU REKORLA KAPATTI
4 Haziran 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 2016/2017 sezonunu "rekorla" kapattı. 42 konserde dünya devlerini ağırlayan AASSM,  Avrupa'daki en iyi sanat merkezleriyle yarışarak yüzde 95 doluluğa ulaştı.
ÇOCUKLAR SORDU, BAŞKAN ANLATTI
3 Haziran 2017 Cumartesi
100'ü aşkın ilköğretim öğrencisiyle Meclis Salonu'nda buluşan Başkan Kocaoğlu, çocukların yönelttiği tüm soruları tek tek yanıtladı.
’’YÜZÜLEBİLİR KÖRFEZ’’ İÇİN ÇALIŞIRKEN "BATIK GEMİ" BULDULAR
3 Haziran 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "yüzülebilir körfez" çalışmaları sırasında, 1800'lü yılların sonunda battığı sanılan bir gemi enkazı bulundu.
KUL HAKKI YİYORSUNUZ
2 Haziran 2017 Cuma
İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ), Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın "3 kuruş para harcamadılar" suçlaması ve yıllardır sürdürülen ortak protokolü iptal etmesi üzerine "faaliyetlerini dondurma kararı" aldı.
AVRUPA’NIN ZİRVESİNDEYİZ
2 Haziran 2017 Cuma
İzmir, Avrupa Bisiklet Yarışması’na (European Cycling Challenge 2017) katılan 52 kent arasında en fazla pedal çeviren kent oldu. Bir ayda tam 855 bin kilometre yol yaparak Dünya ile Ay arasındaki uzaklığın iki katından fazla mesafeyi kat eden İzmirli bisikletseverler,  aralarında Barselona, Porto, Roma, Budapeşte, Napoli ve Zagrep gibi önemli Avrupa kentlerini geride bıraktı.
YUNUS EMRE İLE BAŞLADI
2 Haziran 2017 Cuma
Türkiye'nin en saygın sanat etkinliklerinden 31. Uluslararası İzmir Festivali, şehitlerin hatırasına sunulan Yunus Emre Oratoryosu ile start aldı. AASSM'deki açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ekonomik kalkınmanın kaçınılmaz olduğunu belirterek "Sanat olmazsa, sanat etkinlikleri olmazsa bunların hepsi boş. Bunlar sadece bir para birikiminden ileri gitmeyecektir. Her şeyin sanatla taçlanması gerekiyor" dedi.
İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ GÖZÜYLE İZMİR
1 Haziran 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Fitch'den aldığı AAA rating notu için Başkan Kocaoğlu'nu kutlayan İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, "Bu not başarısı, İzmir'in uluslararası alandaki statüsünü güçlendirdi. Türkiye'nin sadece İstanbul'dan ibaret olmadığını bir kez daha gösterdi" dedi.
İKİNCİ BAHAR
1 Haziran 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 65 milyon liralık yatırımla Buca’da kurduğu,  içinde modern huzurevinin de yer aldığı Türkiye’nin ilk Sosyal Yaşam Kampüsü’nde hayat çok renkli geçiyor. Gürçeşme'deki eski binadan yeni yuvalarına taşınan huzurevi sakinleri, hem konforu ve yeşil dokusu hem de sosyal ve sportif etkinlikleri ile 5 yıldızlı otelleri aratmayan tesiste “dört dörtlük bir yaşam" sürüyor.
18 YAŞINDA 18 KEZ ŞAMPİYON OLDU
1 Haziran 2017 Perşembe
Türk okçuluğuna sayısız şampiyonlar yetiştiren İzmir Büyükşehir Belediyespor’un son yıldızı Kıvılcım Yavuz, katıldığı 10 bölgesel, 21 ulusal ve 3 uluslararası turnuvada tam 18 kez şeref kürsüsünün en üst basamağına çıktı.
ŞİMDİ DAHA "CİCİ" OLDU
31 Mayıs 2017 Çarşamba
İzmir'in tarihi mekanlarından Cicipark, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı düzenleme projesiyle yeniden hayat buldu. 
BU ONUR ESHOT’UN
31 Mayıs 2017 Çarşamba
Uluslararası Toplu Taşımacılık Birliği'nin "Çevre ve Sürdürülebilir Gelişme Ödülü", Türkiye'nin toplu taşımacılıktaki ilk elektrikli otobüs filosunu kuran ve bu araçlarda kullanacağı elektriği kendi santralinde üretmek için çalışmalarını sürdüren ESHOT'a verildi. İzmir ulaşımının bu "onur ödülü", Kanada'daki "Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı"nda takdim edildi.
GÜMÜŞ KIZLAR
31 Mayıs 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da düzenlenen ve 235 sporcunun mücadele ettiği Senkronize Buz Pateni Bosphorus Şampiyonası’nda 3 ayrı kategoride üç gümüş madalya kazandı.
MAVİ GURUR
30 Mayıs 2017 Salı
Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, Türkiye'deki mavi bayraklı plajlara bu yıl 10 yeni plaj daha eklerken, bu 10 plajın 4’ü İzmir’de yer aldı. Kentteki “mavi bayraklı” plaj sayısı, 12 yılda yüzde 120 artarak 51’e yükseldi. Bu artışta en büyük rolü, Büyükşehir Belediyesi’nin peşpeşe hayata geçirdiği ileri biyolojik arıtma tesisleri oynadı.
TARİHE NOT DÜŞECEKLER
30 Mayıs 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla bu yıl 15. kez düzenlediği “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri”ne başvurular için son gün 18 Ağustos Cuma.
ATATÜRK’SÜZ DUVAR KALMASIN
29 Mayıs 2017 Pazartesi
Metropol dışındaki 19 ilçenin muhtarlarına Atatürk portresi, Türk bayrağı, Büyükşehir flaması ve evrak çantası dağıtımını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, merkezdeki 11 ilçenin 376 mahallesini de unutmadı. Büyükşehir’in bu sürprizi muhtarları çok mutlu etti.
HEDEF KADIN İSTİHDAMI
29 Mayıs 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Dernek Başkanı Nilhan Antitoros ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
TEMİZ ENERJİ İÇİN İZMİR ÖRNEĞİ
29 Mayıs 2017 Pazartesi
ESHOT'un Buca’daki atölye binaları çatılarında toplam 10 bin m2'lik güneş enerjisi santrali kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Bayraklı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’ndaki spor salonu ve otopark alanlarının çatılarını enerji tesisine çevirdi. Park'ın elektrik ihtiyacının tamamı ile Havagazı Fabrikası'ndaki enerji ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak fotovoltaik güç sistemi ile engelli ve elektrikli binek araç şarj istasyonları da çalıştırılacak.
HASTANEDEN SAHNEYE!
28 Mayıs 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin birbirinden yetenekli 20 personeli, mesleklerinde olduğu kadar sahnede de başarısını kanıtladı. Doktor, hemşire, yönetici ve teknik personelin rol aldığı 'Eşrefpaşa Tiyatrosu', “Bana Mastika’yı Çalsana” adlı oyununuyla ayakta alkışlandı.
HASRET GİDERDİLER
28 Mayıs 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, geleneksel hale gelen “Başkan Eşleri” buluşmalarında bu kez geçmiş dönemlerde görev yapmış ilçe belediye başkanlarının eşlerini ağırladı.
KONSOLOSLAR İZMİR’İ KONUŞTU
28 Mayıs 2017 Pazar
İzmir’in kalkınmadaki yol haritası, 19 ülkenin diplomatik temsilcilerinin yer aldığı "Konsoloslar Buluşması”nda masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katıldığı buluşmada söz alan Meksika Fahri Konsolosu Kemal Çolakoğlu, "Ankara somurtanların, İstanbul koşanların, İzmir ise gülenlerin şehri" diye konuştu.
EN YÜKSEK NOT İZMİR’E
27 Mayıs 2017 Cumartesi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’den sonra, Fitch Ratings de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin derecelendirme notunu,  "alınabilinecek en yüksek kredi notu" olan “AAA” olarak belirledi. Bu nota, dünyada aralarında Amerika, Almanya, Norveç ile İsviçre’nin bulunduğu sadece 11 ülke sahip..
HALKAPINAR’DA GEÇİCİ TRAFİK DÜZENLEMESİ
27 Mayıs 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistem filosunu geliştirmek için satın aldığı 95 adet metro aracının depolanacağı "Halkapınar Yeraltı Depolama Tesisi"nin yapım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda bölgedeki kanalizasyon hattının da deplasmanın yapılması gerektiğinden, 29 Mayıs Pazartesi gecesinden itibaren 2824 Sokak'ın trafik akışında değişiklik yapılacak.
"İZMİR OPERA BİNASI" İÇİN TÜRK-AVUSTURYA İŞBİRLİĞİ
27 Mayıs 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Türkiye'nin opera sanatına özel" ilk binasının yapımı için gerçekleştirilen ihale sonuçlandı. Türkiye'nin en iddialı sanat mekanı olacak opera binasının yapım ihalesini Sydney, Londra, Berlin ve Kopenhag opera binaları gibi dünya çapında işlere imza atan Avusturyalı Waagner-Biro'nun da yer aldığı konsorsiyum kazandı.
İŞ DÜNYASINDAN KUŞ CENNETİ TEPKİSİ
26 Mayıs 2017 Cuma
İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu'nun 70. toplantısına, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından feshedilen İzmir Kuş Cenneti Protokolü damga vurdu. Bakanlık kararına tepki gösteren Kurul üyeleri “Kuş Cenneti gibi bir değerimizin elimizden alınmasına izin vermeyelim" görüşünde birleşerek lobi çağrısı yaptı.
RAMAZAN SEFERBERLİĞİ
26 Mayıs 2017 Cuma
Paylaşma ve dayanışma geleneğini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu Ramazan'da da ihtiyaç sahibi 40 bin aileye erzak, 45 bin aileye nakit yardımı gerçekleştirecek. Büyükşehir ekipleri, bu kutsal ay için camilerde ve mezarlıklardaki temizlik çalışmalarına da hız verdi.
O ESKİ HALİNDEN ESER YOK ŞİMDİ
26 Mayıs 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçmişi çok uzun yıllara dayanan İkiçeşmelik'teki yaya altgeçidini yepyeni bir çehreye büründürdü. "İzmir Deniz" projesi kapsamında yeniden ele alınan altgeçidin duvarları, kentin ruhunu yansıtan mozaiklerle süslendi.
ÇİÇEK VARDI, BAL DA OLACAK
25 Mayıs 2017 Perşembe
Çiçekleriyle ünlü Bayındır'da 109 kadın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile arıcılığa başladı. Eğitimlerini tamamladıktan sonra sertifikalarını Başkan Aziz Kocaoğlu’nun elinden alan girişimci kadınlara arılı ve arısız kovan ile arıcılık malzemesi seti de dağıtıldı.
KADİFEKALE’DE "İKİNCİ DALGA"
25 Mayıs 2017 Perşembe
2010-2012 yılları arasında Kadifekale heyelan alanında 2 bini aşkın gecekonduyu kaldırarak yerine Kent Ormanı kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez aynı bölgedeki antik tiyatronun ortaya çıkarılması ve kültürel tesis alanının oluşturulması için harekete geçti. 33 milyon lira harcayarak 205 binayı daha kamulaştıran Büyükşehir, 180'inin yıkımını tamamladı; Kadifekale biraz daha rahatladı. Şimdi sırada 127 binanın kamulaştırması var.
BÜYÜKŞEHİR KLASİĞİ
24 Mayıs 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Türkiye'de "çiçeğin başkenti" haline gelen Bayındır'da, çiçek üreticilerinin yüzü bir kez daha güldü.  2007 yılından bugüne kadar yaptığı sözleşmeli alımlarla üreticinin kalkınmasına büyük katkı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 2017 yılı için  11.3 milyon TL’lik alım sözleşmesi imzaladı.
CAN DOSTLARIMIZIN HATIRASI İÇİN
24 Mayıs 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Seyrek’teki 43 dönümlük arazi üzerinde kurduğu 4 bin kapasiteli hayvan mezarlığı, can dostlarını yitiren hayvanseverler için bir teselli oldu. Büyükşehir, aynı arazi üzerinde, 1.100 sokak hayvanının misafir edilebildiği yeni bir yuva ve rehabilitasyon merkezini de hizmete açtı.
İZMİR İTFAİYESİ’NDEN SANAYİCİLERE “TEK TUŞ” KOLAYLIĞI
23 Mayıs 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iş yeri açma hazırlığındaki vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan “İtfaiye Uygunluk Takip Proje Sistemi”, organize sanayi bölgelerinde de uygulanmaya başladı. 
AH BİR MARKA OLSAK!
23 Mayıs 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) el ele verdi; kooperatif üyesi kadınlara destek için “Ürün Geliştirme ve Tasarım Atölyesi” gerçekleştirildi. Atölyede hem ürün geliştirme ve markalaşma hem de fiyat belirleme ve maliyet planlama dersleri alan kooperatifçi kadınlar, şimdi geleceğe daha güvenli bakıyor.
AVRUPA AŞKINA!
23 Mayıs 2017 Salı
Kentlilerin “bisikletle yaptığı kilometreleri” yarıştırdığı ve en çok pedal çeviren kentin kazandığı Avrupa Bisiklet Yarışması’nda İzmir ile Polonya'nın Gdansk kenti arasında nefes kesen bir rekabet yaşanıyor. Her iki kentin de yaptığı mesafe 500 bin km'ye dayanırken, İzmirli bisikletçilere bir destek de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ilçe belediye başkanlarından geldi.
BAYRAKLI’YA ALTIN DOKUNUŞ
22 Mayıs 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı kıyılarının yeniden tasarlanacağı projenin Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Şelale Deresi arasındaki 23 bin metrekarelik ilk etabını tamamladı. Şelale Deresi ve Adnan Kahveci Kavşağı arasındaki 70 bin metrekarelik ikinci etabın da yüzde 30'u bitti.
 
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..