HABER ARAMA
ANAHTAR KELİME İLE ARA
TARİHE GÖRE ARA
 
ENGİNAR TÜM KALBİYLE SİZİ ÇAĞIRIYOR…
28 Nisan 2017 Cuma
Geçtiğimiz iki yılda Yarımada'ya büyük hareketlilik kazandıran Urla Enginar Festivali'nin 3.'sü yine birbirinden renkli görüntülerle başladı.  Bu yıl 1 milyon ziyaretçi hedefiyle düzenlenen festivalin açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.
“YÜZDE 3 YETMEZ, DAHA ÇOK ÜRETİM LAZIM”
28 Nisan 2017 Cuma
İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu, kısır siyasi tartışmaların bırakılarak Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu durumdan çıkış yollarının aranması için ülkeyi yönetenlere çağrıda bulundu.
İŞTE BU YÜZDEN İZMİR
28 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yıkılmak üzereyken yeniden ayağa kaldırdığı Beit Hillel Sinagogu, müze olarak kentin kültür yaşamına sunuldu.
BÜYÜKŞEHİR’DEN 1 MAYIS KONSERİ
28 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı muhteşem bir konserle kutlayacak. Türk rock müziğinin efsane gruplarından Moğollar, Gündoğdu Meydanı’nda vereceği konserle İzmirlilerin bayram coşkusuna ortak olacak.
YAKINDA “USTA” OLACAKLAR
27 Nisan 2017 Perşembe
Hobi olarak başlayan pasta yapımını “iş garantili kurs” sayesinde kısa sürede “ustalığa” dönüştürmeye hazırlanan İzmirli kadınlar, sıra dışı çalışmalarıyla herkese parmak ısırtıyor.
MAYIS’TA MÜZİK ZİYAFETİ VAR
27 Nisan 2017 Perşembe
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Mayıs ayındaki Babil Şarkıları, Dünya Çingene Şarkıları, La Voix Humaıne operası, Kerem Görsev Quartet ve İZDSO-Ege Brass konserleriyle bambaşka bir dünyaya kapı açacak.
TÜRKİYE’NİN “EN SAĞLIKLI” FUARI AÇILDI
26 Nisan 2017 Çarşamba
Organik ürünler ve zeytin sektörünün temsilcileri, Fuar İzmir’de bir araya geldi. Bu yıl “Gurme İzmir” başlığı altında süt, süt ürünleri, fermente ürünler ve teknolojileri ile daha da zenginleşen Olivtech ve Ekoloji İzmir’in açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, her iki fuarın her geçen gün hem katılımcı, hem ziyaretçi hem de iş kapasitesi ile güçlendiğini söyledi.
OPERA İÇİN İKİNCİ İHALE YAPILDI
26 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Türkiye'nin opera sanatına özel" ilk binası için bir kez daha yapım ihalesine çıkıldı. İlkinde geçerli teklif bulunmaması nedeniyle yenilenen ihaleye bu kez 4 firma teklif sundu.
175 BİN AĞACA BEDEL
26 Nisan 2017 Çarşamba
Çiğli Çamur Çürütme-Kurutma Tesisi’nden çıkan çamuru yine aynı tesiste elde edilen biyogazla kurutan İZSU, Menderes Arıtması’ndaki çamuru kurutmak için de güneş enerjisinden yararlanıyor. 3 yılda 21.3 milyon liralık tasarruf sağlayan bu iki tesis, kentteki karbon ayak izini azaltarak doğaya “175 bin ağaç kadar” katkı koydu.
ESHOT’TA “GÜNEŞ ENERJİSİ” DEVRİMİ
25 Nisan 2017 Salı
Türkiye’nin en büyük tam elektrikli otobüs filosunu kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu araçlar için gerekli elektriği de ESHOT’un Buca’daki atölye binalarının çatısına kurduğu 10 bin m2'lik güneş enerjisi santraliyle karşılayacak.
TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR
25 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklarda temiz enerji bilincini yerleştirmek amacıyla düzenlediği “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışmasına tam 447 eser katıldı.
GÖÇ VE MÜBADELENİN ACI ÖYKÜSÜ
25 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası İzmir Göç ve Mübadele Sempozyumu”na  evsahipliği yapacak. 19. yüzyılda Kafkasya, Balkanlar ve Ege Adaları'ndan göçler ile 1923 Nüfus Mübadelesi'nin Batı Anadolu ve İzmir'de yarattığı etkilerin ele alınacağı sempozyuma, Yunanistan ve Macaristan’dan uzman akademisyenler de katılacak.
KANADA İLE TÜRKİYE ARASINDA “İZMİR KÖPRÜSÜ”
24 Nisan 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Aziz Kocaoğlu ile görüşen Kanada'nın Ankara Büyükelçisi John Cooter, karşılıklı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi adına İzmir'in önemli bir köprü olacağını söyledi. 
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ
24 Nisan 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle  düzenlediği şenlik, herkese “Böyle olur İzmir’in bayramı” dedirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark'ı dolduran İzmirlilere “Ne mutlu Atatürk'ün çocuklarına” diye seslendi.
‘19. YÜZYIL İZMİR YAHUDİLERİ’Nİ ANLATTI
24 Nisan 2017 Pazartesi
APİKAM’ın “Kent Söyleşileri” serisinde konuşmacı olarak yer alan Dr. Siren Bora, İzmir'de yaşayan Yahudilerle Türkler’in iyi anlaştığını “Yan yana mahallelerde oturdukları gibi mezarda da yan yana yatan birçok Yahudi ve Türk var” cümlesiyle anlattı.
URLA’YA 9.4 MİLYON LİRALIK YAĞMUR SUYU YATIRIMI
24 Nisan 2017 Pazartesi
İZSU Genel Müdürlüğü, aşırı yağışlarda sıkıntı yaşanan Urla ilçe merkezi ile Atatürk, Kabalak ve Zeytinalanı mahallelerinde 14 kilometrelik yağmur suyu hattı döşeyecek. 9.4 milyon liraya mal olacak çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.
İZMİR’DE SUYUN TARİHİ SERÜVENİ
23 Nisan 2017 Pazar
İZSU Genel Müdürlüğü'nün 30. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan "İzmir'de Suyun Serüveni" sergisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katılımıyla açıldı.
“FETHİ SEKİN ANITI” İÇİN GERİYE SAYIM BAŞLADI
23 Nisan 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kahraman polis şehit Fethi Sekin anısına düzenlediği “Anıt Heykel Yarışması”nda son başvuru tarihi 28 Nisan saat 17.00 olarak belirlendi. Sonuçlar 12 Mayıs’ta duyurulacak.
SIKI DUR NOBEL, BİZ GELİYORUZ!
23 Nisan 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin okul çağı öncesi çocuklar için düzenlediği    “2. Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği” renkli görüntülere sahne oldu.
ÇOCUKLAR GİBİ ŞEN!
23 Nisan 2017 Pazar
İzmir bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın en coşkulu kutlandığı kentlerden biri oldu.
HER DERDİN İLACI KİTAP…
22 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 22. İzmir Kitap Fuarı'nda İzmirli kitapseverlerle bir araya geldi. Ülkenin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Kocaoğlu Başkan Aziz Kocaoğlu, "Herkese en sıkıntılı, en umutsuz günlerinde kitap okumayı öneriyorum" diye konuştu.
KONAK TRAMVAYI’NDA “GECE MESAİSİ”
22 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı'nın yapım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, hat imalatlarının tamamlandığı Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nı yeni bir çehreye büründürmek için de son dokunuşları yapıyor.
15 BİN KADIN “KENT VE KÖRFEZ”LE BULUŞTU
22 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle merkeze uzak bölgelerdeki kadınlar için düzenlediği “Kent ve Körfez Gezileri” büyük ilgi görüyor.
İZMİRLİ MİNİKLERDEN 23 NİSAN’A YAKIŞAN KUTLAMA
22 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İZELMAN Anaokulları, Kreş ve Etüt Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören çocuklar 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı. Minik öğrencilerin sergilediği dans, müzik ve drama gösterileri ailelerini gururlandırdı.
TEŞEKKÜRE GELDİLER
21 Nisan 2017 Cuma
İzmir'de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin toplamda 3 milyon TL'yi aşan nakit para yardımı kararının mutluluğunu yaşadı. İzmir Amatör Spor Kulüpleri'nin temsilcileri, ziyaret ettikleri Başkan Aziz Kocaoğlu'na tüm kulüpler adına teşekkür etti.
11.5 MİLYON EUROLUK KEMANLA ÇALDI
21 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşayan en ünlü keman virtüözlerinden Maxim Vengerov’u ağırladı. Sahneye  11 milyon 500 bin euro değerindeki 290 yıllık kemanıyla çıkan Grammy ödüllü Vengerov, İzmirli müzikseverlere unutulmaz bir konser yaşattı.
AFETZEDE KİRAZLI ÜRETİCİYE BÜYÜKŞEHİR’DEN YARDIM ELİ
21 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kiraz ilçesinde dolu afetinden zarar gören 243 üreticiye fasulye, salatalık ve mısır tohumu dağıttı.
HAYDİ KORO SEÇMELERİNE!
20 Nisan 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki korolarda görevlendirmek üzere 23 Nisan Pazar günü korist seçmeleri yapacak. Büyükşehir Belediyesi’nin “Çocuk Korosu”, “Türk Halk Müziği Korosu” ve “Klasik Türk Müziği Korosu”nda korist olmak isteyenler, Kültür Şube Müdürlüğü’ne ön kayıt yaptırarak seçmelere katılabilecek.
ALNINDAN ÖPTÜ
20 Nisan 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, referandum sonrasındaki iki günlük ofis çalışmasının ardından yeniden yollara düştü. Menderes’e bağlı Gümüldür ve Özdere bölgelerini ziyaret eden Başkan Kocaoğlu, İzmir Marşı’yla karşılandı. Yapılan üst geçit için teşekkür eden 80 yaşındaki bir vatandaş, “Vefat eden eşinin vasiyetiydi” diyerek Başkan’ı alnından öptü.
İŞKUR TEŞEKKÜRE GELDİ
20 Nisan 2017 Perşembe
İzmir Çalışma ve İş Kurumu  (İŞKUR) İl Müdür Vekili Emin Dank ile İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Nesrin Makbule Dank, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’ı ziyaret etti.
KÖRFEZE “CHECK-UP”
19 Nisan 2017 Çarşamba
“Yüzülebilir Körfez” için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Koca Piri Reis gemisi ile yılda 4 kez denize açılan DEÜ’nden 21 kişilik ekibin elde ettiği verileri yakından izliyor. Arıtma yatırımlarıyla hız kazanan çarpıcı iyileşme, sualtı fotoğraflarında da net bir şekilde görülüyor.
ÇOCUK ORKESTRASI GELİYOR
19 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, merkeze uzak yerleşimlerdeki çocuklar için “Bizim Bando” adını verdiği bir çocuk orkestrası kurmak üzere harekete geçti. Torbalı ve Menemen’de yapılan ilk seçmelere ilgi çok büyüktü. Müzik eğitiminin pahalı olduğunu ve bulundukları bölgede böyle bir olanak bulamadıklarını söyleyen veliler Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken, bir orkestrada çalabilmeyi çok isteyen çocukların heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
TİRE STADI’NDA SON DOKUNUŞLAR
19 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir ve Tire belediyelerinin işbirliğiyle UEFA standartlarında inşa edilen 15 bin seyirci kapasiteli Tire Stadı'nda sona yaklaşılıyor. Süper Lig ve uluslararası maçların oynanabileceği statta yaklaşık üç ay içinde fiziki imalatların tamamlanması ve çimlendirme çalışmalarının başlaması planlanıyor.
KONAK TRAMVAYI’NDA YENİ ETAP
18 Nisan 2017 Salı
Karşıyaka Tramvayı'nda imalatları tamamlayarak ön işletme seferlerine başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı'nda da çalışmalarını hızlandırdı. Hattın en zorlu aşamalarından biri olan Şair Eşref Bulvarı'nda ikinci etap tamamlandı. Perşembe gününden itibaren Lozan Meydanı'nı kapsayan 3. ve 4. etapların startı veriliyor.
GRAMMY ÖDÜLLÜ VENGEROV İZMİR’E GELİYOR
18 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşayan en ünlü keman virtüözlerinden Maxim Vengerov ile Ulucan Kardeşleri İzmirli sanatseverlerle buluşturuyor. Müziğin dahi isimleri, 20 Nisan Perşembe akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahne alacak.
APİKAM’DA “19. YÜZYIL YAHUDİLERİ” KONUŞULACAK
18 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde düzenlenen “Kent Söyleşileri”nin bu ayki konuğu Dr. Siren Bora olacak. Söyleşide İzmir'in kültürel zenginliklerinden biri olan “19. Yüzyıl İzmir Yahudileri” konuşulacak.
ÇOCUKLAR “3 GÜN” BAYRAM EDECEK
18 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hem kent merkezinde hem de 10 farklı ilçenin merkeze uzak mahallelerinde 3 gün boyunca tam bir şenlik havasında kutlayacak. Tiyatrodan kuklaya, sihirbazdan dans gösterilerine kadar çocukların çok beğeneceği pek çok etkinliğin yer aldığı programda, ünlü sanatçı Nil Karaibrahimgil’in konseri de olacak.
“80 MİLYON KARDEŞ OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
16 Nisan 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Anayasa Değişikliği Referandumu için oyunu Urla'daki 80. Yıl Gazi Ortaokulu’nda kullandı. Okula eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile  birlikte gelen Başkan Kocaoğlu;  seçimlerin Türkiye’ye ve İzmir’e hayırlı olmasını diledi, bahçede vatandaşlarla sohbet etti. 1002 nolu sandıkta oy kullanan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
İZMİR’DEN ANKARA’YA “KDV VE ÖTV ÇIKIŞI”
15 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 faaliyet raporu Meclis’te onaylandı. Toplu taşımada KDV’nin yüzde 18 olmasını eleştiren Başkan Kocaoğlu, “Bu doğru değil! Toplu taşımada belediyelere, belediyelerin kuruluşlarına ÖTV var ama yatlarda ÖTV yok,. Yat ne iş yapar, ESHOT otobüsü ne iş yapar? Bu iş nedir? Bunun bir mantığı var mı? Merkezi hükümet, büyükşehir belediyelerine verdiği bütçenin bir kısmını ulaşımda ÖTV ve KDV olarak geri alıyor. Bundan dolayı da toplu taşıma yapan bütün kurumlar zarar ediyor” dedi.
TOPLU ULAŞIMDA REFERANDUM SEFERBERLİĞİ
14 Nisan 2017 Cuma
16 Nisan Pazar günü yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı toplu ulaşım araçları, sabah 03.30'dan itibaren seferlere başlayacak.
TOPLU SÖZLEŞME İÇİN İMZALAR ATILDI
14 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşları ESHOT ve İZSU'da çalışan memur ve sözleşmeli personeli ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında memurlar için yemekhane kurulması ve sosyal denge tazminatının tavan ücretten ödenmesi konularında anlaşmaya varıldı.
“ŞEREF BAKKALDAN ALINMAZ”
14 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, referandumda tercihini ‘Hayır’dan yana kullanacaklara ‘Şerefsiz’ diyerek çalışanlarını işten atmakla tehdit eden Osmaniye’nin Düziçi beldesi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı’ya anlamlı bir yanıt verdi: “Şeref bakkaldan alınmıyor. Belediye herkesin belediyesi, başkanı da herkesin belediye başkanıdır. Hiçbir belediye başkanının hiçbir çalışanına ‘Şuraya oy ver’ demeye hakkı yoktur. Belediye de kimsenin veya hiçbir partinin çiftliği veya arka bahçesi değildir.”
“BABA GİBİ HEP YANIMIZDA”
14 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Foça'da Bağaarası ve Gerenköy sakinleriyle buluştu. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, halkın yoğun ilgi gösterdiği Başkan Kocaoğlu'nun siyasi görüş ayrımı yapmadan herkese eşit hizmet götürdüğünü belirterek, “13 yıldır baba gibi hep yanımızda oldu. Ondan çok şey öğrendik” diye konuştu.
ÖDEMİŞ MODERN MEZBAHAYA KAVUŞUYOR
14 Nisan 2017 Cuma
Geçtiğimiz yılın Mart ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Ödemiş Mezbahası, Avrupa Birliği standartlarındaki yeni donanımıyla Temmuz'dan itibaren hizmete giriyor. Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ihale kapsamında, mezbaha içindeki tüm eksik makine ve ekipmanın kurulumu yapılacak.
BUCA METROSU’NDA ÖNEMLİ HAMLE
14 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Metrosu’nun yapım ihalesine çıkabilmek için gereken onayı alabilmek amacıyla, 13,5 km'lik hattın projesini Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne yolladı.
İZMİR TANITIMI İÇİN 4 MİLYON LİRA DAHA
14 Nisan 2017 Cuma
İzmir Tanıtım Vakfı’nın da başkanlığını yürüten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kente gelen turist sayısını artırmak ve İzmir’in turizmle büyümesini sağlamak için yürütülecek tanıtım çalışmalarına 4 milyon liralık kaynak daha aktaracaklarını açıkladı. Büyükşehir, geçtiğimiz yılki ‘İzmir’e Doyamazsın” kampanyası için de 3 milyon lira destek vermişti.
MACARİSTAN BAŞKONSOLOSU’NDAN TRAMVAY ÖVGÜSÜ
13 Nisan 2017 Perşembe
Macaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ve Macaristan İzmir Fahri Konsolosu  Christopher Dologh,  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
İZMİR’İ HİSSEDİN
13 Nisan 2017 Perşembe
Siz de ‘Yaşadığım kenti daha yakından tanımalıyım’ diyenlerdenseniz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üç farklı etapta gerçekleştirdiği “Ücretsiz Kent Turları”nı sakın kaçırmayın!
“SÜT GİBİ TEMİZ, SU GİBİ AZİZ”
13 Nisan 2017 Perşembe
Bayındır turunda şiirlerle karşılanan Başkan Aziz Kocaoğlu, eline baltayı alarak ormanda çalışan işçilere kabuk soyma işinde yardım etti.
GENÇLER OTOSTOP ÇEKTİ, BAŞKAN DURDU
12 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Kiraz ve Beydağ ziyaretleri renkli görüntülere sahne oldu. Mehter Takımı’nın çaldığı İzmir Marşı eşliğinde ve çiçeklerle karşılanan Başkan Kocaoğlu, yolda araç bekleyen öğrencileri minibüse alarak sohbet etti.
“İZMİR’DE SOYGUN DEĞİL YASALAR VAR”
12 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın katı atık bedellerine ilişkin “Kimsenin milleti soymasına izin vermem; İzmirli’yi soydurmam” şeklindeki sözlerini “çok ağır bir itham” olarak nitelendirdi.
DOĞAL YAŞAM PARKI 7 GÜN ÜCRETSİZ
12 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Doğal Yaşam Parkı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrenciler tarafından bir hafta süreyle ücretsiz olarak gezilebilecek.
100 ÜNLÜ SANATÇI ADNAN SAYGUN’DA BULUŞTU
12 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Leonardo da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan “Dünya Sanat Günü” nedeniyle AASSM’de uluslararası 100 ünlü sanatçının eserlerinden oluşan bir sergi açtı. Türkiye’deki sanatçıların yanı sıra İrlanda, Litvanya, Belçika ve İran’lı sanatçıların da katıldığı sergi 27 Nisan’a kadar gezilebilecek.
BU MUTLULUK HER ŞEYE DEĞER
11 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Engelli Boccia Türkiye Şampiyonası'ndan bir altın, bir de gümüş madalya çıkardı.
KARŞIYAKA’DA “TRAMVAYLI” GÜNLER BAŞLADI
11 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alaybey ile Mavişehir İZBAN arasında 14 durakla hizmet verecek Karşıyaka Tramvayı’nı hizmete aldı. Yolculu ilk sefere katılarak Karşıyakalılarla birlikte bu heyecanı paylaşan Başkan Kocaoğlu, seferlerin Haziran ayına kadar ücretsiz olacağını açıkladı.
ELEKTRONİK ATIKLAR AYRI TOPLANACAK
11 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçe belediyesi, elektrikli ve elektronik atıkların çevreye zarar vermeden toplanması ve geri dönüşümünün sağlanması için güçbirliği yaptı. Türkiye’nin hurda ithalatı için her yıl 7 milyar dolar civarında para harcadığını kaydeden yetkililer, İzmir’de geri dönüşümü bir alışkanlık haline getirmek istediklerini söyledi.
ÇİÇEK ÜRETİCİSİNE YENİ HEDEF GÖSTERDİ
10 Nisan 2017 Pazartesi
Sözleşmeli çiçek alımlarıyla Bayındır ekonomisine ve üreticiye destek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, üye sayısını 17’den 430’a çıkaran Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret ederek yeni bir hedef gösterdi; “Biz tulumbaya can suyunu koyduk ama siz bununla yetinmeyin. Kapasitenizi büyütün, yurt dışına açılın.”
İZSU’DAN İKİNCİ HAMLE
10 Nisan 2017 Pazartesi
Torbalı ve Menderes ilçe merkezlerinde 460 kilometrelik içme suyu şebekesini yenileme çalışmalarını sürdüren İZSU, bu iki ilçenin 8 mahallesi için de “ikinci koldan” harekete geçerek 227 kilometrelik yeni bir proje ihalesi hazırlığına başladı.
“ALTIN KIZ” MADALYASIYLA GELDİ
10 Nisan 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen Judo Şampiyonasında altın madalya kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sporcusu Çiçek Akyüz’ü ağırladı.
İZMİR’İN SÜPER PARKLARI YOLA ÇIKTI
10 Nisan 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kente yeni cazibe merkezleri kazandırmak ve atıl durumdaki arazileri halkın kullanımına sunmak için hazırladığı yeni nesil park projelerine iki ilçede daha start verdi. Yenilikçi ve modern tasarımlarıyla dikkat çeken Bornova'daki Macera Park ile Buca'daki Adatepe Parkı’nın yapım çalışmaları başladı.
BU NE SÜRAT AHMET?
9 Nisan 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyespor’un genç atleti Ahmet Kasap, henüz 9 ay önce çıktığı atletizm pistinde daha şimdiden 3 Türkiye rekorunun sahibi oldu.
UZUNDERE’DE YENİ BİR DÜNYA KURULUYOR
9 Nisan 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “yüzde 100 uzlaşma” ve “yerinde” dönüşümle gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Uzundere’de birinci etabın binaları yükselmeye başlarken, 422 konutluk ikinci etabın uzlaşma görüşmeleri de tamamlandı.
BUCA KONUTLARINDA YENİ FIRSAT
8 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’da inşa ettiği konutların 46 dairesini daha ihale yoluyla satışa sunuyor. Satışlar için ihale tarihi ise 13 Nisan Perşembe. 3+1 dairelerin fiyatları, 159 bin ile 195 bin TL arasında değişiyor.
3 FUAR BİR ARADA
8 Nisan 2017 Cumartesi
Türkiye'nin en büyük ve en modern fuar alanı Fuar İzmir'de,   ağaç işleme makineleri, mobilya yan sanayi ve orman ürünleri ile plastik ve ambalaj sektörlerinde ülkenin en büyük üretici ve ithalatçı markaları bir araya geldi.
İZMİR DAYANIŞMASI
8 Nisan 2017 Cumartesi
2013’ten bu yana destek verdiği aile sayısını her yıl artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ihtiyaç sahibi 40 bin aileye erzak dağıtarak mutfak giderlerine katkı sağlıyor.
TEK BİR ÇİÇEK BİLE…
7 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçelerdeki köy ve mahalle gezilerine bu kez Ödemiş'le devam etti. Çiçek ve fidan üreticileriyle buluşan Başkan Kocaoğlu, 13 yıldır yurtdışından ya da kooperatifler dışında bir yerden tek bir çiçek bile almadıklarının altını çizdi.
1.5 MİLYON TONLUK ASFALT ATAĞI
7 Nisan 2017 Cuma
Bayındır ve Bergama'da iki yeni şantiyeyi hizmete alarak asfalt ve parke üretiminde rekor kapasiteye ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Kent merkezindeki tüm yolları Avrupa standartlarına taşımayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi Bornova, Çiğli, Buca, Bayraklı, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak ve Narlıdere’yi kapsayan alanda 1,5 milyon ton sıcak asfalt dökmeyi planlıyor.
2 KİLOMETRELİK MESAFE 200 METREYE İNİYOR
7 Nisan 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı trafiğinin rahatlatılması için yaptığı çalışmalara önemli bir yatırımı daha ekledi. Onur Mahallesi’ni çevre yoluna bağlayacak yol ve köprü yapımının yüzde 90’ı tamamlandı. Bu bölgede çevre yoluna kestirme bağlantı sağlayacak kavşak, 2 km'lik mesafeyi 200 metreye indirecek.
ÖNCE NEZAKET
6 Nisan 2017 Perşembe
Yerel radyoların ortak yayınına katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, referandum öncesinde önemli mesajlar verdi: “Hayır da çıksa, evet de çıksa, biz bu memlekette birlikte yaşayacağız. Birbirimizin bir bardak suyuna, bir dilim ekmeğine ihtiyacımız var. Bunu kimse unutmasın! Maalesef siyaset çok agresif. O yüzden sakinleşmeye, uzlaşıya ihtiyacımız var. Makulu savunmak, nezaketi hiçbir zaman elden bırakmamak, referandum sürecinde tahriklere kapılmamak gerekiyor.”
KÖY ENSTİTÜLERİ 77. YILINDA
6 Nisan 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Köy Enstitüleri’nin 77. kuruluş yıldönümünü, Cumartesi günü İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak.
MÜZİK VE KAHKAHA BİR ARADA
6 Nisan 2017 Perşembe
Dünyanın en önemli merkezlerinin ardından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahne alan Polonyalı MozART Grup, hem klasik müzik ziyafeti verdi hem de seyirciyi kahkahalara boğdu. Sahneye çıktıkları andan itibaren kelimeler yerine notalarla espri yapan 4 arkadaş unutulmaz bir performans sergiledi. 
AMATÖRE 3 MİLYON LİRALIK CAN SUYU
6 Nisan 2017 Perşembe
Bornova’nın 18 mahallesini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’de faaliyet gösteren 200’ün üzerinde amatör spor kulübüne 3 milyon liranın üzerinde maddi destekte bulunacaklarını açıkladı.
BİR FESTİVAL BÖYLE GEÇTİ
5 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “Karanlığa Karşı Mizah” sloganıyla düzenlediği 3. İzmir Mizah Festivali sona erdi. Leman” çizerleri ile Canan Tan, Levent Cantek, Atalay Taşdiken, Köksal Engür ve Merve Engin gibi sevilen isimlerin yer aldığı festivalde İzmirliler mizaha doydu.
DAĞLARI AŞTI
5 Nisan 2017 Çarşamba
Başkan Kocaoğlu’nun yolu bu kez Kiraz’a düştü. İzmir’in merkeze en uzak mahallesi Umurlu’ya kadar giden Büyükşehir Belediye Başkanı, sıcak asfalt ve kilit parke çalışmalarını da yerinde inceledi. Vatandaşların “Biz asfalt yüzü görmedik, siz şimdi gelip asfalt yapacağım diyorsunuz. Gerçekten yapacak mısınız?” sorusuna, “Turist değilim, buraya gezmeye değil iş yapmaya geldim” yanıtını verdi.
OKÇULUK BÜYÜKŞEHİR’İN İŞİ
5 Nisan 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, okçulukta zirveyi yine bırakmadı. 8. Kahraman Bagatır İlkbahar Okları Türkiye Kupası'nda üç altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazanan Büyükşehir Belediyesi, erkeklerde takım halinde birinci oldu.
SİNEMATEK’DE NİSAN KEYFİ
4 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sinematek gösterimi, bu ay “Kara Mizah” konulu 4 önemli filmle izleyici karşısına çıkacak. Gösterimler İzmir Sanat ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Seferihisar Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.
MÜJDEYLE GİTTİ
4 Nisan 2017 Salı
Buca’yı ziyaret ederek 13 mahallenin talep ve önerileri dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçedeki yağmur suyu kanalı projelerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
"GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İÇİN"
4 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyenin su satış istasyonlarının yasal zorunluluktan dolayı kapatıldığını, kente damacana suyu ekonomik ve sağlıklı şekilde sunmak için kurdukları İzmir Su –Homeros’un ise kısa bir süre sonra satışa sunulacağını açıkladı. İzmir'de çeşmelerden akan suların da arıtmadan geçirilerek sürekli kontrol altında tutulduğunu vurgulayan Başkan Kocaoğlu, "Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile şebeke suyundan içebilir” dedi.
SOSYAL YAŞAM’DA SPOR ZAMANI
4 Nisan 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Türkiye'nin ilk sosyal yaşam kampüsü, artık sporun da merkezi olacak. Kampüs bünyesindeki spor salonu ve kapalı yüzme havuzunda 8 Nisan'dan itibaren “Spor Okulu” faaliyetleri başlıyor.
EN KOMİK MÜZİSYENLER GELİYOR
3 Nisan 2017 Pazartesi
Klasik müziğe esprili yorumlar getirerek kelimeler yerine notalarla güldüren  Polonyalı MozART Grup, dünyanın önemli merkezlerinden sonra, 5 Nisan’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahne alacak.
“YÜZÜLEBİLİR KÖRFEZ”E BİR ADIM DAHA
3 Nisan 2017 Pazartesi
İzmir Körfezi’ni “80 yıl öncesine” döndürecek dünyanın en büyük ekolojik geri dönüşüm projelerinden birine imza atmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, tarama işlemlerinde kullanılacak yeni gemi, boru ve pompa gibi malzemeler ile oluşturulacak iki doğal yaşam adasının etüdü için peş peşe ihaleler gerçekleştirecek.
NİCE 30 YILLARA
3 Nisan 2017 Pazartesi
İZSU Genel Müdürlüğü’nün 30. kuruluş yıldönümü, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde “Üç Mehmed’in Dansı” gösterisi ve “İzmir’in Suyla Gelen Kültürü” adlı fotoğraf sergisiyle kutlandı.
ALERJİYE KARŞI ALTIN ÖĞÜTLER
3 Nisan 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin asırlık sağlık kuruluşu Eşrefpaşa Hastanesi, baharın gelmesiyle artan alerji vakaları hakkında kentlilere önemli uyarılarda bulundu. İşte alerjiye karşı altın önerileri:
DÜNYA BANKASI’NDAN İZMİR’E BÜYÜK JEST
2 Nisan 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin finansal başarısı, uluslararası alanda da örnek gösterilmeye devam ediyor. Başkan Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Dünya Bankası’na bağlı Uluslararası Finans Kurumu (IFC) temsilcisi Marco Sorge, diğer belediyelere örnek oluşturacak başarıları nedeniyle, IFC’nin Washington’daki ana binasının girişinde İzmir'in üç boyutlu mimari modelinin sergileneceğini açıkladı.
İZMİR’DEN BİR İLK DAHA
2 Nisan 2017 Pazar
Bir dizel araca göre yüzde 87 oranında yakıt tasarrufu sağlayan, eğimli arazilerde iniş sırasında ve fren yapıldığında enerji üretebilen Türkiye'nin “full elektrikli ilk otobüs filosu” İzmir'de hizmete girdi. Törende konuşan Başkan Kocaoğlu, “Biz Türkiye’yi İzmir gibi yapmak, Türkiye’yi İzmir’e benzetmek istiyoruz” diye konuştu.
ŞİMDİ SIRA PAZARLAMADA
1 Nisan 2017 Cumartesi
Kooperatifler ve birlikler aracılığıyla yaptığı alımlarla tarıma 290 milyon liralık destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş’teki Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 13 milyon liralık fidan, ağaç, yoğurt, ayran ve zeytinyağı alım sözleşmesi daha imzaladı. Başkan Kocaoğlu, “Üretim artışı sağladık. Şimdi bu ürünlerin pazarlanması, standart boyda paketlenmesi ve soğuk havada korunması için çalışıyoruz” dedi.
NİSAN’DA “SANAT KEYFİ” BAŞKADIR
1 Nisan 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Nisan’daki kültür-sanat etkinlikleri, İzmirli sanatseverlerin tüm ilgisini yine Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne çekecek. Birbirinden güzel 9 konser ile 5 galeride birden yer alacak “Dünya Sanat Günü” sergisi, İzmir’in baharına ayrı bir renk katacak.
“KİTAP DOSTLARINA” BÜYÜKŞEHİR SÜRPRİZİ
31 Mart 2017 Cuma
Konak-Bostanlı vapuruyla seyahat edenler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kütüphane Haftası sürprizi ile karşılaştı. Yolculukta kitap okuyan vatandaşlara alkışlar eşliğinde bir kitap ile üzerinde “Ben okuyorum ya sen?” yazılı kokart ve ayraç hediye edildi.
ARI GİBİLER
31 Mart 2017 Cuma
Kırsaldaki kadınlara “arıcılık” eğitimi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem onların meslek ve gelir sahibi olmasını sağlıyor hem de bölgedeki bal üretimini destekliyor. Köylerinden çıkamayan kadınlar için özel olarak dizayn edilen “Arı Aracı” sayesinde, arıcılık eğitimi alan kadın sayısındaki artış dikkat çekiyor.
FISTIK ÇAMLARININ KURTULUŞ REÇETESİ
31 Mart 2017 Cuma
Kozak Yaylası'ndaki çam fıstığı üretimini bitme noktasına getiren ve yıllardır sebebi tespit edilemeyen hastalığın çözümü için İzmir Büyükşehir Belediyesi devreye giriyor. Başkan Aziz Kocaoğlu, bölgedeki köyleri ziyareti sırasında ellerindeki tek geçim kaynağını kaybetmek üzere olduklarını belirten üreticilerin yüreğine su serpti.
EKONOMİK KURUL ÜYELERİ MESLEK FABRİKASI’NDA BULUŞTU
31 Mart 2017 Cuma
İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu, bu kez Tarihi Havagazı Fabrikası yerine farklı bir mekanda gerçekleşti. Ekonomik Kurul üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Meslek Fabrikası'na dönüştüren 108 yıllık binada bir araya geldi.
YILLARA MEYDAN OKUDULAR
31 Mart 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin “her yaşta genç kalmayı başarabilen” renkli üyeleri,  AASSM’de unutulmaz bir geceye imza attı. El sanatları sergisi açan Merkez üyeleri, “Umut Korosu” konseri, mini defile ve salsa gösterisi ile izleyenlere parmak ısırttı.
BAŞKAN YOLLARDA
30 Mart 2017 Perşembe
Son 10 gün içinde Dikili, Kınık, Karabağlar, Gaziemir, Selçuk, Aliağa ve Kemalpaşa’yı ziyaret ederek vatandaşların sorun ve önerilerini yerinde dinleyen Başkan Kocaoğlu’nun yolu bu kez Torbalı’ya düştü. 1 günde 10 mahalleye giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, hem dinledi hem anlattı; zihinlerdeki soruları bizzat yanıtladı.
TELEFERİK KEYFİ KALDIĞI YERDEN
30 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, açıldığı günden beri 850 bin yolcunun taşındığı Balçova Teleferik Tesisleri'nde periyodik bakım ve iyileştirme çalışmalarını tamamladı. Yarın yeniden hizmete açılacak tesisin peyzajı yenilendi, giriş kapılarına elektronik kontrol sistemleri kuruldu.
MUHARREM İNCE, BAŞKAN KOCAOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
30 Mart 2017 Perşembe
Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandum öncesinde 'hayır' mitingi için İzmir'e geldi. Cumhuriyet Meydanı'nda partililere seslenecek olan İnce, miting öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti.
BALLIKUYU BÖYLE KURTULACAK
30 Mart 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, çarpık yapılaşmanın en yoğun olduğu bölgelerden Ballıkuyu’da “yerinde dönüşüm” gerçekleştirecek. 48 hektarlık alanda büyüklükleri 35 metrekare ile 145 metrekare arasında değişen 9 farklı daire tipi tasarlandı. Projeye sosyal donatı alanları ile çocuk oyun alanı, parklar ve yeraltı otoparkları eklendi.
30. YIL COŞKUSU
30 Mart 2017 Perşembe
İZSU Genel Müdürlüğü’nün 30. kuruluş yıldönümü etkinlikleri, 1 Nisan Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde “Üç Mehmed’in Dansı” ile sürüyor. İzmirlilerin katılımıyla tüm kente yayılan etkinlikler arasında sergiler, konserler, turnuvalar ile bir de kongre yer alıyor.
“KARANLIĞA KARŞI MİZAH”
29 Mart 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği  “İzmir Mizah Festivali”nin ana teması “Karanlığa Karşı Mizah” olarak belirlendi. Festivalde “Leman” çizerleri ile Canan Tan, Levent Cantek, Atalay Taşdiken, Köksal Engür ve Merve Engin gibi sevilen isimler de yer alıyor.
“İMAR MİKSER DEĞİLDİR, SÜREKLİ KARIŞTIRILMAZ”
29 Mart 2017 Çarşamba
Kemalpaşa’nın 8 mahallesini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, imarla ilgili sorulara net yanıt verdi: “Kimsenin hakkını elinden almayız, verilen imarı düşürmeyiz. İmar çocuk oyuncağı ya da mikser gibi sürekli karıştırılacak bir şey değildir. 13 senedir bu işle oynamadım, oynamam da!”
 
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..