Meslek FabrikasıPaterson KöşküAhmet Adnan Saygun Sanat MerkeziHavagazı Fabrikası
Fuar Engelliler Hizmet  Merkezi
Geçtiğimiz yıllarda sadece eğitim merkezi olarak hizmet veren bu merkezimiz; 2014 yılı Mayıs ayından bu yana İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve ve Eğitim merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.Merkezimizde;eğitim(okul öncesi,okul dönemi,resim,el sanatları,seramik,spor vb.),ulaşım rehabilitasyon,psiko-sosyal danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriliyor.
Tel: 0 232 293 17 37

Konak Engelli Hizmet Merkezi
2013  yılından bu yana hizmet vermekte olan Merkezde; boccia,masa tenisi,drama ve memurluk sınavlarına hazırlık kursları veriliyor.Konak İl Halk Kütüphanesi işbirliği ile yürütülen görme engelliler eğitim destek projesine kapsamında 20 gönüllü ve 20 görme engelli birey e-kpss-ders çalışıyor ve öykü okuyor.
Merkezimize 0 232  293 32 96 numaralı telefondan erişilebilir.

İnciraltı Engelli Hizmet Merkezi
Aralık 2012 yılından bu yana hizmet veren Merkezde;okuma-yazma eğitimi,resim,step-aerobik,modern dans,el sanatları,halk oyunları,ahşap işlemeciliği ve müzik kursları verilmektedir.
Merkezimize 259 96 02 numaralı telefondan erişilebilir.

İnciraltı Engelliler Merkezi ve Kafeteryası için engelli vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak üzere 811 numaralı özel otobüsler çalışıyor. Hatta ilişkin hareket saatlerine bu linkten erişilebilir.
 
Limontepe Engelli Farkındalık Merkezi
Farklı ‘engellilik’ durumlarını deneyimleyebilecekleri bir ortam sağlayarak, engellilik konusunda farkındalığı artırmak ve empati oluşturmak için Limontepe Oyunlar Köyünde “Engelli Farkındalık Merkezi” açılacaktır.

Buca Sosyal Yaşam Kampüsü
Buca Tınaztepe`de yapımı süren "Sosyal Yaşam Kampusu"nde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi ile  aşevi ve kapalı spor salonu bulunuyor.

 
Loading..
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz..