HABER ARAMA
ANAHTAR KELİME İLE ARA
TARİHE GÖRE ARA
 
UDUYLA ŞOV YAPTI
19 Ekim 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, “1 Festival İzmir” kapsamında caz müziğinin önemli isimlerinden Tunuslu ud sanatçısı Dhafer Youssef’i ağırladı.
KİMSENİN ÖNÜNDE EĞİLMEM AMA..
19 Ekim 2017 Perşembe
Başkan Aziz Kocaoğlu, Yamanlar bölgesindeki yer seçimi tamamlandıktan sonra iki avukatın itirazıyla mahkemelik olan İzmir Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyogaz Tesisi'ne ilişkin önemli açıklamalar yaptı: "Kimsenin önünde eğilmem. Ama çöp tesisi için eğildim. Yıllardır kurmak için çabaladığımız Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyogaz Tesisi'ne itiraz eden avukatlara gidip davayı geri çekmeleri için yalvardım" dedi. Çiğlili muhtarlar, tesise karşı açılan davada Büyükşehir'in yanında olacaklarını söyledi.
KÖRFEZDE KONSER VAR
19 Ekim 2017 Perşembe
Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü İzmir Kıyı Tasarımı Projesi, deniz üstüne kurulacak platform konserleriyle taçlanacak. 20 ve 21 Ekim tarihlerinde “Günbatımı Konserleri” adıyla düzenlenen etkinliklerde Ege ile Jehan Barbur, İzmirlilere "denizden" seslenecek. Yüzer platform üzerinde konser, İzmir'de ilk kez gerçekleştirilecek.
ÇEŞME’YE “796 KİLOMETRELİK” HAYAT HATTI GELİYOR
19 Ekim 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme’de eskiyen ve kaçaklara neden olan tüm iletim hatları ile su şebekelerini yenileyecek. 84 kilometrelik iletim hattı ile 712 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesini kapsayan tarihi yatırımın ilk etabının startını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verecek. Başkan Kocaoğlu, 21 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de Ildır Mahallesi’nde  düzenlenen törene katılacak.
MADEN SEKTÖRÜ İZMİR’DE BULUŞTU
18 Ekim 2017 Çarşamba
MINEX 7. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir'de kapılarını açtı. Maden sektörünü İzmir'de buluşturan ve son üç yılda yerli ve yabancı katılımcı sayısı yüzde 94 artan MINEX fuarı ile birlikte  6. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi'nin de açılışı yapıldı.
DOLDU TAŞTI
18 Ekim 2017 Çarşamba
Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ikinci kez düzenlediği "1 Festival İzmir", Türkiye'nin en iyi seslerinden Sertab Erener'le başladı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde "tek boş koltuk" bırakmayan İzmirli müzikseverler, dev ekranlı avluyu da doldurdu.
ÖNCE EĞİTİM SONRA TATBİKAT
18 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelli bireyler ve ailelerine yönelik “Temel Afet Eğitimi” başlattı. İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Buca Toros’ta yer alan deprem simülasyon merkezinde tatbikat yapan öğrenciler, öğrendikleri bilgileri en güzel şekilde uygulayarak eğitmenlerinden tam not, ailelerinden de bolca alkış aldı.
SAHNE SIRASI DAVUL USTASI HAFIZOĞLU’NDA
18 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, “1 Festival İzmir” kapsamında sanatseverleri 19 Ekim Perşembe akşamı Türkiye’nin başarılı davulcusu Ediz Hafızoğlu ile buluşturacak.
HAREKET VE BEREKET
17 Ekim 2017 Salı
Türk fuarcılığının en prestijli buluşma noktası Fuar İzmir'de hareketli günler yaşanıyor. Türk ayakkabı sektörünü dünya pazarlarına taşıyan Shoexpo ve bu yıl ilk kez düzenlenen Pretexpo – Moda ve Hazır Giyim Fuarı ile başlayan maraton, yarın açılacak MINEX-7. Madencilik, Doğal Kaynaklar, Teknolojileri Fuarı ve Uluslararası Maden Teknolojileri Kongresi ile devam edecek. Böylece Fuar İzmir, aynı anda "üç fuar-bir kongre" etkinliğine ev sahipliği yapmış olacak.
VARSA BİR DELİKANLI, ÇIKSIN GELSİN!
17 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, muhtarlar buluşmasında önemli mesajlar verdi: "Kültürpark'ta bir karış toprak satılmayacak. Orada inşaatı azaltıp yeşili çoğaltmak istiyoruz. Bizim tıynetimizde kenti bozmak yok, kentliye kente hizmet var. Hala 'Basmane Çukuru'nu konuşanlar var. Türkiye Cumhuriyeti’nde sözleşmesi bitmiş, anlaşması yapılmış bir konuda, masa başına oturup da yerel yönetimin hakkını 1.5 kat artıran başka bir delikanlı bulursanız, getirin benim karşıma, konuşun" dedi.
İZMİR’DE DHAFER YOUSSEF GECESİ
17 Ekim 2017 Salı
Caz müziğinin önemli isimlerinden Tunuslu ud sanatçısı Dhafer Youssef, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “1 Festival İzmir” kapsamında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahne alacak. Arap müziğinin duygusunu caz müziği ve sufi geleneğiyle harmanlayan sanatçı, etkileyici canlı performansıyla 18 Ekim Çarşamba akşamı İzmirli hayranlarıyla buluşacak.
FEVZİPAŞA BULVARI “TEK YÖN” OLUYOR
17 Ekim 2017 Salı
Konak Tramvayı'nın imalat çalışmaları tamamlanıncaya kadar, 19 Ekim Perşembe gününden itibaren Fevzipaşa Bulvarı'ndaki trafik akışı "Basmane yönüne doğru tek yön" olarak düzenlenecek.
..VE DEV YATIRIM BAŞLADI
16 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Homeros Bulvarı'nı Otogar’a kadar uzatan ve Buca ile Bornova arasında kalan bölümü “derin tünelle” geçecek 183 milyon liralık proje için yapım çalışmalarına başladı. 2.5 kilometrelik uzunluğundaki "kentin en uzun karayolu tünelinden" geçecek vatandaşlar, yoğun trafiğe girmeden otogar ve çevre yoluna ulaşabilecek.
AÇILIŞ KONSERİ SERTAB ERENER’DEN
16 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmirli sanatseverleri “1 Festival İzmir”le buluşturuyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek festivalin  yarın akşamki açılış konserinde, ünlü sanatçı Sertap Erener ve İzmir Big Band sahne alacak.
İYİ Kİ DOĞDUN DENİZ!
16 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelen ikinci fil Deniz, 3 yaşına girdi. 102 kilo olarak doğan sevimli filin 3. yaş ağırlığı 1 ton olarak tespit edildi.
GÜNÜN YORGUNLUĞUNA “KISA BİR MOLA”
16 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan "Genç Sahne" konserleri, akşam saatlerinde eve yetişme telaşındaki İzmirlilere Metro ve İZBAN istasyonlarıyla İZDENİZ iskelelerinde küçük sürprizler yaşatarak günün yorgunluğuna "kısa bir mola" verdiriyor.
İZMİR TİYATRO GÜNLERİ “80 OYUNLA” GELİYOR
15 Ekim 2017 Pazar
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 16 gün boyunca kentte tam bir tiyatro rüzgarı estirecek. 21 Ekim'de başlayacak etkinlik sırasında İzmirli tiyatroseverler, yerli ve yabancı 80 oyunu izleme imkanı bulacak.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ GELİYOR
15 Ekim 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak'ta yaptırdığı tam otomatik otoparktan sonra ikinci adımı Bayraklı'da atıyor. Büyükşehir Belediyesi, Adalet Sarayı'nın bulunduğu Salhane Mahallesi'nde 630 araç kapasitesine sahip Türkiye'nin en büyük tam otomatik otoparkını inşa edecek. 
İKTİDAR SAVAŞI
15 Ekim 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda yaşayan geyik ailesinde "liderlik mücadelesi" başladı. 5 erkek, 8 dişi ve 5 yavru olmak üzere toplam 18 geyiğin yaşadığı parkın ziyaretçileri, erkek geyikler arasında son günlerde sıkça yaşanan "boynuz düellolarına" tanıklık ediyor.
İZMİR’DE KÖYLÜ “MİLLETİN EFENDİSİ”
14 Ekim 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım kesimine verdiği desteklerin başarılı sonuçları, köylü ile kentlilerin bir araya geldiği ‘Yerel Üretim Şöleni’ ile kutlandı. Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘köylü milletin efendisidir’ düsturunu İzmir’de tekrar yaşatmak büyük onur duyuyoruz. İzmir’i Türkiye’de örnek kılacağız” dedi.
OLTAYA TAKILAN CARETTA CARETTA BÖYLE KURTARILDI
14 Ekim 2017 Cumartesi
İzmir Körfezi’nde balıkçıların oltasına takılan yaralı Caretta Caretta, Büyükşehir Belediyesi'nin körfez temizlik personeli tarafından farkedilerek kurtarıldı.
HERKESİN GÖZÜ İZMİR’DE
13 Ekim 2017 Cuma
Bornova muhtarlarıyla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Eskiden İzmir’e 'köy' diyenler, şimdi 'İzmir bir tane' demeye başladı. Yatırımcıların gözü İzmir’de, Türkiye’nin gözü İzmir’de. Bu hepimizin eseri ve henüz başlangıçtayız. İzmir daha da yaşanılacak bir kent olacak” dedi.
EN GÜZEL RESMİ ÇİZ, “NOTEBOOK”U KAP!
13 Ekim 2017 Cuma
İzmir Doğal Yaşam Parkı tarafından düzenlenen "Renklerle Doğal Yaşam" temalı yarışma, resme ilgisi ve yeteneği olan çocukları bekliyor. İlk ve ortaokul öğrencileri için iki ayrı kategoride yapılacak yarışma için son başvuru tarihi 2 Nisan 2018.
İZMİR ULAŞIMINA 29 EKİM TARİFESİ: 1 KURUŞ
13 Ekim 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü gerçekleştirilecek etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar için toplu ulaşım tarifesini “1 kuruş” olarak belirledi.
KÖYLÜ VE KENTLİ GÜNDOĞDU’DA BULUŞACAK
13 Ekim 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarım kesimine verdiği desteklerin başarılı sonuçlarını Gündoğdu Meydanı’ndaki “Yerel Üretim Şöleni” ile kutlayacak. 14 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de Kültürpark Basmane kapısından kortej yürüyüşü ile başlayacak şölen, köylü ve kentli buluşmasıyla daha da anlam kazanacak. Birbirinden ilginç yarışmalar ve gösterilerin yer alacağı etkinliğin finalinde ise  ünlü sanatçı Sümer Ezgü var.
DOKUZUNCU DURAK BAYRAKLI
13 Ekim 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,  vatandaşların mahalle bazında sorunlarını tespit etmek, talepleri değerlendirerek hızla çözüm üretmek amacıyla gerçekleştirdiği muhtar toplantılarına son hızla devam ediyor.
35 BİN YENİ KONUT ÜRETECEĞİZ
12 Ekim 2017 Perşembe
Konak ilçesinin 112 muhtarıyla buluşan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir'in kentsel dönüşüm açısından zor bir kent olduğuna vurgu yaparak "Kalkınıp ekonomi büyüdükçe bu iş de hızlanacak. Biz şu anda 35 bin konutluk kentsel dönüşüm üzerinde çalışıyoruz. Türkiye'de ilk defa yüzde 100 anlaşmayla kentsel dönüşümü biz yapıyoruz. İzmir, önümüzdeki 4-5 yıl içinde kentsel dönüşüm problemini çok hızlı adımlarla çözmeye başlayacaktır. Çark dönmeye başladı" dedi.
GEÇMİŞİN İZİ BU SERGİDE
12 Ekim 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Meydanı’nda tarih kokan farklı bir sergiye ev sahipliği yapacak. 1884 – 1974 yılları arasında yaşayan ünlü mimar ve plancı W.M Dudok’un 1954 yılında İzmir için çizdiği projelerin maketi, tarihe meraklı İzmirliler’in ilgisine sunulacak.
RENKLİ BAŞLADI, RENKLİ BİTTİ
12 Ekim 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve 5 gün boyunca renkli görüntülere sahne olan 12. Balkanlılar Halk Dansları Festivali, yeni dostluklara zemin hazırladı.
HER KÖŞESİNDE HÜZÜN VAR
11 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca Kasaplar Meydanı’nda restore ettiği 113 yıllık bina “Göç ve Mübadele Anı Evi” olarak yeniden hayat buldu. Toplam 1.7 milyon Rum ve Türk’ün karşılıklı zorunlu göçe tabi tutulduğu mübadele anılarını yeniden canlandıran duygu dolu açılışa mübadil aileleri büyük ilgi gösterdi.
MENEMEN’DE YOĞUN TEMPO
11 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen’in düşük kotta bulunan ve yağışlarda sıkıntıyı yaşayan  İnönü ve Uğur Mumcu mahallelerine 6.7 kilometre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşüyor. Çalışmalar Şubat ayında tamamlanacak.
TRAMVAY, İZMİR’İN KURTULUŞU OLACAK
11 Ekim 2017 Çarşamba
Tramvay yatırımına ilişkin kararını vermeden önce Avrupa'nın önemli merkezlerindeki tramvay işletmeciliğini yerinde incelediklerini söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Yılbaşında Konak Tramvayı bitecek. Güzergah üzerindeki otobüslerin kalkması ile birlikte trafiğin nasıl rahatlayacağını göreceğiz. Vatandaşlarımız Üçkuyular’dan binip konforlu bir biçimde Halkapınar’a gidecek. Tramvay, İzmir'in, Konak'ın ve Alsancak'ın kurtuluşu olacak" dedi.
BURAM BURAM ANADOLU
10 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 12.’si düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali, 12 ülkenin birbirinden renkli dans gösterileri ile kentte Balkan rüzgarı estirirken, Festival kapsamında düzenlenen etkinlikler de büyük ilgi görüyor.
“1 FESTİVAL”DEN ÇOK ÖTESİ...
10 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmirli sanat tutkunlarını “1 Festival İzmir”le buluşturacak. 17 Ekim’de başlayacak festivalde Sertap Erener, Ediz Hafızoğlu ve Marcus Miller gibi ünlü sanatçılar sahne alacak.
BÜYÜKŞEHİR’DEN DAR GELİRLİYE UYGUN KOŞULLU EV FIRSATI
10 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca ve Uzundere’deki konutlarından 120'sinin satışı için 12 Ekim'de ihaleye çıkıyor. İhaleye katılmak isteyenler, 11 Ekim  Çarşamba günü saat 16.00'ya kadar başvuru yapılabilecek.
ŞİMDİ DANS ZAMANI
9 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Uzundere'deki ücretsiz kursları, dans ve müziğe yetenekli çocukların ilgi odağı oldu.
YEŞİL YOL
9 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci, ekonomik ve konforlu ulaşımı geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği tramvay projeleri, yeşil dokusuyla da öne çıkacak. Karşıyaka hattında raylarının arasına 24 bin metrekarelik çim sererek "yeşil bir yol" oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvay hattında da 35 bin metrekarelik çim serecek. Tramvay çimleri, yüzey altı damlama sulama sistemi ile sulanacak.
MÜBADELE ANILARI BU EVDE YAŞAYACAK
9 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca Kasaplar Meydanı’nda restore ettiği 113 yıllık bina “Göç ve Mübadele Anı Evi” olarak yeniden hayat buluyor.
KÜLTÜRPARK’IN AĞAÇLARI KİTAP OLDU
8 Ekim 2017 Pazar
Yalancı karabiberden kara mürvere, sahil sekoyasından Japon kirazına kadar binlerce ağaca yuva olan Kültürpark'ın eşsiz bitki örtüsü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nin işbirliğiyle bir kitapta toplandı.
10 BİNE DOĞRU…
8 Ekim 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş'te üreticileri sevindirdi. Başkan Kocaoğlu, 125 üreticiye 487 koyun ve koç dağıttı.  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye’de ilk kez uyguladığı destek projesiyle üreticiye dağıttığı koyun-keçi sayısı 9 bin 203’e ulaştı.
“PARA PUL DEĞİL, İNCİRALTI PLANLANSIN İSTİYORUZ”
7 Ekim 2017 Cumartesi
Muhtarlar buluşmasının 4. ve 5. duraklarında Narlıdere ile Balçova’yı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Narlıdere Metrosu’nun yapımı için kısa süre sonra ihaleye çıkacaklarını söyledi. Başkan Kocaoğlu, İnciraltı’nın planlanması konusundaki ısrarlı tavrını burada da sürdürdü.
RÜZGAR GİBİ GEÇTİ
7 Ekim 2017 Cumartesi
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Balkan Halk Dansları Festivali’nin açılış konserinde sahne alan dünyaca ünlü yıldız Inna, aynı saatteki milli maça rağmen Gündoğdu’yu doldurdu.
EN RENKLİ SERGİ
7 Ekim 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali, dans gösterileri, konser, söyleşi, defile ve sempozyumun yanı sıra resim sergisi ile de renklendi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖDEMİŞ’E KRİTİK YATIRIM
7 Ekim 2017 Cumartesi
Ege bölgesinin en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Ödemiş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 9 milyon liralık yatırımıyla AB standartlarında, modern, sağlıklı ve çevreye duyarlı bir et entegre tesisine kavuştu.
İZMİR’DE FUARCILIK İŞTE BÖYLE BÜYÜDÜ
6 Ekim 2017 Cuma
Fuarcılık sektöründeki "iller arası rekabet" İEKKK'da masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in başarılı fuar organizasyonlarına başka kentlerin talip olduğu yönündeki değerlendirmeleri "İzmir'den bu fuarlar kaçmıyor ve burada büyüyorsa, Büyükşehir Belediyesi'nin risk almasıyla, rekabet etme azmi ve iradesiyle oldu.`dedi.
“BEN OLSAYDIM ÇAMLI BARAJI’NI YAPARDIM”
6 Ekim 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar, Buca ve Gaziemir’den sonra Güzelbahçe muhtarlarıyla bir araya geldi. Güzelbahçe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada Başkan Kocaoğlu, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Büyükşehir Belediyesi ve Güzelbahçe Belediyesi bürokratlarıyla birlikte muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.
“BARIŞ VE DOSTLUK” FESTİVALİ BAŞLADI
6 Ekim 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 12.’si düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Atatürk’ün vasiyetine sahip çıkarak düzenledikleri bu festivalin dünya barışına katkıda bulunmasını dilediklerini belirtti.
FİLM DEĞİL TATBİKAT
6 Ekim 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen “Acil Durum Tatbikatı"nda heyecanlı dakikalar yaşandı. Aksiyon filmi sahnelerini aratmayan tatbikat, uzmanlarından tam not aldı.
BAŞKAN KOCAOĞLU MAKİNA İMALATÇILARI İLE BULUŞTU
5 Ekim 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, MAKTEK İzmir Fuarı'na (Takım Tezgahları, Metal-Saç İşleme Makinaları, Tutucular-Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı) katılan imalatçı firmalar ile buluştu.
İZMİR’DE “TASARIM RÜZGARI” ESECEK
5 Ekim 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi’nin öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen “İyi Tasarım İzmir” etkinliği, 6 Ekim Cuma günü atölyelerle başlıyor. Sunum, panel ve sergilerinde de yer alacağı program, bu yıl “Alan Açmak” temasıyla gerçekleştirilecek.
İZMİR TRAFİĞİNDE “AKILLI” DÖNEM BAŞLADI
5 Ekim 2017 Perşembe
Türkiye'nin en kapsamlı akıllı trafik sistemi İzmir'de hayata geçti. Kentin tüm ana arterlerini 24 saat kontrol ve denetim altında tutan ve trafiği yönetebilen yeni sistem ilk kez görücüye çıktı. İzmir Ulaşım Merkezi (İZUM) adı verilen sistemin kalbi niteliğindeki merkezin kapıları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katıldığı bilgilendirme toplantısıyla açıldı. 
KARDEŞLİK GECESİ
4 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yunanistan’ın Nea Smryni Beleyesi işbirliği ile gerçekleşen sergi ve konser etkinliği iki ülkeden seçkin konukları bir araya getirdi. Gecede ünlü Yunan şarkıcı Dalaras unutulmaz bir konser verdi.
USTA RESSAMLARA TAŞ ÇIKARDILAR
4 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik düzenlediği kurslarda resim eğitimi alan 60 engelli öğrenci sergi açtı. İzmir Sanat’ta sergilenen resimler, sanatın engel tanımadığını bir kez daha gözler önüne serdi.
GEMİ SÖKÜMCÜLERE “PAKİSTAN FIRSATI”
4 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret eden Pakistanlı Bakan Khan, Aliağa'deki gemi sökümcülere ülkesinde ortak iş teklif etti. Başkan Kocaoğlu da, Çin bağlantısı güçlenen Pakistan'ın İzmirli gemi söküm işletmecileri için yeni bir fırsat olabileceğine dikkat çekti.
MAKİNE SEKTÖRÜ İZMİR’DE BULUŞTU
4 Ekim 2017 Çarşamba
Fuar İzmir, makine sektörünün öncü firmalarını İzmir’de bir araya getirdi. 250 milyon dolarlık iş hacmi yaratması beklenen MAKTEK İzmir Fuarı’na 390 firma ile 875 marka katıldı. Fuarı, 40 ülkeden 35 bin ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.
BUCA TRAFİĞİ METRO İLE RAHATLAYACAK
4 Ekim 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar'da başlattığı "Muhtarlar Bulaşması" etkinliğinin ikincisinde Buca'daki 47 muhtarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Kocaoğlu, Buca Metrosu'nun projesinin tamamlandığını ve temelinin 2018 yılında atılacağını açıkladı.
İZMİR’İN “KÜÇÜK KARDEŞİ” GELDİ
3 Ekim 2017 Salı
1922 mübadelesi sırasında İzmir'den göçen Rumların Yunanistan'da kurduğu Nea Smyrni (Yeni İzmir) kentinin Belediye Başkanı Stravros Tzoulakis, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Tzoulakis, “Nea Smyrni, İzmir’in kardeşi gibi ona bakarak hayat bulan ve ona bakarak büyüyen bir şehir. İzmir bizim rol modelimiz” diye konuştu.
YAŞASIN UMUT!
3 Ekim 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan  ‘Balçova Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’, kentin uzak bölgeleri ya da şehir dışından tedavi için gelen kanser hastası kadınlara kucak açıyor. Bu hastalıkla mücadele etmiş ve kazanmış uzman gönüllülerin de yer aldığı merkezin konukları, hem tedavilerini sürdürüyor hem de hobi çalışmaları ve meslek geliştirme eğitimleriyle yaşama bağlanıyor.
DOSTLUK KAZANDI
2 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 16 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “İtfaiye Yangın Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası” unutulmaz görüntülerle sona erdi. Kadın Takımımız, motopomp yarışında madalyayı "1 saniye farkla" kaçırdı.
İZMİR’DE BALKAN HAVASI
2 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları Festivali 6 Ekim'de başlıyor. 12 ülkenin katıldığı festivalin açılış konserinde, dünyaca ünlü Rumen sanatçı Inna sahne alacak.
30 İLÇEDE 1294 MUHTARI TEK TEK DİNLEYECEK
2 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vatandaşların Büyükşehir ile ilgili taleplerini değerlendirmek ve şikayetlerine çözüm üretmek amacıyla 30 ilçede 1294 muhtarla birebir görüşecek. Metropol ilçelerde başlayarak çevre yerleşimlerle devam edecek muhtar toplantılarının ilki Karabağlar Belediyesi'nde gerçekleşti. Toplantıya 58 muhtar ve Büyükşehir'in bürokratları tam kadro katıldı.
MARDİNLİLERLE BULUŞTU
2 Ekim 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Mardinliler Federasyonu'nu ziyaret etti. Mardinliler Federasyonu Genel Başkanı Beşir Tunç'un evsahipliğinde gerçekleşen ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da yer aldığı kahvaltıda Federasyon üyeleriyle sohbet eden Başkan Kocaoğlu, ulaşımdan kentsel dönüşüme kadar pek çok soruyu yanıtladı; proje ve yatırımlar hakkında bilgi verdi.
KONAK TRAMVAYI ÜÇKUYULAR’A BAĞLANIYOR
1 Ekim 2017 Pazar
Konak Tramvayı'nda 3 Ekim Salı gününden itibaren yeni bir etaba geçiliyor. Hattın Üçkuyular bağlantısı için Fahrettin Altay Meydanı'ndan sahile bağlanan Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi'nin bir bölümü, 30 gün süreyle trafiğe kapatılacak. Fahrettin Altay Meydanı'ndan sahile bağlanmak isteyen taşıt sürücüleri, alternatif olarak belirlenen Deniz Feneri Sokak'ı kullanacak.
İZMİR’İN “AKILLI KENT” HAMLESİ
1 Ekim 2017 Pazar
"İzmirNet Projesi" kapsamında 245 bin, “Akıllı Trafik Sistemi” kapsamında da 376 bin metre fiber optik kablo döşeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en uzun fiber optik ağına sahip olurken, İzmir'in "akıllı kent" hedefinde de çok önemli adımlar attı.
BU YARIŞ “HAYAT” İÇİN
30 Eylül 2017 Cumartesi
İzmir'de düzenlenen "İtfaiye Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası"nda üçüncü gün yapılan bayrak yarışlarını hem kadınlar hem de erkeklerde Rusya Federasyonu kazandı. Rusya Kadın Takımı bir de dünya rekoru kırdı.
KORDON’DA YENİ DÖNEM
30 Eylül 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Pazartesi gününden itibaren Kordon’da "saatli çöp toplama" sistemine geçiyor. Elektrikli çöp araçlarının gün boyu ring seferleri gerçekleştireceği yeni uygulamada, kuralları çiğneyenler için para cezası da var. Büyükşehir, Kordon'daki konteynerleri ise kısa süre içinde kaldırarak bulundukları beton alanları "yeşile " çevirecek.
İZMİR’DE REKORTMENLER GEÇİDİ
29 Eylül 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde 16 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen "İtfaiye Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası"na Doğu Avrupa ülkelerinin sporcuları damga vurdu. İlk gün yarışları Rus sporcuların üstünlüğüyle tamamlanırken, ikinci gün Çekler zirveye yerleşti. Bu iki ülkeyi ise Belarus zorladı. Rusya adına yarışan Anna Staradimova henüz 18 yaşında olmasına rağmen "üçüncü kez dünya şampiyonu" olarak dikkatleri üzerine çekti.
KARABAĞLAR VATAN MAHALLESİ’NE 5.9 MİLYON LİRALIK YATIRIM
29 Eylül 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, düşük kotta bulunan ve yağışlarda sıkıntıyı yaşayan Karabağlar’ın Vatan Mahallesi’ne 4.4 kilometrelik yağmur suyu hattı ile 2 kilometrelik atık su kanalı döşeyecek. Kanal suları ile yağmur sularını ayrı hatlarda toplayacak çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.
APİKAM’DAN MİNİKLERE ÖZEL
29 Eylül 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, genç kuşaklara kent tarihi ve kültürünü aşılamak için hayata geçirdiği İzmir Kent Kültürü ve Tarihi Eğitim Programı'nın yeni dönemi 3 Ekim'den itibaren başlıyor.
BU MEŞALE HİÇ SÖNMESİN
28 Eylül 2017 Perşembe
Rekabet ve heyecan ile dostluk ve barışın bir arada yaşandığı Dünya İtfaiye Şampiyonası’nın meşalesi, evsahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından yakıldı. 16 ülkenin yer aldığı yarışların ilk gününe Rus sporcular damga vurdu.
İZMİR KÖRFEZ FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM KARELER
28 Eylül 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Arkas Holding, Yelken Federasyonu, Ege Açık Deniz Yat Kulübü ve Konak Pier işbirliğiyle düzenlenen İzmir Körfez Festivali'nin Fotoğraf Yarışması da sonuçlandı. Ortaya o renkli etkinlikten muhteşem kareler çıktı.
TERTEMİZ BİR GÜNE UYANALIM DİYE..
28 Eylül 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 79 araç ve 465 personelle 30 ilçenin ara arter, meydan ve bulvarlarında başlattığı temizlik çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Gece 23.00'te başlayan yıkama, süpürme ve temizlik çalışmaları sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.
“BU 3 SORUN ÇÖZÜLDÜĞÜNDE..”
27 Eylül 2017 Çarşamba
"Anadolu Markaları" toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Dış politika, ekonomik büyüme ve terör konularında sağlıklı bir yol haritası çizilip bu 3 sorun çözüldüğünde, ülkemiz kimsenin hesaplayamadığı oranda büyüyüp gelişecektir" dedi. Başkan Kocaoğlu, Türkiye gibi bir tarım ülkesinden yapılan ihracatın boyutlarının "çok komik" olduğunu da söyledi.
ŞANTİYEDEN SAHNEYE
27 Eylül 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON şirketi çalışanları, kurdukları müzik grubu sayesinde hem iş yorgunluğunu atıyor hem de zor koşullarda çalışan mesai arkadaşlarına motivasyon kaynağı oluyor.
NEFES NEFESE..
27 Eylül 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin evsahipliğinde gerçekleştirilen İtfaiye Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası, Kültürpark'ta başladı. 16 ülkenin madalya mücadelesi verdiği şampiyonadaki heyecan adeta nefesleri kesti.
BARIŞ SELÇUK’TAN ANLAMLI MESAJ
27 Eylül 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 18.’sini düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Kızgınkaya, "Gazetecinin karakteri, özgürlük ve bağımsızlıktır. Biz özgür ve bağımsız olacağız ki, halkın gerçek ve doğru haber alma hakkını gerçekleştirelim" diye konuştu.
“BOŞA HARCAYACAK DAKİKAMIZ YOK!”
27 Eylül 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karabağlar Belediyesi işbirliğiyle yapılacak kültür merkezinin temeli atıldı. Törende konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, yerel seçime henüz uzun bir süre olmasına rağmen bir karalama kampanyası başlatıldığını belirterek, "İlk günden beri namusumuzla, şerefimizle, kılı kırk yararak çalışıyoruz. Bize inanın, bize güvenin! Yapılan dedikodulara, palavralara, nutuklara kanmayın! Biz de onlara cevap vermek zorunda kalmayalım, işimize bakalım. Belediye başkanının boşa harcayacak dakikası yok. Boşa vakit harcayacaklar harcasın, biz el birliğiyle İzmir'e hizmet etmeye devam edelim " dedi.
ŞİRİNYER PARKI’NA “ALTIN DOKUNUŞ”
26 Eylül 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük ilçelerinden Buca'nın merkezinde bulunan Şirinyer Parkı'nı yakında yepyeni bir çehreye büründürecek. Hazırlanan projeye göre üzerindeki yoğun yapılaşmadan kurtarılacak 69 dönümlük park, çağdaş bir görünüm ve daha yeşil bir dokuyla buluşacak.
MERHABA MÜZİK!
26 Eylül 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, müziğe yetenekli çocukları keşfederek onların alanında uzman eğitmenlerden ücretsiz müzik eğitimi almalarını sağlıyor. Çocuklardan oluşan bir orkestra kurmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin seçmeleri de büyük ilgi görüyor.
“KOMPLE” ATLET
26 Eylül 2017 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin genç sporcusu Asya Çulhaoğlu, son dönemde atletizm dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Atletizm Federasyonu tarafından uygulamaya geçirilen "Komple-Atlet" projesi kapsamında bu sporun neredeyse tüm branşlarında piste çıkan Asya Çulhaoğlu, kısa sürede Milli Takım'a yükselmeyi başardı.
BAYINDIR’DA İZSU SEFERBERLİĞİ
25 Eylül 2017 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yaklaşık 7 milyon liralık yatırımla Bayındır merkezdeki 15 mahallenin 30 yıllık içme suyu şebekelerini yenilerken, merkez mahallelerinde de 2.2 milyon liralık yatırımla 5 kilometrelik yağmur suyu hattı döşeyecek.
NEFESLERİ TUTTUK, BEKLİYORUZ
25 Eylül 2017 Pazartesi
İzmirliler, Çarşamba gününden itibaren Dünya İtfaiye Şampiyonası'nın kıyasıya rekabetine tanık olacak. Büyükşehir Belediyesi'nin evsahipliğinde gerçekleştirilecek müsabakalar Kültürpark ve Atatürk Stadı'nda yapılacak.
İZMİR KÖRFEZLE BARIŞTI
25 Eylül 2017 Pazartesi
Kirlilik tehdidi nedeniyle uzun yıllar sırtımızı döndüğümüz İzmir Körfezi, Büyükşehir Belediyesi'nin çevre yatırımlarıyla yeniden canlandı. Bu yıl ilk kez düzenlenen İzmir Körfez Festivali, sahillere ve körfeze yeni bir renk ve hareketlilik getirdi. "Denize yüzümüzü dönmek, körfezle birlikte yaşamak, onun kıymetini bilmek hepimizin borcu ve görevi olmalı" diyen Başkan Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma Bakanlığı'na çağrıda bulunarak "Pasaport'a marina" talebini bir kez daha yineledi.
KÖRFEZ FESTİVALİ’NDE ÖDÜL COŞKUSU
24 Eylül 2017 Pazar
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilk kez düzenlenen 3 günlük İzmir Körfez Festivali’nin ikinci gününde kano ve yelken yarışlarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Bostanlı Rekreasyon Alanı Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ödül töreni sonrası sevilen grup Pinhani sahne aldı.
BİRLİK OLUN, GÜÇLENİN!
24 Eylül 2017 Pazar
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kırsal kesimin kalkınması için üreticilere kurtuluş reçetesi olarak önerdiği kooperatifleşme modeli giderek yaygınlaşıyor. Bölgedeki süt üreticilerinin bir araya gelerek kurduğu Bergama Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Başkan Kocaoğlu'nun da katıldığı törenle açıldı. Üreticilere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı, "Sözün özü; birlik olun, güçlenin, aynı yere yumruğu vurun. Biz yasal her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
İYİ Kİ SAKATLANMIŞ!
24 Eylül 2017 Pazar
8 yıl önce yaşadığı sakatlığın ardından boksu bırakmak zorunda kalan İzmir Büyükşehir Belediyesporlu Bilal Güneri, artık ülkemizin en başarılı okçularından biri. Eskiden rakiplerini yumruklarıyla deviren Bilal Güneri, şimdi oklarıyla hedef tahtasını vuruyor. "İyi ki okçuluğa başlamışım" diyen  genç sporcu, kendisini milli sporculuğa taşıyan kariyerini yaşadığı sakatlığa borçlu olduğunu söylüyor.
5 YILDA 10’A KATLADI
23 Eylül 2017 Cumartesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılında başlattığı “Süt Kuzusu Projesi” 5. yılını kutluyor. İlk yıl 1 milyon 142 bin litre süt dağıtımı gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yılki dağıtım miktarını toplam 10 milyon 725 bin litreye çıkardı. Süt Kuzusu Projesi çerçevesinde 5 yılda dağıtılan toplam süt miktarı ise 47 milyon 224 bin litreye ulaştı.
BERGAMA’DAN EFES’E “DÜNYA MİRASI” YOLUNDA
23 Eylül 2017 Cumartesi
İzmir’de bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen “UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu” organizasyonu 250 sporcunun katılımıyla başladı. Önümüzdeki yıl Truva'ya uzaması hedeflenen turun başlangıç etabında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bisikletçilerle birlikte pedal çevirdi. Başkan Kocaoğlu, İzmir'in çok büyük bir tarihi mirasın üzerinde oturduğunu belirterek, "Bizi dünyaya tanıtacak zenginlik ve değerler bu topraklardadır" dedi.
DÖNÜŞÜMDE YENİ HAMLE
22 Eylül 2017 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk etap konutları Haziran'da teslim edeceği Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi için 466 birimlik yeni bir yapım ihalesine daha çıktı.
CUMHURİYET BULVARI-GAZİ BULVARI BAĞLANTISI HAFTA SONU YAPILIYOR
22 Eylül 2017 Cuma
Konak Tramvayı'nın hat imalatları kapsamında bu hafta sonu Cumhuriyet Bulvarı ile Gazi Bulvarı arasındaki bağlantı çalışmaları gerçekleştirilecek. 23 Eylül Cumartesi ve 24 Eylül Pazar günü Cumhuriyet Bulvarı üzerinden Alsancak-Konak yönünde akan trafik tek şeritten işleyecek.
YENİ FOÇA’DAKİ ARITMA ARIZASI GİDERİLDİ
22 Eylül 2017 Cuma
Yeni Foça Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki tanklardan birinin tahliye borusundaki çatlak nedeniyle yaşanan sıkıntının kısa süre içinde giderildiği bildirildi.
BUGÜN YAYALARIN VE BİSİKLETLİLERİN OLDU
22 Eylül 2017 Cuma
İzmirliler, “Otomobilsiz Kent Günü” çerçevesinde motorlu taşıt trafiğine kapatılan Plevne Bulvarı’nda keyifli bir gün yaşadı. Yayalar ve bisikletlilerin özgürce hareket ettiği caddede korna sesleri yerine müzik sesleri yükseldi.
KÖRFEZDE ŞENLİK BAŞLADI
22 Eylül 2017 Cuma
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilk kez düzenlenen 3 günlük İzmir Körfez Festivali, kano ve yelken yarışlarıyla başladı.
İZMİR ‘UNUTMADI’
22 Eylül 2017 Cuma
Çağın hastalığı Alzheimer’a karşı duyarlılığı artırmak isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dünya Alzheimer Günü nedeniyle Saat Kulesi’ni "mor renkle" ışıklandırdı. Mor şalını takan yaşlılar ise “Unutmak Kader Değil” yazılı dövizlerle Konak Meydanı’nda yürüdü.
VENEDİK’TEN İZMİR’E
21 Eylül 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde yeni sezon, Erhan Meço'nun "Venedik Karnavalı" adlı fotoğraf sergisi ile başlıyor. Venedik’in büyülü dünyasından çektiği kareleri İzmir’e getiren fotoğraf sanatçısı Meço’nun sergisi, 21 Eylül Perşembe (bugün) günü saat 18.00’de kapılarını ziyaretçilerine açacak.
“ATLA TERAPİ” UMUT OLACAK
21 Eylül 2017 Perşembe
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Jokey Kulübü ile ortak program hazırlayarak engelli çocuklar için "atla terapi" eğitimlerine başladı. Buca Hipodromu’nda sürdürülen program kapsamında Pony cinsi atlara binen engelli çocuklar, uzmanlar eşliğinde önemli kazanımlar elde ediyor.
TATLI SÜRPRİZ
21 Eylül 2017 Perşembe
25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşecek Dünya İtfaiye Şampiyonası’na hazırlanan İzmirli İtfaiyeciler, sıkı antrenman programı arasında tatlı bir sürprizle karşılaştı. 5 aydır soluk soluğa çalışan ekibi ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gökçe, onlara baklava ikram edip, "Yarışmanın sonu da böyle tatlı bitsin” dedi.
DUYGULU ZİYARET
21 Eylül 2017 Perşembe
Gazi ve şehit ailelerinin dernek temsilcilerini ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan,  “Gaziler bizim baş tacımız. Bazı duygular var ki, kelimelerle anlatılamaz. Şehitlik ve gazilik de öyle. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyuz ” dedi.
GÖRMEYEN KALMASIN
20 Eylül 2017 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü ve büyük ilgi gören İzmir kent turlarında “Güz Etabı” Cuma günü başlıyor. 18 Kasım’a kadar cuma ve cumartesi günleri düzenlenecek ücretsiz kent turlarına katılmak isteyenler www.izmir.bel.tr adresi üzerinden online rezervasyon yaptırabilecek.
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..